Skocz do zawartości


Zdjęcie

[bezpieczenstwo] Nowy robal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 zedulec

zedulec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 01 2006 - 12:47

Kaspersky Lab informuje o wykryciu w ruchu sieciowym dużej liczby próbek robaka Email-Worm.Win32.Nyxem.e, który wyposażony jest w wyjątkowo destrukcyjną funkcję. 3 dnia każdego miesiąca robak niszczy (nadpisuje) szereg plików zapisanych na dysku zainfekowanego komputera. Najwięcej doniesień o infekcji dociera z Europy Zachodniej oraz ze Stanów Zjednoczonych. Robak Nyxem.e rozprzestrzenia się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz poprzez otwarte zasoby sieciowe.



Szkodnik wykorzystuje szeroki wachlarz tematów i treści wiadomości e-mail. Robak nadpisuje zawartość plików posiadających następujące rozszerzenia: dbx, eml, htm, imh, mbx, msf, msg, nws, oft, txt, vc.
„Liczba zarejestrowanych wyświetleń stron WWW zawierających kod robaka Nyxem.e przekroczyła już milion. Tak więc wiele osób może mieć przykrą niespodziankę 3 lutego”, mówi Costin Raiu, analityk z laboratorium antywirusowego Kaspersky Lab. „Użytkownicy, którzy nie zainstalowali oprogramowania antywirusowego, mogą skorzystać z darmowego skanera antywirusowego Kaspersky Online Scanner http://kaspersky.pl/virusscanner.html, aby sprawdzić, zanim będzie za późno, czy ich komputer został zainfekowany robakiem Nyxem.e.”
Pełny opis robaka Nyxem.e dostępny jest w Encyklopedii Wirusów firmy Kaspersky Lab: http://viruslist.pl/encyclopedia.html?cat=13&uid=4484.
Sygnatury robaka Sober.y zostały dodane do antywirusowych baz danych firmy Kaspersky Lab 17 stycznia 2006.

Kaspersky-Lab

  • 0

#2 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 02 02 2006 - 23:29

to juz jutro czyli za ok 1,5 godziny :D zobaczymy kto ma dziurawego antywira :D
BTW format by mi sie nawet przydal :wink:

  • 0

#3 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 03 02 2006 - 00:02

Heh zobaczymy czy avast sobie poradzi
BTW jak wyzej :D
  • 0

#4 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 02 2006 - 01:32

Jakoś się nie boję, mimo braku najlepszych (podobno) antywirów komercyjnych. Wystarczą darmówki i zdrowy rozsądek...
  • 0

#5 Slash

Slash

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 03 02 2006 - 01:39

Dziennik pokladowy

piatek 3 lutego.
moje parametry zyciowe w normnie, kompyter dziala . pradu mnie dizs nie wylaczyli czyli chyba przetrwalem :D :D
  • 0

#6

Napisano 03 02 2006 - 09:18

ni lipa juz maialem nadzieje na cos super cos specjal a tu nic zero nawet pruby zadnej nie bylo powiedzial bym nawet ze ta cisza w moim nortonie mnie przeraza
  • 0

#7 ikslawok

ikslawok

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 03 02 2006 - 09:52

mimo braku folderu windows , reszta jakos funkcjonuje :D
dobrze jest avast sie nie dał
  • 0

#8 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 02 2006 - 11:18

ni lipa juz maialem nadzieje na cos super cos specjal a tu nic zero nawet pruby zadnej nie bylo powiedzial bym nawet ze ta cisza w moim nortonie mnie przeraza


Jeśli jedziesz na produktach Symanteca to jesteś pierwszy na odstrzał, nie ciesz się zbyt szybko :D. Mam taką zasadę, jeśli ktoś ze znajomych ma problemy z kompem i zobaczę, że ma nortona to nawet nie siadam tylko robię zwrot na pięcie i wychodząc mówię "Papa, zrób format i mnie zawołaj!". To nie jest wyssane z palca uprzedzenie tylko wieloletnia praktyka, u moich zanjomych w 100% przypadków w systemie była kupa śmieci, które wykrywają dopiero niereklamowane, tanie albo darmowe antywiry. Oczywiscie to tylko moja subiektywna opinia, ponieważ gazety z serii PC-Cośtam i witryny IT-cośtam.com chwalą zawsze to, za co ktoś sypnie groszem lub prezentami. Lepiej pochodzić po forach o temtyce bezpieczeństwa i poczytać posty administratorów dużych systemów z wieloletnim stażem, ich życie dzieli się na dwa okresy z Symantec'em i "szczęśliwe bez".
  • 0

#9 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 03 02 2006 - 12:44

Heh u mnie tez wsio ok (albo jest cos o czym nie wiem :>)
Norton niezle zrzeral zasoby, potem mialem pande, na 2 dysku avasta (po jego poprzednim uzytkowniku), jak odpalilem system z tego 2 dysq to zaraz avast wyskoczyl z "uwaga znaleziono wirusa" znalazl ich ze 30 kopii 2 wirow i tak dla mnie skonczyla sie panda :>
  • 0

#10

Napisano 03 02 2006 - 14:29

ja nie powiedzialem ze norton jest ah i oh mam go za darmo z pewnej firmy,to co napisalem to nie ze sie chwale ale to ze oczekiwalem bo ja to juz chyba mialem wszystkie wiry jakie tylko sa(oczywiscie przesada)ale jak sie rozpedze po sieci to lowie wszystko po drodze wiec czekam cierpliwie na kamasutre bo pewno wczesniej czy puzniej i tak go lykne


do tego macie tu plik ze szczepionka na niego czy skuteczny nieweim
szczepionka
  • 0

#11 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 03 02 2006 - 15:13

:D o moj boze! jakos nic wielkiego sie niestalo. Zyjemy! :D
ja mam pande a ae wzgledu na fire walla ale chyba wymienie bo mnie cholera bierze bo skanowanie muli system a po kazdej aktualizacji wlacza sie automatycznie :/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych