Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana ustawień domyślnej lokacji instalacji programów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 22 08 2008 - 18:46

Nie wkurza Cię to,że każdy program musi być instalowany domyślnie w Program Files?Jest na to sposób,aby tak nie było!

Start-->Uruchom-->regedit-->{W oknie Edytora Rejestru wejdź w}-->HKEY_LOCAL_MACHINE-->SOFTWARE-->Microsoft-->Windows-->CurrentVersion-->

{Po prawej stronie okna Edytora Rejestru zobaczysz kilkanaście wartości.Ta, która nas interesuje nazywa się ProgramFilesDir}-->
Dołączona grafika
Wejdź w wartość ProgramFilesDir-->W polu Dane Wartości-->Wpisz ścieżkę w której domyślnie mają być instalowane programy--Kliknij OK-->Wyłącz Edytora

Rejestru-->I ponownie uruchom komputer

I po co tyle krzyku ;>

  • 0

#2 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 12 10 2008 - 20:20

A mogę wiedzieć co to daje.? czy ktoś w ogóle zwraca uwagę na to gdzie to się instaluje.? Nie lepiej wszystko mieć w jednym miejscu...
Tut bez sensu IMO...

  • 0

#3 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 14 10 2008 - 16:04

Nie taki bez sensu, mnie wkurza ciągłe zmienianie lokalizacji do instalacji programu.

Instalowanie na dysku C zwiększa fragmentację danych, zapycha i muli kompa :P
  • 0

#4 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 14 10 2008 - 18:26

Ja tam mam na kompie tylko programy do pracy więc wiesz.. To jest może i dobre dla maniaków gier komputerowych. Tyle, że tacy manniacy przeważnie nie zaglądają na żadne fora. No chyba, że kodów szukają
  • 0

#5 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 17 10 2008 - 15:20

No chyba, że kodów szukają

No racja, :D
Ja trochę gram i wiem jak to jest dysk C zawsze dzieli się tak,że jest najmniejszy i wystarczą 2 gry żeby go zapchać :D (Niektóre gry zajmują 10GB !)
No i to co najważniejsze jak się robi formata to jest mniej problemów :D
  • 0

#6 tomulusss

tomulusss

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 12 10 2010 - 19:13

Ja ten trik stosuję ale miałem kiedyś problem z kilkoma programami nie pamiętam jakimi że nie chciały się zainstalować to może chodziło o to że instalator wypakowywał jakieś pliki na C:\ A W rejestrze miałem inną lokalizację ale sam nie wiem jak na razie nie mam problemów to być może to winna programu
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 10 2010 - 20:59

Ma taka opcja sens np. instalujesz program do tworzenia muzyki, on nie musi być akurat w partycji C, więc w czasie instalacji programu zawsze jest opcja wyboru gdzie ma się program zainstalować, przeważnie jest to przedstawione w taki sposób. Okienko z info gdzie dany program zostanie zainstalowany a obok klawisz z napisem Borfose. Więc tym klawiszem wyszukujesz miejsce instalacji i na tym koniec.
I ma to sens w plikach dużych i wymagających dużo miejsca na dysku twardym tak jak OpenOffice i mu podobne całe pakiety, programy do trwożenia muzyki, grafiki.
  • 0

#8 _rokko

_rokko

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 13 10 2010 - 19:49

Lepiej zastosować programy typu portable, które można umieścić w dowolnej lokalizacji. Obecnie jest mnóstwo wersji instalacyjnych przekształconych na portable. Taka metoda to nie tylko wygoda, ale także elastyczność, oszczędność miejsca, w szczególności to będzie widać, w przypadku kilku systemów operacyjnych. Nie trzeba powtarzać instalacji, tylko od razu korzysta się z wybranego programu, albowiem pliki konfiguracyjne zwykle są przechowywane w folderze aplikacji. Fani Linuksa też docenia taką metodę, programy portable bez większego problemu uruchomimy w Wine. Jest wiele zalet takiego rozwiązania. Zmiana domyślnej ścieżki instalacji na pewno nie jest już atrakcyjnym rozwiązaniem.
  • 0

#9 matix500

matix500

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 12 2010 - 14:28

Przydatne :) Wiadomo na C znajduje się Windows i można zapchać dysk śmieciami.
  • 0

#10 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 04 02 2011 - 02:23

Jest mała wada - niektóre programy zawsze chcą się odwołać do ścieżki plików do C:/program files
  • 0

#11 ebinx

ebinx

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 08 03 2011 - 02:00

Zgzdza sie. Sam przez to przechodzilem.
Pozatym nalezaloby taka zmiane robic na samym poczatku bez zinstalowanych jakichkolwiek programow.
Uzywalem kiedys czegos innego co 'udawalo' katalog, czy folder Program Files ale bylo tylko linkiem-> skrotem do folderu ktory byl wlasnie na D:

  • 0

#12 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 03 2011 - 05:09

Takie rzeczy zmienia się zaraz po instalacji systemu, a najlepiej tworząc płytę bootowalną już z ustawioną lokalizacją ProgramFilesDir i CommonProgramFilesDir.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych