Skocz do zawartości


Zdjęcie

chello light - podlaczenie mozliwe do 3 kompów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sterosta

sterosta

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 08 2007 - 11:31

witam. chcem podlaczyc u siebie internet chello light (2mb/s) gdzie (wg. providera) mozliwe jest podlaczenie do 3 komputerów jednocześnie. Problem w tym, ze ja chcem podlaczyc 4 komputery i proporcjonalnie podzielić sygnał internetowy miedzy te komputery. Czy jest to mozliwe i jak to zrobić (jakiś switch lub router?? poprosze takze o podpowiedz jaki konkretny model bylby dobry, nie za drogi i solidny). Dodatkowo provider zapewnia tylko jeden publiczny adres ip (wprowadza to zapewne jakies ograniczenia...mam racje??), można jakos zrobic z tego 4 rózne adresy?? nadmieniam ze jestem w tej kwestii kompletnie ziellony wiec prosze o wyrozumialosc!!

schemat podłaczenia wygląda mniej wiecej tak (tak sadze) kabel telewizyjny (kablowka)--->modem---->komputer

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 05 08 2007 - 12:06

(...) Problem w tym, ze ja chcem podlaczyc 4 komputery i proporcjonalnie podzielić sygnał internetowy miedzy te komputery. Czy jest to mozliwe i jak to zrobić (jakiś switch lub router?? (...)


Możliwe. Zakup router i zgłoś prowiderowi, żeby dopisał do listy jego nr MAC zamiast kart sieciowych z komputerów.

(...)poprosze takze o podpowiedz jaki konkretny model bylby dobry, nie za drogi i solidny). (...)


Proponuję router D-Linka z Acces Pointem (choć ja mam YAHT z AP i nie narzekam), sam router bez modemu. Koszt ok. 180 - 220 zł. Do niego podłączysz modem kablowy. Za routerem możesz podłączyć do 254 komputerów (255-ty to router) - będą one pracować w wewnętrznej sieci LAN i mieć adresy IP o nr 10.0.0.1 do 10.0.0.255 (router ma najczęściej nr 10.0.0.138)

(...) Dodatkowo provider zapewnia tylko jeden publiczny adres ip (wprowadza to zapewne jakies ograniczenia...mam racje??), można jakos zrobic z tego 4 rózne adresy?? (...)


W zasadzie nie wprowadza żadnych ograniczeń. W mojej miejscowości provider kablowy umożliwia dodatkowy zakup indywidualnego IP za 10 zł miesięcznie.

  • 0

#3 sterosta

sterosta

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 06 08 2007 - 20:44

dzieki za odpowiedz! to duzo tlumaczy hehe...a czy mozliwe jest przekopiowanie adresu mac z karty sieciowej jednego z komputerów (który ma byc podlaczony do chello) i nadanie go routerowi?? (bo jak sadze provider zablokuje siec tylko dla tych adresów mac, które zostana mu podane podczas instalacji internetu) a to wszystko zeby ominac biurokracje z upc??

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych