Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zużycie pamięci ram


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 08 06 2009 - 19:29

Witam mam taką ciekawostkę ,z pokazywaniem ilości zajętej pamięci ram Menadżer zadań pokazuje ją ze jest prawie cała używana
Dołączona grafika

a ramcleaner na wielkości 60%
Dołączona grafika

Teraz któremu programowi mam ufać Od razu po włączeniu menadżer pokazuje 85%.czy istnieje możliwość ręcznego oczyszczenia ram tak jak to się dzieje przy wyłączeniu kompa.
pozamykanie możliwych procesów daje oszczędności rzędu 200 mb ramu

edit.
Już znalazłem chyba dodatek do tego programu fast ram clean,był proces czyszczenia pamięci ram cleaner pokazuje już więcej wolnej pamięci ale menadżer dalej to samo.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 08 06 2009 - 19:48

Jak na mój gust to powinieneś bardziej patrzeć na wyniki programu.
Chociaż i tak każdy program będzie pokazywać różne zużycie ramu (można sobie obliczyć ok ile ramu zużywa)

U mnie też przykładowo
Menedżer zadań pokazuje 321 MB ramu (zajętego)
Everest pokazuje 412 MB (zużytego)
A proces explorer 370MB (zużytego)

Możesz w przybliżeniu się dowiedzieć ile jest użyte.

PS: Zrób letnie porządki na kompie :nuke: Chłopie masz 65 procesów :sciana:

  • 0

#3 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 08 06 2009 - 20:11

No tak rozumie rozbieżności rzędu 150 mb programy różnie pokazują ale Aż ok. 400mb różnicy . Wyłączałem możliwe procesy i uzyskałem wynik na wysokości 810mb .Reszta to systemowe które nie mogę wyłączyć. Pamiętam ze zaraz po formacie bez żadnych programów miałem zużycie rzędu 500mb.
Niepokoi mnie tylko ten Firefox m a zużycie na wysokości ok. 135 300 k czyli ile to Mb ? Zawsze byłem z tym kiepski z przeliczaniem. Bez tego nie policzę sobie ile co zajmuje

Powyłączałem co wiedziałem i różnica jak na screenie o polowe .
Dołączona grafika
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 08 06 2009 - 20:21

Niepokoi mnie tylko ten Firefox m a zużycie na wysokości ok. 135 300 k czyli ile to Mb ?


Jak na firefoxa to bardziej normalne :sciana: wydaje mi się że te "k" to KB czyli
1000 KB to 1MB

Wyłączałem możliwe procesy i uzyskałem wynik na wysokości 810mb .Reszta to systemowe które nie mogę wyłączyć.


A ja myślę że tu dużo jest niepotrzebnych ...
Spójrz na mój przykład :
Dołączona grafika

Zrób tak
Start >> uruchom >> msconfig >> zakładka uruchamianie >> odznacz wszytko prócz antywira , sterów od grafy itp.... >> OK >> restart
I dajesz następnego screena z MZ.
  • 0

#5 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 08 06 2009 - 20:38

Powyłączałem co wiedziałem i uzyskałem 720 na starcie a potem 800
Dołączona grafika

Na co dzień używam programu Starter aby nie uruchamiały mi się niepotrzebne rzeczy.
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 08 06 2009 - 20:47

Przez takie programy do czyszczenia ramu są często problemy , powodują więcej szkód niż pożytku , a co do opisów typu " program do oczyszczania ramu , komputer będzie chodzić szybciej ... itp... A tak w rzeczywistości efekt jest zupełnie odwrotny.

Starter też nie potrzebny ....

Poczytaj o optymalizacji usług https://www.tweaks.pl/wylaczenie-niepotrzebnych-uslug-windows/
Wyłączasz je po kolei lub ściągasz gotowy skrypt rejestru
http://www.przeklej.pl/plik/optymalne-usta...eg-00025bbgu1dc

Potem ściągasz
Odkurzacz
CCleaner
Wise Registry Cleaner

I czyścisz nimi komputer ...
  • 0

#7 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 08 06 2009 - 20:58

Sam osobiście tez niewierze w takie cudowne programy akurat ten ram cleaner używałem zaledwie 2 razy.A odkurzacza i Ccleaner używam az za często bo czasami zamiast opcji opróżnij kosz używam Ccleanera nawet 2-3 razy dziennie.Dzięki Plik rejestru akurat ściągnięty plik rejestru trzeba było zapisać jak o "wszystkie pliki" ściągnął się jak o zwykły notatnik.ale poradziłem sobie.


09.06.2009
Edycja.
Po odinstalowaniu Spyware doctor powróciło do normy mimo iż zajmował mało w Menadżerze to rezultaty okazały się duże teraz zużycie mam na wielkości ok 560mb przy 53procesach.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych