Skocz do zawartości


alutka

Rejestracja: 29 sie 2007
OFFLINE Ostatnio: 07 06 2010 10:04
-----

Moje tematy

[inne]Nie mam już pomysłu. Problem z EXPLORER.EXE

01 06 2010 - 19:48

Witam! Od jakiś 6 miesięcy mam problem z wirusem, wraz ze startem systemy uruchamia mi się plik EXPLORER.EXE. Przeniosłam go z pendrive znajomego.
Wypróbowałam już chyba wszystkie sposoby:
Usunęłam
HKEY CURRENT USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run EXPLORER.EXE
HKEY LOCAL MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run EXPLORER.EXE
HKEY LOCAL MACHINE/Software/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion/Winlogon zmieniłam z userinit.exe,EXPLORER.EXE na userinit.exe

Sformatowałam wszystkie dyski wymienne (karta pamięci, 2 pendrive, mp3)

W rejestrze znalazłam jeszcze H:\EXPLORER.EXE (H to dyski wymienne)i nie mogę tego ani usunąć ani zmodyfikować. Zrestartowałam kompa i było ok, nie uruchamiał się ten plik. Jednak uparłam się, że chce usunąć jeszcze to H:\EXPLORER.EXE więc podłączyłam pendrive (sformatowany)i odpaliłam rejestr, znalazłam ten plik i nie mogę tego nadal usunąć a przy ponownym restarcie od nowa ta sama bajka (uruchamia się EXPLORER.EXE).

Zainfekowane są na pewno 4 komputery (mój, brata, rodziców moich i mojego chłopaka), nie jestem pewna czy 5 też (siostry) i tym sposobem sądzę, że zainfekowana jest mp4 bratanka, telefon brata i bratanka, 3 karty pamięci od aparatu. Nie wiem jak to wszystko ogarnąć...

Od czego zacząć? Najpierw chciałam ogarnąć swoje pendrive itp później pousuwać pliki z laptopa. Jednak po wsadzeniu sformatowanego pendrive nadal jest problem. A w ogóle otwierając pendrive jest ukryty plik EXPLORER.EXE i Autorun.exe, wystarczy ich usunięcie, czy formatować?

Pomóżcie, bo ja już naprawdę nie mam pomysłu. Dodam, że te 4/5 komputerów/laptopów musi być czystych, bo często daje im filmy/zdjęcia, więc jak któryś jest zainfekowany to od razu wszystkie...

Pozdrawiam alutka