Skocz do zawartości


cinek193

Rejestracja: 09 mar 2011
OFFLINE Ostatnio: 23 03 2011 19:48
-----

Moje tematy

[FAQ]Aktualizajca softu telefonu ( Różne marki )

10 03 2011 - 19:12

Witam Serdecznie, otóż w tym temacie chciałbym opisać jak można zaktualizować telefony komórkowe programami od producenta. A więc zaczynamy :

Telefony marki Nokia : Do aktualizacji telefonu Noki używamy programu o nazwie "Nokia Software Updater".
Posiada w sobie sterowniki.

Sony Ericsson : Telefony marki Sony Ericsson aktualizujemy programem o nazwie "Sony Ericsson Update Service"
Mogą przydać się również sterowniki Gordon's Gate


Telefony marki Apple ( Iphone ) : Do aktualizacji używamy programu o nazwie "ITunes".
Również posiada w sobie zestaw sterowników



Motorola :
Używamy programu "Motorola Software Update". Niestety liczba modeli nie jest zbyt wielka.

LG : Do aktualizacji tej marki używamy LG Mobile Support
Program nie posiada sterowników więc trzeba je doinstalować osobno. Sterownik flash wbudowane do telefonu LG posiada program o nazwie GSM Multi


Często informację dotyczące innych platform można znaleźć na stronie producenta sprzętu. Aktualizuję się nie tylko telefony, ale także :
- konsole
- nawigacje
- odtwarzacze mp3/mp4/ipad
I różne inne urządzenia.

Ale trzeba pamiętać, że aktualizacja np. telefonów wiąże się z niemożliwością niektórych operacji. Chodzi tu mianowicie o sim-locka.
Przykładowo aktualizacja Sony Ericssona może wiązać się z aktualizacją CID , a w telefonach marki Apple aktualizuje się BaseBand.

Tak więc pamiętajcie aktualizację wykonujecie zawsze na swoją odpowiedzialność !

[FAQ] Typhoon 3600 GO odblokowanie

10 03 2011 - 18:40

Witam Serdecznie, otóż dawno temu napisałem poradnik, który stał się popularny w sieci. Opisuje on odblokowanie nawigacji Typhoon 3600 Go. A Skoro jestem na forum to go opublikuje. Prosił bym o przypięcie.


Instrukcja do odblokowania nawiagcji Typhoon 3600 Go

1)Rozpakowujmy archiwum rar które jest paczce nazawa (MobileNavigator)
2)Następnie wrzucamy folder MobileNavigator na kartę SD
3)Hard Reset a gdy pojawi się menu to jeszcze soft reset
4)Po uruchomieniu mamy już pulpit Win Ce 4.2



I jeszcze jedna sprawa jeśli chcemy np. pod przycisck Navigation podpisac jakąś np TT
to robie się to w taki sposób że edytujemy plik MobileNavigator.mscr z folderu MobileNavigator!!
Edycja polega na tym że rozszrzenie z mscr zmieniamy na txt i otwieramy notatnikim.
Wyświetlona treść powinna wygladać tak:
Kill ( "mainpage.exe" )
Runwait ( "SD_Card\iGO8_EU\igo.exe" )
Run ( "\windows\explorer.exe" )

A więc tak linijka run odpowiada za to co uruchamia przycisk "Navigation". Czyli jeśli chceilibyśmy
mieć pod tym przyciskiem Igo to powinien wyglądać tak:
Kill ( "mainpage.exe" )
Runwait ( "SD_Card\iGO8_EU\igo.exe" )
Run ( "SD_Card\iGO8_EU\igo.exe" )

Rzecz jasna jest że Igo musi być na karcie SD i w takich folderach jak jest podane u was a nie tak jak u mnie
ponieważ jest to przykład. Cała operacja polega na podaniu ścieżki do aplikacji. A i jesli już zrobimy to tak
jak ma być to to plik z rozszerzeniem txt zmieniamy spowrotem na .mscr i podmieniamy:)
Myśle że wszytsko jasno wytłumaczone a więc życze miłem zabawy:)

Jakies pytania, pomoc to gg 950023 chętnie pomoge:)


Link do archiwum : Pobierz