Skocz do zawartości


bastun

Rejestracja: 24 lis 2007
OFFLINE Ostatnio: 14 07 2011 13:18
-----

Moje tematy

Podejrzany proces

14 07 2011 - 10:23

Witajcie,
Otóż od kilku dni na moim komputerze zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Strasznie spowolniona praca komputera, liczne błędy, oraz okienka typu 'nie wysyłaj' z tytułem Microsoft Windows. Komputer zachowywał się jak czołg. Przeskanowałem komputer może nie wspaniałym, ale zawsze jakimś antywirusem - Avastem. Wykazał jakieś 3 drobne zainfekowane pliki - kwarantanna. Używam również Sygate Personal Firewall. Dziś, właśnie ten firewall zablokował wychodzące połączenie z serwerem (nie pamiętam ile dokładnie było tych 0) 000000000000000000000000.com przez proces lua8.exe. W internecie nie doczytałem się nic na temat tego procesu. Nie wiem nawet w jaki sposób dostał się on na mój komputer. Wystarczyło zamknąć ten proces w menadżerze zadań i wszystko na komputerze wróciło do normy. Również w msconfigu wyłączyłem uruchamianie go przy starcie systemu. Kompletnie nie wiem co to jest. Mógłby ktoś się na ten temat wypowiedzieć, miał ktoś z tym doczynienia? Skanowałem ten plik skanerem online i Avastem i nie wykryły one żadnego wirusa...