Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwolnienie pracy i startu systemu po dziwnej infekcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Darknesss

Darknesss

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 03 2016 - 11:51

Witam, jakiś czas temu w trakcie przeglądania zaufanej strony przez chrome,po kliknięciu w link(do vidto.me) wyskoczyła mi nowa karta z informacją o podejrzanym zachowaniu przeglądarki i numerem do "pomocy technicznej windows"(wszystko po angielsku). Karta ta nie dała się zamknąć i co sekundę wydawała dzwięk podobny do tego detekcji AVG. Udało mi się zamknąć przeglądarke po kombinacji klawiszy alt+f4 i szybkim zamknięciu tej karty myszką. Chwilę mi to zajęło, ponieważ alt+f4 nie dawało widocznych rezultatów ale na chwilę odblokowywało opcję zamknięcia strony. Odrazu po tym chciałam przeskanować komputer antywirusem(Avastem) i okazało się że go nie ma, gdzie dzień wcześniej robiłam nim szybki skan systemu. Zainstalowałam antywirusa ponownie (AVG świeżo ściągniętego), zrobiłam skan-znalazł kilka niegroźnych detekcji i jednego trojana. Następnego dnia po usunięciu zakażonych plików, windows nie chciał wstać, zawieszał się przy starcie pokazując czarny ekran, więc użyłam punktu przywracania systemu (z tego samego dnia co instalacja antywirusa, wcześniejsze "wyparowały") i zaczął się włączać. Niestety start systemu zajmuje teraz prawie 10 minut (wcześniej maks 1,5 minuty), a wszystkie programy działają wolniej. Wyczyściłam go cleanerem(integralność rejestru i zwykłe czyszczenie), powywalałam niepotrzebne rzeczy z autostartu, odinstalowałam stare programy których nie używałam (żaden z nich nie był potrzebny systemowi) i nadal jest tak samo. A to błędy i kilka z ostrzeżeń z dziennika zdarzeń z dziś Bez tytułuijonujnj.png

Mój laptop to Lenovo L520, procesor Intel Core i3-2310M 2.10 GHz 2.10GHz, 6 GB RAM, Windows 7 professional service pack 1.

Prosiłabym o pomoc co jeszcze mogę zrobić żeby komputer działał jak przed infekcją, bo już nie mam pomysłu poza postawieniem jeszcze raz windowsa.

 



  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 21 03 2016 - 21:32

Poproszę o jakieś logi → /Zak%C5%82adanie-tematu-og%C3%B3lne-raporty-systemowe-t55253/



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wirus chrome



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych