Skocz do zawartości


Zdjęcie

[backup] Odzysk szyfrowanych danych z innego kompa z systemem (vista)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 20 07 2007 - 20:07

Witam
Panowie może coś mi doradzicie bo ja już nie wiem może cos nie tak robie, ale do rzeczy
A więc mam dysk z systemem visty z innego kompa potrzebuje z niego odzyskać kilka danych Ale niestety nie mogę się dostać do Documents and Settings
Próbowałem już z konta administratora z trybu awaryjnego zmieniając uprawnienia na dane pliki foldery/dysk itd.. w skrócie właściwości na dysku i zabezpieczenia przypisywanie uprawnień mimo ze ustawie pełny dostęp (ciężko z plikami specjalnymi) to niestety nie mam dostępu do tych folderów
Czy to vista mnie nie wpuszcza, ma inny system szyfrowania czy jak ? całkiem niedawno w podobny sposób wbiłem się na xp pro bez problemu a również było zabezpieczone i również z innego kompa, spod liv-cd ubunta też nie mogę ;/
Kurcze może cos nie tak robie już sam nie wiem liczę na podpowiedz

Pozdrawiam..

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 20 07 2007 - 20:56

Pytanie czy dysk jest tylko zabezpieczony ntfs-em czy szyfrowany.
Jak się nie da zmienic atrybutów to zmień właściciela plików i dopiero próbuj Zakładka Zabezpiecznia>Zaawansowane>Właściciel> zamień właściciela... a następnie zmień prawa ntfs (najlepiej ustaw pełen dostęp dla wszystkich).

Jezeli dysk jest szyfrowany to raczej nie ma na niego sposobu.

  • 0

#3 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 20 07 2007 - 23:52

powiem ci ze nie mam pojęcia co oni tam na nim robili, w każdym razie wiem ze było hasło na konto, co do dostępu ustawiłem pełna kontrolę ale i tak niema atrybutu ( pliki specjalne ) jest szare okienko nie pamiętam jak się go włączało, cos chodzi mi po głowie ze kturaś z opcji musi być odznaczona tylko która i gdzie czy w zakładce zabezpieczeń czy w zaawansowanych (edycji)
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 07 2007 - 00:21

Próbowałeś zmienić właściciela plików? Bo bez tego nie przestawisz atrybutów.
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 21 07 2007 - 16:56

Najpierw Mój komputer -> Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> odznacz Użyj prostego udostępniania plików, a potem tak jak pisze kolega wyżej zmień właściciela
  • 0

#6 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 22 07 2007 - 00:11

tak mam full dostęp i jestem jako właściciel ale jak podejrzysz to ostatniego atrybutu (czyli pliki specjalne) nie mogę odznaczyć mimo że jest to zwykłe okienko już nie szare
jak próbuje wejść w a sami zobaczcie http://img201.imageshack.us/my.php?image=dysksatawu1.jpg dysk sata :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych