Skocz do zawartości


adamus_pl

Rejestracja: 21 paź 2010
OFFLINE Ostatnio: 21 10 2010 23:06
-----

Moje posty

W temacie: Problem z Winows 7 i Bestplayerem

21 10 2010 - 23:07

Zapewniam Cie, ze umiem i jesli czytalbys uwazniej pewnie bys to sam zauwazyl. Z takimi [beeep]ami nie zasmiecalbym forum. Niewazne.
Problem polega na tym, ze po przeniesieniu Bestplayera w inna lokalizacje i wskazaniu nowej sciezki do programu, po kliknieciu "ok", Bestplayer nie jest widoczny w oknie "Otwieranie za pomoca" (srodkowe okno twojego zrzutu ekranu) i nie da sie go ustawic jako program domyslny. Po przeniesieniu go z powrotem (na pulpit) wszystko wraca do normy i program mozna wskazac jako domyslny (jest dostepny w oknie "Otwieranie za pomoca").

Tak to wyglada jesli Bestplayer jest na pulpicie:
Dołączona grafika

A tak kiedy przeniose go gdzies indziej i chce wskazac sciezke:
Dołączona grafika

Po zatwierdzeniu "otworz" wracamy do punktu wyjscia czyli:
Dołączona grafika

Bestplayer nie wyswietla sie w oknie wyboru aplikacji i nie mozna go ustawic jako domyslny odtwarzacz.

W temacie: Problem z Winows 7 i Bestplayerem

21 10 2010 - 17:02

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ze wszystkiego wynika że program zainstalowałeś na pulpicie, chyba że mówisz tylko o skrócie - ale skrót ''exe.'' to nie ma. Poza tym najbardziej prawidłowe jest podanie ścieżki do programu, a nie skrótu.


Nie do konca dobrze zrozumiales. Nic nie zainstalowalem bo Bestplayer jest bezinstalacyjny. Caly program do Bestplayer.exe

Sytuacja tak ogólnie to ekstremalnie dziwna, powinno być wszystko dobrze jeśli podasz prawidłową ścieżkę do programu, zaznaczając aby system zawsze używał tego programu do otwierania tego typu plików i nie będziesz go przenosił.


Jak wczesniej napisalem, sciagnelem Bestplayera na pulpit. Nastepnie w pliku .avi wskazalem sciezke do Bestplayera (i ustawilem go jako domyslny odtwarzacz tych plikow) ktory znajduje sie na pulpicie. Do tej pory jest wszystko ok, filmy domyslnie otwieraja sie w bestplayerze. Schody zaczynaja sie kiedy chce gdzies przeniesc z pulpitu plik Bestplayer.exe (np. do C:/Program files/Bestplayer/Bestplayer.exe lub gdzies gdzie chce miec ten program) i ustawic w pliku .avi nowa sciezke do programu. Schody polegaja na tym ze nie da sie tego zrobic. Po wskazaniu pliku bestplayer.exe i kliknieciu "ok", program domyslny zmienia sie np. na Mediaplayera. Jesli przeniose Bestplayera znowu na pulpit, jest ok, mozna go znowu ustawic jako domyslny i wszystko gra ale mozna to zrobic tylko i wylacznie jesli bedzie- w tym przypadku na pulpicie. Skasowanie Bestplayera i sciagniecie go do innej lokalizacji niz pulpit tez nic nie daje. Zeby ustawic go jako domyslny odtwarzacz i tak musze przeniesc go na pulpit.
Jak pisalem, w tym przypadku jest to pulpit ale moze to byc jakikolwiek inny folder w ktorym byl program kiedy po raz pierwszy byl wskazany jako domyslny.

Problem ktory opisuje wystepuje na laptopie.
Przed chwila sprawdzilem jak to wyglada na desktopie bo tam tez uzywam bestplayera. Jest identycznie.
Tutaj program mam na innym dysku niz system. Po przeniesieniu go w inne miejsce, nie da ustawic sie go jako domyslny. Wogole nie ma go w oknie wyboru aplikacji jesli jest w innym miejscu niz pierwotnie.