Skocz do zawartości


andrzejlechniak

Rejestracja: 14 wrz 2008
OFFLINE Ostatnio: 11 11 2008 12:39
-----

Moje tematy

[PHP] - Object_memo

05 11 2008 - 13:34

Witam

Mam taką sprawę. Chcę zrobić w php takie coś, aby z poziomu php (NIE MYSQL!Dołączona grafika) móc edytować pliki (np. .txt). Słyszałem że jest to możliwe np. poprzez formularze w htmlu i tzw. object_memo. Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to działa.

Przykład: Mam księgę gości w postaci plików txt. Mogę tam wpisywać się i oglądać wpisy, ale usuwanie polega na ręcznym usuwaniu w pliku .txt. Jak mógłbym to zrobić na stronie html/php, tak aby automatycznie usuwana była treść bez użycia baz danych. Proszę o pomoc.

[PHP] Błąd sesji - PHP, sesje

03 11 2008 - 00:02

Witam

Mam problem z rozpoczęciem sesji w php. Gdy testuje logowanie do systemu pokazjue mi się komunikat: Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at c:\usr..\index.php:10) in c:\usr..\auth.php on line 17. Doda, żę programuje za pomocą krasnala i ciasteczka działają, ale sesja coś mi nawala.
Plik logowania to login.php, poza tym są też auth.php a plik - silnik to index.php. Ale jakie to ma znaczenie. Nie działa mi sesja, pomóżcie, proszę. Poniżej podaje kod źródłowy


<?php
   session_start();
	ob_start();

   // Użytkownik jest zalogowany.
   if (isset($_POST['login'])){
	  if (isset($_POST['username']) && ($_POST['username']
		 == 'phpbee') && isset($_POST['password']) 
	  && ($_POST['password']
		 == 'phpbee')) {
		 $_SESSION['Authenticated'] = 1;
	  }
	  else{
		 $_SESSION['Authenticated'] = 0;
	  }
	  session_write_close();
	  header('index.php?id=protect');
   }
   // Użytkownik nie jest zalogowany.
   if (isset($_GET['logout'])){
	  session_destroy();
	  header('Location: login.php');
   }
	ob_end_flush();

?>