Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarny ekran po instalacji Windows7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 nawasaqi

nawasaqi

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 01 2013 - 21:26

Witam serdecznie mam następujący problem zostałem poproszony przez rodzinke o instalację windows'a 7 na lapku gdzie był zainstalowany wcześniej windows 8. Usunąłem wszystkie partycje sformatowałem, podzieliłem je na mniejsze i na jednej partycji zainstalowałem system.
Laptop Samsung NP355V5C zamiast pełnego Bios'a jest jakiś Aprio setup Utility. Już na samym początku miałem problem by mi ruszył z pendrive bo akurat tam mam nagrany obraz z Windowsem 7. Musiałem uu=stawić w tym pseudo biosie Fast bios Mode na DISABLE i Secure Boot na disabled i w os mode section wybrać UEFI and LEGACY OS żeby w ogóle widział USB, może komuś się przyda na przyszłość... ale do rzeczy.
System ładnie się zainstalował odłączyłam pendrive restart lapka i echo czarny obraz żadnego komunikatu. Ale jak podczas startu wcisne f10 pokazuje mi z czego ma bootować i wybieram dysk twardy system rusza bez problemu. Pustawiałem wszystko na disable botowanie z usb,cdrom, lan... zostało tylko HDD i za cholere nie chce ruszać. Za każdym razem muszę wciskać przy starcie F10 i wybierać dysk twardy by system ruszył. Dysk twardy przedstawia się jako ST750LM022 HN-M750MBB

Graficznie może wytłumacze ;)



Więc tak załączam komputer mam czarny ekran. Załączam komputer przytrzymuje F10 pokazuje się plansza:

Dołączona grafika

Wybieram pozycje drugą czyli dysk twardy system Win7 startuje normalnie.

W bios mam ustawienia takie:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Dołączona grafika

---> Hard Drive BBS Priorites:
Dołączona grafika



I za cholere nie mogę sobie ztym poradzić za każdym razem musze przy starcie wciskac F10 i wybierac dysk twardy żeby sytem ruszył ;/

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 19 01 2013 - 21:40

radzisz sobie z angielskim?
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/wont-boot-unless-i-use-edit-boot-options-f10-at/1bc8b9e8-dca6-491d-b5ee-06639ffdcbef w czwartej odpowiedzi jest rozwiązanie.

  • 0

#3 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 03 02 2013 - 19:40

Przetłumaczyłem i wygląda to mniej więcej tak :
Jeśli używasz Win7DVD, kliknij Dalej, a następnie wybierz opcję Napraw komputer.
W przypadku korzystania z wbudowanej opcji naprawy systemu, anulować automatyczne napraw, które mogą rozpocząć.
Wybierz z zaawansowanych opcji odzyskiwania. Następnie wybierz monituj polecenia.
Wprowadź następujące polecenie: bcdedit / enum

To jest trudna część. Twoje menedżery rozruchu mogą być różne w zależności od producenta OEM lub instalatora.
Zidentyfikować wszystkie referencje instalacji. Nie powinno być więcej niż jeden.
Jednym z nich jest ważny zapis, z drugiej jest uszkodzony / nieprawidłowy. Musimy usunąć nieprawidłowy rekord, a następnie przepisać.
Nie jestem tego pewien, ale wierzę,że to zawsze będzie {default} rekord, który jest uszkodzony.
Więc załóżmy, że jeste poprawna i {bootmgr} rekord jest zawsze ogólne i {default} wartość bywa uszkodzony.

Wprowadź następujące polecenie: bcdedit / delete {default}
Polecenie powinno zakończyć się pomyślnie.

Teraz, gdy już usunięte uszkodzony rekord, należy pozwolić na okna w celu identyfikacji i odbudować prawidłowe.
Wpisz następujące polecenie: Bootrec.exe / scanos
Windows powinien skanować w każdej instalacji systemu Windows na wszystkich dyskach i indentify powinna być przynajmniej 1.
Wybierz y, aby dodać go do menedżera rozruchu.
Polecenie powinno zakończyć się pomyślnie.

Teraz pozwól oczyścić i upewnić Windows, czy ma jakieś defualt ustawień startowych.
Wpisz następujące polecenie: Bootrec.exe / fixboot
Polecenie powinno zakończyć się pomyślnie.
Wpisz następujące polecenie: Bootrec.exe / fixmbr
Polecenie powinno zakończyć się pomyślnie.

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych