Skocz do zawartości


Zdjęcie

błedy na dysku ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 solec

solec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 11 2010 - 17:50

Co kilka dni wywala mi bluescreeny z błędem o końcówce 7e. Po ponownym formacie dochodzą błędy oczytu danych na partycji C, (na D mam dane które odczytuje normalnie) i przed Bluescreenami często też pojawiają się problemy z działaniem "explorer.exe". mam ten problem od jakiś 2 tyg i przez to juz 5 razy formatowałem kompa. nie wiem czy da rade to naprawić samemu czy wysyłać na gwarancję?

załączam screen z programu CrystalDiscInfo: http://yfrog.com/0jschowek01ijj

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 27 11 2010 - 18:28

Kup nowy dysk to przestaniesz mieć problemy.

  • 0

#3 solec

solec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 11 2010 - 18:33

takich rad mam pełno. gdybym miał taka możliwość nie pisałbym prosząć o jakąś pomoc
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 27 11 2010 - 19:01

A jak ktoś ma Ci pomóc jeśli np. masz padnięte sektory.
Też się kiedyś męczyłem z takim swoim starszym dyskiem , kiedy co postawiłem Windowsa to za chwilę
wywalało niebieskimi. Niestety próby naprawiania sektorów na siłę kończyły się fiaskiem.
Formatów też było co nie miara, ponieważ na początku nie miałem pojęcia co było przyczyną.
Problem skończył się po wymianie.

Użytkownik Celdur edytował ten post 27 11 2010 - 19:02

  • 0

#5 solec

solec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 11 2010 - 19:30

no wlasnie próbuje sie dowiedzieć co jest padnięte. czyli sektory padly tak ?
to zostaje tylko oddanie na gwarancję...
  • 0

#6 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 27 11 2010 - 19:56

Celdur, ależ ty miły ;) zamiast pomóc to masz go gdzieś tak jak i mnie miałeś :E Podczas instalacji Windy odłącz kabel od neta i po instalacji zinstaluj antywirusa+firewall i dopiero wtedy podłączaj neta.Syfy ci się łapią....
  • 0

#7 solec

solec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 11 2010 - 04:28

nieee na pewno nie ma zadnych syfów bo komp jest podłączany do neta dopiero po instalacji windy, sterów i wszystkich programów (antywirus zaraz po sterownikach)
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 11 2010 - 19:58

Co kilka dni wywala mi bluescreeny z błędem o końcówce 7e. Po ponownym formacie dochodzą błędy oczytu danych na partycji C, (na D mam dane które odczytuje normalnie) i przed Bluescreenami często też pojawiają się problemy z działaniem "explorer.exe". mam ten problem od jakiś 2 tyg i przez to juz 5 razy formatowałem kompa. nie wiem czy da rade to naprawić samemu czy wysyłać na gwarancję?


Pierwsze format rób z pod GParted-a, jest do ściągnięcia pod systemem Linux-a. Kasujesz i format robisz pod Linux-a wtedy na 100% pozbywasz się resztek po systemie Windowsa (a to bardzo ważne), potem robisz format pod Windowsa i instalujesz. Potem po zainstalowaniu w kolejności programy uaktualniasz Windowsa a na koniec czyścisz kompa CCleanerem lub Odkurzaczem odzyskasz ponad 2GB miejsca na dysku i uporządkujesz wpisy w rejestrach. Do tego przydało by się zamknąć parę zbędnych portów prog. Windows Warms Doors Cleaner.
Do tego pozbyc sie np. messangera XP-AntySpy, oraz wykazać trochę własnej inicjatywy na każdym forum istnieje opcja Download-Programy do ściągania i przejrzeć co mają do zaoferowania jak ja to robię. Masz tu jeszcze takie programy: Naprawa dysku twardego , Coś o dysku , To samo coś o dysku , przejrzyj i ściągnij i zastosuj.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych