Skocz do zawartości


bravo8

Rejestracja: 14 paź 2007
OFFLINE Ostatnio: 22 10 2007 14:36
-----

Moje tematy

Brak partycji MS-DOS,problem z instalacją.

19 10 2007 - 11:19

Mam dysk 80 GB, podzieliłem go linuksową wersją Live na dwie partycje C i D , format Fat32. Chciałem zainstalować Windows ME. Podczas instalacji na samym początku pojawia się komunikat o braku partycji MS-DOS, co nieco znalazłem http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/index99.htm , ale używanie FDISK jest niesamowicie skomplikowane. Co mam zrobić z tą partycją C, żeby instalacja ruszyła?

Dzięki za pomoc

Problem z instalacją Windows ME Optimus

14 10 2007 - 22:20

Mam komputer kupiony z Optimusa wraz z systemem Windows Millennium. Komputer był już dość leciwy więc nadszedł czas modernizacji. Wymieniłem w nim praktycznie wszystko, płytę główną , dałem nowszego Celerona 2.6 Ghz, katrę graficzną, większy dysk twardy (jest na ATA). Płyta z windowsem jest orginalna , z nadrukiem Optimusa. Instalację robiłem na czysty dysk twardy. W połowie instalacji na ekranie wyskakuje komunikat, że niestety system na tym komputerze nie może być zainstalowany a wcześniej na starej konfiguracji instalował się bez kłopotu. Wydaje mi się, że ma to związek ze sprzętem, bebechy są z 2004 roku , a system z 2000 roku i pewnie na tej płycie instalacyjnej jest wpisana konkretna konfiguracja sprzętpowa. Podaję konfigurację: płyta Asus P4S533-MX, Celeron 2.6 Ghz, 512 Mb DDR, dysk 80 GB Maxtor,karta Ati 8500 DV. Czy ktoś z Was wie jak zainstalować tego windowsa na tym sprzęcie, w końcu jest to oryginalny system.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam