Skocz do zawartości


Zdjęcie

[baldurs gate]czarne kwadraty podczas gry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Juowin

Juowin

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 25 06 2008 - 11:00

Witam! Mam problem następującego rodzaju. Jestem zapalonym graczem sagi baldur's gate. Od kilku dni mam nowy sprzęt i zainstalowany windows vista premium 32-bit. Do tej pory grałam pod windowsem xp i 2000 i nigdy nie miałam problemów. Obecnie jednak mimo ze gra poprawnie sie zainstalowała i normalnie uruchamia mam problemy z grafiką. Otóz pojawaija sie czarne kwadraty i prostokąty podczas walki i w ewkipunku, ktore przysłaniaja fragmenty gry. Tzw. mgły wojny tez nie wyglądają normalnie tylko odsłaniają się w postaci takich prostokątów. Nie wiem czy jest to spowodowane vistą czy tez powód jest zupełnie inny. Mój sprzet: procesor Intel Core Quad Q6700 2,66 GHz, płyta gł Asus P5K Pro Intel , 4GB RAM, karta graficzna Asus Geforce 8800 GT, monitor 22" Asus VW222U. Czy problem moze lezec po stronie wielkosci monitora. Ale zmienianie rozdzielczosci nic nie pomaga. Proszę o pomoc

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 06 2008 - 11:05

Na początek tryb zgodności z W2000/XP + zmiana sterowników na starsze. :confused:

  • 0

#3 Juowin

Juowin

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 25 06 2008 - 11:45

Zmieniłam na tryb zgodnosci z WIN 2000. A w jaki sposób dokonać reinstalacji sterowników na starsze? Pewnie głupie pytanie ale nie bardzo się na tym znam.
  • 0

#4 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 06 2008 - 12:35

Ściągasz najstarsze możliwe dla Twojej karty graficznej, usuwasz obecne programem DriverCleaner, uruchamiasz ponownie komputer, instalujesz te starsze, wcześniej ściągnięte.

Sterowniki na nvidia.pl :confused:
  • 0

#5 Juowin

Juowin

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 25 06 2008 - 13:29

Faktycznie chodzi o sterowniki. Po odinstalowaniu działały tylko standardowe sterowniki windows i te czarne kwadraty zniknęły. Ale nie wiem jak znalezc te najstarsze mozliwe dla mojej karty graficznej, bo na stronie nvidi od razu wyszukuje mi najnowsze. Byłabym wdzięczna za podpowiedź.
  • 0

#6 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 06 2008 - 14:01

Może te? KLIK.

Użytkownik Killaz edytował ten post 25 06 2008 - 14:02

  • 0

#7 Juowin

Juowin

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 25 06 2008 - 15:29

No niestety :confused: Podczas instalacji pokazuje się że wykryto system inny niż windows xp/2000. Chyba jednak jestem skazana na te czarne kwadraty i nowsze sterowniki.
  • 0

#8 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 06 2008 - 15:34

To jaki masz wreszcie system?
  • 0

#9 Juowin

Juowin

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 25 06 2008 - 18:19

tak jak pisałam wczesniej windows vista premium 32-bit. Jak instalowałam te streowniki, które Pan mi zaproponował instalacja została przerwana, bo one dla XP były :confused:
  • 0

#10 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 06 2008 - 19:13

Nie mów do mnie Pan. Tutaj każdy jest na Ty... :(

Rzeczywiście pominąłem fakt, że masz Vistę. Ciężko znaleźć to samo, tyle że na inny system? :confused:

http://www.nvidia.pl/object/winvista_x86_163.75_pl.html

Sekunda roboty. :(
  • 0

#11 Juowin

Juowin

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 25 06 2008 - 20:44

Dzięki ale niestety mój system nie chce przyjąć tych sterowników. Instalacja zostaje przerwana komunikatem, że nvidia nie znalazła sprzetu dla tych sterowników. Natomiast bez problemu przyjmuje najnowsze, które ściagnęłam i zainstalowałam ponownie. Trochę to dziwne, bo przecież te sterowniki, które podałeś też są dla kart z serii 8 Geforce. Moze ja mam coś w konfiguracji swojego systemu nie tak, ale chyba po usunięciu sterowników powinny się zainstalować te które są kompatybilne z kartą graficzną a więc takze te starsze. W momencie odinstalowania sterowników nvidii nie zauwazyłam jakiejs duzej roznicy w grafice komputera a zamiast nvidi mam jakieś standardowe sterowniki VGA czy cos w tym rodzaju. Oczywiscie karty Geforca nie widac wtedy jako sprzetu. Przepraszam, że tak przynudzam, bo pewnie to ja coś robię nie tak.

  • 0

#12 Eik

Eik

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 08 09 2011 - 16:37

Co prawda temat jest stary, ale zdecydowałem się go odświeżyć, ponieważ ciągle ciężko jest znaleźć rozwiązanie tego problemu. Na wielu forach ludzie opisują całe filozofie manipulowania kartą, a tymczasem rozwiązanie jest banalnie proste: wystarczy rozpakować do folderu z grą plik z tej strony:

http://www.shsforums.net/topic/30840-ie-games-and-nvidia-series-8-video-cards/

(plik o nazwie nvidia_fix.zip), link jest w pierwszym poście.

U mnie po rozpakowaniu zipa i urchomieniu pliku .exe przy pierwszym uruchomieniu Baldura znienawidzone czarne kwadraty znikły bezpowrotnie, czego i Wam życzę :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych