Skocz do zawartości


apocalyptic

Rejestracja: 13 lut 2013
OFFLINE Ostatnio: 06 04 2013 15:16
-----

Moje posty

W temacie: Gry Wszechczasów

28 03 2013 - 15:00

Gry wszech czasów według mnie:

Gothic I, II, II Noc Kruka - Od czego zacząć? To co wyróżnia Gothica, oraz co sprawia że jest w moim mniemaniu kandydatem na grę wszech czasów to głównie fabuła, chodź w czasach gdy tytuły z tej serii były 'świeże' to powalał także duży, otwarty świat i np. w wypadku G2:NK świetna grafika. Mimo że w każdej z wymienionych części brakowało dopracowania wielu elementów rozgrywki ( w tej kwestii uznaję wyższość Morrowinda) to jednak Gothic miał to coś ! Niestety, dla mnie seria zakończyła się na Nocy Kruka.

The Elder Scrolls V - Skryim - Arcydzieło! Gra sama w sobie jest rewelacyjna, ale jeśli dodać do niej parę modów (których jest pełno) to tytuł ten staje się według mnie najbardziej dopracowaną grą w historii. Można np. zmienić klimat na tropikalny, zamienić równiny w wielkie pola bitew między frakcjami, budować domy, zarządzać własnym zamkiem i własną armią, właściwie to chyba wszystko jest możliwe :) Osobiście używam miedzy innymi: Lakeview extended, Amazing follower tweaks, Immersive armors, Immersive weapons, Immersive battles/Logical civil war, Warzones, Become king of riverhelm - wszystkie polecam! Zapomniałbym - Powala także wielkie uniwersum TES !

Seria Assassin's Creed - Po pierwsze fabuła, która wciąż trzyma mnie przy serii i jestem w stanie kupować co roku kolejną część, byleby poznać zakończenie. Po drugie grywalność - Gdy zobaczyłem po raz pierwszy ACI to po prostu się w niej zakochałem bo nigdy nie widziałem gry w której można by było w taki sposób prowadzić walkę, ani też (pomijając Prince of Persia) w której można było eksplorować świat wspinając się i skacząc po dachach. Po trzecie interesujące postacie - Do dzisiaj czuję niedosyt przez wrażenie że nie wiem jeszcze wszystkiego o Altairze czy Ezio, nie wspominając o Desmondzie.

Diablo II + Lord of Destruction - Najlepszy hack'n'slash w historii, do dzisiaj robi na mnie wrażenie mroczny klimat, muzyka, dynamiczna akcja i banalna aczkolwiek ciekawa fabuła. Zapomniałem tez o multi które dało mi niezłą frajdę bo ja i moi rówieśnicy już jako dorośli faceci siedzieliśmy po nocach i graliśmy przez hamachi, a potem następnego dnia wieczorami spotykaliśmy się na ulicy i gadaliśmy komu co w grze wypadło, kto co komuś ukradł sprzed nosa itd :)

Heroes III - Nie jestem największym fanem tego tytułu, chodź dostarczył mi wiele frajdy! Nigdy nie zapomnę godzin spędzonych z kuzynami przed jednym komputerem, co jak co ale fakt, że jest to turówka jest największą zaletą Heroes'ów.

Warcraft 3 + Dodatki - Fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła którą nie każda strategia może się pochwalić + własne, obszerne uniwersum.

SimCity 3 i 4 - Najlepsze symulatory (z przymróżeniem oka) budowy miasta + w wypadku czwórki wiele dostępnych modów, budynków itp. które sprawiają że nawet dzisiaj ten tytuł jest konkurencyjny.

Stronghold Crusader - Moim zdaniem najlepsza strategia w historii i szkoda że twórcy w kontynuacjach postawili na grafikę zamiast na wysoką grywalność, rzut izometryczny w Krzyżowcu był po prostu idealny do budowy zamków. Apropo - w tej grze wspaniałe jest to, że wiele zależy od tego w jaki sposób zbudujemy swój zamek i to daje wielki upust dla kreatywności.

Call of Duty II, seria Modern Warfare i Crysis - Te gierki jak na strzelanki mają fajną fabułę.

W temacie: Prośba o pomoc w wyborze podzespołów i określeniu budżetu

28 03 2013 - 10:32

Witam ponownie, na wstępie chciałbym przeprosić Panów powyżej że dopiero teraz odpisuję, staracie mi się pomóc a ja odpisuję dopiero po kilku dniach, a przecież to ja mam do Was przysłowiowy interes a nie odwrotnie :)Obecnie, posiadam dysk który ma coś koło 230 GB i to dla mnie stanowczo za mało, więc jednak chciałbym abyście uwzględnili nowy w zestawie, natomiast nie potrzebuję do zestawu Windowsa. Odnośnie pojemności dysku, to myślę że znając moje potrzeby nie mogę mieć mniejszego niż 1TB.Zasilacz jaki posiadam to 4life 450hf 450w, ale nawet mi, mimo że nie jestem zaawansowany w tych sprawach wydaje się że będzie za słaby.Zacytuję teraz podpis kolegi wyżej - "Tylko bogatych stać na kupowanie tandety, bo mogą ją kupować w nieskończoność" - jakież to prawdziwe :) Będąc pod wpływem tego właśnie cytatu chcę zwiększyć budżet do 4 tysięcy, z tego względu że chcę aby podzespoły były dobrej jakości a i wiem, że będzie trzeba jeszcze kupić dysk i prawdopodobnie zasilacz co do 3 tysięcy odbyłoby się kosztem jakości innych podzespołów.Ponownie dziękuję za czas poświęcony na czytanie mojej paplaniny i dzięki za ewentualne odpowiedzi :)Edit: Po zastanowieniu to jednak byłoby dobrze na czymś zaoszczędzić, więc dysk mógłby mieć nawet i 500gb, najwyżej po jakimś czasie dokupiłbym dysk zewnętrzny na którym trzymałbym np. filmy. Jeszcze raz dzięki !

W temacie: Jakie chłodzenie do Nvidia GeForce 8600 gt ?

15 03 2013 - 16:45

Dzięki za pomoc, problem rozwiązany, temat można zamknąć.