Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znowu nietypowy problem :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Vharijjen

Vharijjen

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 03 2007 - 23:05

Mam problem - z tego, co zdążyłem przeczytać, dość nietypowy.

Posiadam zainstalowaną Vistę Ultimate x64 na następującym sprzęcie:
Intel Core2 Duo E6300 (nie podkręcany)
Asus P5B Deluxe WiFi/AP
2x1GB Geil 800 MHz
Creative SoundBlaster X-Fi XtremeMusic
Gigabyte GF7600 GT SilentPipe II
Barracuda 250GB SATAII
Klawiatura Labtec na PS2
Standardowa myszka A4 Tech.

Udało mi się opanować wszystkie problemy z kompatybilnością rozmaitych programów. Niektóre z nich naprawdę działają szybciej, niż na XP, z uwagi na wykorzystsanie dwóch rdzeni. ALE

mam nietypowy problem.

Mianowicie

mój system nie chce odtwarzać filmów. Nie to, że się burzy. Próbuje, ale nie może - po 2-3 sekundach filmu pojawia się niebieski ekran z adnotacją: "Wystąpił błąd sprzętu. Aby zapobiec uszkodzeniu komputera, system Windows musi zostać zamknięty" itd. itp. Jedyne wyjście to restart na obudowie - czyli występujący błąd jest błędem krytycznym.

Wszystkie sterowniki do moich urządzeń są dedytkowane pod Vistę x64, takoż samo zainstalowane kodeki (Vista Codec Pack). Próbowałem wielu wersji Vista Codec Pack - na każdej występuje to samo. Media Player Classics powoduje błąd krytyczny, Windows Media Player powoduje błąd krytyczny - jedynie Media Center odtwarza filmy. Tam chyba tylko raz wystąpił błąd krytyczny.

Sprzęt na pewno nie jest uszkodzony - na XP nie ma takich problemów. Tam wszystko działa - wiem, bo mam zainstalowane dwa systemy i wszystko, co nie działa na Viscie, testuję na XP pod kątem uszkodzenia sprzętu. Wszystko gra na 100%.

Mam pecha - najpierw konflikt klawiatury i SB, teraz to... Jest to niezwykle ekscytujące, ale ja bym już podziękował za tę ekscytację typu "rany, może da się obejrzeć chociaż 10 sekund" i bardzo, ale to bardzo, poprosił o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich i liczę na jakikolwiek odzew :rolleyes:

  • 0

#2 luk_kos

luk_kos

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 04 2007 - 16:01

Zainstaluj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2153&t=24 SMPlayer 0.3.0, i gra muzyka jak trza, tylko musisz zmienic w ustawieniach napisow,poniewaz nie bedziesz mial polskich znakow to: Opcje --> Ustawienia, zamiast "TTF font" zaznaczyć "Czcionka systemowa" , wybrać np. Arial , a w polu domyślne kodowanie napisów wybrać: Slavic/Central European Windows (cp1250). W angielskiej wersji odpowiednio: Options-->Preferences-->Subititles-->zaznacz System fonts-->Choose,wybierz Arial-->w Deafult subititle encoding,zaznaczyc Slavic/Central European Windows(cp1250).A i nie przejmuj sie ze (byc moze) bedzie troche wariowal po zastosowaniu powyzszych czynnosci,ale przejdzie mu, i jeszcze uwazaj bo potrafi od czasu do czasu podwojnie sie uruchomic film i bedziesz mial echo,ale poprostu zminimalizujesz jeden,a drugi wylaczysz.Wywal wszystkie poprzednie wersje odtwarzaczy.Jak chcesz zeby ten program czytal inne napisy,nie tylko o takiej samej nazwie,to poprostu w trakcie filmu wczytaj je za pomoca : najedz myszka na gore ekranu,pokaze sie pasek zadan,otworz subititles -->load-->zmien zamiast subititles (srt',sub') na all files, wtedy pokaza sie wszystkie pliki i kliknij poprostu te ktore chcesz odtworzyc.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych