Skocz do zawartości


Zdjęcie

bcdedit set increaseuserva 4096 i problem z wydajnością


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 domyslnik

domyslnik

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 09 2013 - 14:15

Witam. 

Na jakimś filmiku znalazłem sposób na polepszenie wydajności gier poprzez wpisanie w wierszu poleceń komendy 

bcdedit /set increaseuserva 4096 ( ponieważ mam 6 gb ramu, zalecane było podanie o 2 gb mniej ) 

co zrobiłem. Niestety nie pomogło, i jak pokazywał poradnik, żeby usunąć tą zmianę musiałem wpisać komendę 

bcdedit/deletevalue increaseuserva 

Ale niestety. Po kolejnym restarcie komputera okazało się, że straciłem na bardzo dużej wydajności na wszystkich programach. 

Jak mogę to cofnąć, co mogę w tym przypadku zrobić? 

Mam windows 7 home premium, 64 bitowy. 

 

sprawdzałem na grze skyrim, podczas ładowania gry można poruszać obrazem. Na początku trzyma ładnie 60 klatek, a po kilku sekundach powoli to się zmniejsza do takiego stopnia, że może zostaje na 10-15. Dzieje się to zawsze podczas restartowania gry.

 

Pisałem już na kilku innych forach. Na jednym odpowiedzieli mi, żebym może przywrócił opcje startowe do domyślnich, jakiś rebuild BCD.

 

Ale chyba do tego potrzeba płyty z windowsem? Bo niestety nie jej nie mam, to jest laptop.

 

http://pcsupport.about.com/od/fixtheproblem/ht/rebuild-bcd-store-windows.htm

 znalazłem do tego taki poradnik, potrzebna mi do tego płyta? Straciłbym przy tym na danych?



  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 09 2013 - 14:32

increaseuserva Megabytes

Specifies the amount of memory, in megabytes, for user-mode virtual address space. This variable can have any value between 2048 (2 GB) and 3072 (3 GB) megabytes in decimal notation. Windows uses the remaining address space (4 GB minus the specified amount) as its kernel-mode address space.

 

Czyli ustawiłeś 4 GB, gdy makssymalna wartość wynosi 3 GB. Spróbuj tą samą drogą ustawić 3072 i sprawdź jak to się ma do wydajności systemu. Oczywiście po restarcie, jak nie pomoże to będziemy się martwić.

 

 



  • 0

#3 domyslnik

domyslnik

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 09 2013 - 14:46

Użyłem komendy bcdedit /set increaseuserva 3072, zresetowałem komputer, nic się nie zmieniło. Potem bcdedit/deletevalue increaseuserva 

, ponownie zresetowałem i nadal było źle.

 

Dziwne jest to, że aplikacja zaczyna gubić klatki dopiero po chwili, w menedżerze urządzeń pokazuje przez chwile " brak odpowiedzi " i dopiero wtedy się włącza, oczywiście wolno działając. 


  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 09 2013 - 15:01

Spróbuj w takim razie przywracania systemu z daty sprzed awarii komputera.


  • 0

#5 domyslnik

domyslnik

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 09 2013 - 16:05

Opiszę wszystko po kolei.

 

Uruchomiłem przywracanie systemu. Wszystko się robiło, komputer się resetował. Włączył się z komunikatem, że się nie udało przez antywirusa ( numer błędu to 0x80070005 )

 

Więc wyłączyłem antywirusa, wybrałem inną datę przywracania. Wszystko się robiło, komputer się resetuje. Blue screen, że windows nie chce się włączyć. Kolejny restart, włączyło się naprawianie systemu z wynikiem takim, że się nie da go automatycznie naprawić. Po kolejnym restarcie włączył się powoli, ale normalnie, Problem z wydajnością nadal występuje.


  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 09 2013 - 16:06

To masz coś z systemem, a nie tym ustawieniem. Sprawdź SMART dysku twardego programem CrystalDiskInfo.


  • 0

#7 domyslnik

domyslnik

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 09 2013 - 17:05

Mam już ten program, jak mam sprawdzić ten SMART? 

 

I tę utratę wydajności mam dopiero od wpisania tej komendy, mogła ona mi coś tam napsuć?


Uruchomiłem przywracanie systemu z innej daty, wszystko wyszło prawidłowo. Ale to nie pomogło, nadal wszystko chodzi bardzo powoli.

 

Ponawiam pytanie, http://pcsupport.about.com/od/fixtheproblem/ht/rebuild-bcd-store-windows.htm

to by może pomogło czy nie brać tego pod uwagę?

 

Przepraszam za nachalność, ale to dla mnie ważne...


Użytkownik domyslnik edytował ten post 18 09 2013 - 16:15

  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 09 2013 - 17:19

To zupełnie inna bajka, nijak się ma do twojego problemu. Uruchom program i zobacz co ci wyświetlił raport. Jak jest na niebiesko to wszystko okey - dopiero gdy zmieni kolor to możesz zamieścić raport na forum.

 

ps. powyższa wartość którą zmieniałeś dotyczy 32-bitowych systemów operacyjnych, do 64-bit należałoby podejść od tej strony: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=889654

 (tylko po co?).


  • 0

#9 domyslnik

domyslnik

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 09 2013 - 17:22

No dobrze. To nadal, co mogę z tym zrobić? Czy po wpisaniu tej komendy namieszałem na tyle, że pozostaje już tylko oddanie komputera do serwisu?

 

Włączyłem ten program, status był cały czas dobry. Włączyłem grę, która chodziła beznadziejnie wolno i z odpaloną aplikacją sprawdziłem znowu, status nadal był dobry.

 

A co do tych wartości, jak już mówiłem. Znalazłem jakiś poradnik, skorzystałem. Potem znalazłem na innej stronie, że to jest właśnie tylko dla 32 bitów. Więc drugą komendą chciałem to cofnąć, ale od tamtej pory wszystkie aplikacje działają powoli.


Użytkownik domyslnik edytował ten post 18 09 2013 - 17:33

  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 09 2013 - 17:47

Jak wpisałeś poprawnie komendę: bcdedit /deletevalue increaseuserva w konsoli CMD będąc zalogowanym jako administrator to nie ma szans, aby to miało wpływ skoro nie ma już tej zmiennej i Windows ustala domyślną jej wartość.


  • 0

#11 domyslnik

domyslnik

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 09 2013 - 17:57

To w takim razie pozostaje oddanie komputera do serwisu? I co miałbym im powiedzieć, żeby jak najlepiej mogli mi pomóc?



  • 0

#12 domyslnik

domyslnik

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 19 09 2013 - 22:50

Witam ponownie.

 

Był u mnie znajomy, i coś sprawdził.

 

http://oi40.tinypic.com/scb3ms.jpg

 

Tutaj te wartości drastycznie mi zmalały.

 

I jeszcze jest tam napisany Intel, a mam chyba do tego karte nvidi. Mozliwe jest, ze komputer nagle zaczal mi wykorzystywac ta slabsza karte graficzna?


Chciałbym pozdrowić pana informatyka i poinformować, że problem się rozwiązał. Wystarczyło przeinstałować sterowniki do karty graficznej. Pozdrawiam.



  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych