Skocz do zawartości


Zdjęcie

brak obrazu na zewnętrznym monitorze Samsung RV510


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bos_kg

bos_kg

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 10 2012 - 16:50

Witam posiadam laptopa Samsung RV510 i gdy ustawie by uruchaniał się na monitorze to jest problem mianowicie zanim się windows nie uruchimi przez ten czas nie ma nic na monitorze a na matrycy się wyswietki od momętu uruchomienia do samego pojawienia się windowsa 7 niewiem jak ustawić by uruchamiał się jak powinien jestem pierwszy raz posiadaczem laptopa i sczerze nigdy nie miałem stycznoiśći z laptopem fanem jestem stacjonarnych komputerów a chciał bym uzywać na zewnętrznym monitorze i 2 sprawa komputer odkupiłem od kuzyna a on dba o komputery bardzo ale mając stacjonarny komputer po przejsciu na laptopa Samsung RV510 mnie jedno irytuje po chwili pracy mam 50 stopni temperature a tylko uruchomie jest 40 stopni niewiem czy to przegrzewanie się czy tylko tak mają laptopy to do siebie ze tak pracują z taką temperaturą proszę o pomoc pozdrawiam

Użytkownik Qauke edytował ten post 18 10 2012 - 18:39

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 18 10 2012 - 18:14

po przejsciu na laptopa Samsung RV510 mnie jedno irytuje po chwili pracy mam 50 stopni temperature a tylko uruchomie jest 40 stopni niewiem czy to przegrzewanie się czy tylko tak mają laptopy to do siebie ze tak pracują z taką temperaturą proszę o pomoc pozdrawiam


50C nie jest to jeszcze tak wysoka temparatura. Jest wszystko w normie, i nie masz czym się martwić ;)

  • 0

#3 bos_kg

bos_kg

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 10 2012 - 19:34

Dziękuje za info posiadam taki procesor Intel Celeron Dual-Core i byłem pewien ze to dużo jak na ten procesor taka reakcja przez dbałość stacjonarnego
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 18 10 2012 - 19:42

temperatura jest w normie ;) jeżeli będzie Ci ona przeszkadzała w jakiś sposób, możesz przedmuchać sprężonym powietrzem radiator procka. Można też sprawdzić czy pod procesorem jest pasta termoizolacyjna,a nawet jak jest to wymienić na nową. Bezpieczna graniczna temperatura dla procesora Intel Celeron to 67° C Wracając do Twojego pierwszego problemu, napisz dokładnie w czym masz kłopot bo nic nie rozumiem z tego.

Użytkownik Qauke edytował ten post 18 10 2012 - 20:04

  • 0

#5 bos_kg

bos_kg

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 10 2012 - 19:52

Serdeczne dzięki za info nie chce zakładać nowego wątku krótkie pytanko jaka jest łożnica między poborem prądu domowego i laptopa a czy samsungi posiadają stacje dokujące mój model teraz szukam nie widzę jak zle napisałem może nie stosownie proszę o usunięcie
  • 0

#6 bos_kg

bos_kg

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 19 10 2012 - 00:00

Dokładnie jak w tytule brak obrazu na zewnętrznym monitorze chodzi ze na tym, laptopie podłączyłem monitor ładnie działa lecz uruchamiam od nowa komputer i uruchamia się dłużej i do puki nie ma okna wczytywania windows7 dopiero obraz się pojawi wazie usterki matrycy już bym do bios nie wszedł
  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 10 2012 - 14:12

To normalne, jako pierwszy wyświetlacz masz ustawiony wbudowany, a drugim jest zewnętrzny. Jeśli w BIOSie nie masz możliwości zmiany domyślnego wyświetlacza musisz się zadowolić takim rozwiązaniem. Ewentualnie spróbuj skorzystać ze skrótu klawiszowego na klawiaturze, który uruchomi ci drugie wyjście VGA, ale nie zawsze tak się dzieje bez obsługi systemu operacyjnego.
  • 0

#8 bos_kg

bos_kg

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 22 10 2012 - 14:55

Witam w win ustawione jest pierwszy zewnętrzny monitor ale on dopiero przy uruchomionym Windowsie pracuje a przy uruchamianiu pierw matryca wbudowana działa w biosie w tylko jest obsługa ram co do obsługi grafiki innych funkcji nie ma czyli nic nie przestawię korzystać jak jest

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych