Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwracanie kodu w jednej lini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tormi

tormi

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 01 06 2012 - 22:16

Witam!
Mam dość nietypowy problem. Otóż mam stronę napisaną w php na której wyświetlane są komentarze pobrane z bazy MySQL. Potrzebuję podzielić je na strony tak aby a stronie było wyświetlanych tylko kilka na raz. Żeby było trudniej stronicowanie musi być obsługiwane przez javascript. Wymyśliłem to tak: Serwer w zależności od ilości komentarzy tworzy kod javascript w którym każdej stronie odpowiada jedna funkcja np. function foo1() , function foo2() tworzą odpowiednio strony pierwszą i drugą. Odbywa się to za pomocą document.getElementById("jakisc_id").innerHTML='',gdzie to co jest za znakiem równości między apostrofami jest tworzone przez pętle foreach(). I tu pojawia się problem, ponieważ serwer zwraca tutaj kod html taki jaki potrzebny jednak pocięty na na kilka linii co "przeszkadza" javascriptowi bo aby ten działał poprawnie cały kod html musi być napisany w jednej lini w kodzie źródłowym.

Jestem pewien że jedyny problem dotyczy tylko tego ponieważ sprawdziłem skrypt kilka razy w jedną i drugą stronę. A na dodatek kiedy skopiuję kod źródłowy wygenerowany przez php z przeglądarki, zapiszę go w oddzielnym pliku .html i usunę wszystkie "entery" z kodu pomiędzy apostrofami to wtedy działa bez zarzutu. Czyli cała problem tkwi w tym że serwer zwraca kod podzielony na linie.

Jest jakiś sposób żeby tego uniknąć?

Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam, Michał

Rozwiązałem swój problem sam. Jakby ktoś miał taki sam problem to ja to zrobiłem tak: zapisałem kod html generowany przez php do zmiennej a potem funkcją str_replace() usunąłem 'entery'. Działa. Zamykam

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych