Skocz do zawartości


Zdjęcie

brak internetu - siec niezidentyfikowana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarosos

jarosos

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 27 10 2012 - 11:27

Witam
Moja znajoma ma internet stacjonarny od Orange i modem ZTE ZXV10 W300 (windows 7 64bit) i mam następujący problem:
Dwa laptopy połączone są przez sieć wi-fi jeden śmiga a na drugim jest- brak internetu - siec niezidentyfikowana oczywiście hasło wpisane poprawnie. Co może być tego przyczyną?
Co już zrobiłem i brak rezultatów
1. zmieniałem ręcznie adres IP
2. usunąłem wszystkie podkatalogi w [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces]
3. wyczyściłem konfiguracę SSID z pamięci komputera
4. Zresetowałem modem
Wszystko bezskutecznie, problem dotyczy 1jednego komputera na drugim wszystko jest OK.
Co dziwne przez komórkę internet również działa bez problemu a na komuterze na którym są problem dwa razy udało mi się uzyskać połączenie, ale gdy ponownie wszedłem znów pisało brak połączenia z internetem - siec niezidentyfikowana.
Gdy modem ustawiłem na - bez zabezpieczeń - na problematycznym komputerze udało mi się połączyć

Co zrobić?
jakieś wskazówki?




A czy w takim przypadku monter z Orange może to naprawić?

  • 0

#2 MARQUS88

MARQUS88

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 11 2012 - 18:32

Monter jest od uszkodzeń łącza i nie ma prawa dotykać się do sprzętu.
Adres IP najlepiej zostaw automatyczny. Z routerem wydaje się być wszystko ok skoro inne sprzęty działają prawidłowo. Jeżeli wifi masz zewnętrze i masz jak sprawdzić zobacz czy to nie wina tego urządzenia. Ewentualnie zobacz czy nie ma tam możliwości zmiany zabezpieczenia z WPA na WEP.

  • 0

#3 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 11 11 2012 - 19:11

Pewnie, daj WEP żeby pół osiedla lub wsi mogło korzystać ;)

WPA2/AES + WPS off i tyle...

Jeżeli coś nie działa to wina komputera, czy twoja karta wspiera WPA2?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych