Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana telefonu w trwającym jeszcze abonamencie [PLUS]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamila27b

kamila27b

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 07 2007 - 17:29

Witam wszystkich.
Z góry przepraszam, jeżeli stworzony przez mnie temat jest nieodpowiedni do tego forum. Nie wiedziałam gdzie i kogo zapytać. A nóż widelec ktoś będzie tak dobry i mi pomorze :)

Otóż chodzi mi oto, że mam telefon SE K750i na abonament w PLUSIE i do końca został mi jeszcze równy rok. Zainteresowałam sie innym telefonem [jeszcze nie wiem czy dostępny w PLUSIE]. Moje zapytanie dotyczy tego, czy mogę zmienić telefon który mam, na inny, mimo że jeszcze abonament się nie zakończył. Ale czy wolno tak zrobić, by ten abonament dalej spłacać [przekładając po prostu kartę sim z tego mojego obecnego telefonu na abonament] do tego nowego który mnie zainteresował? Czy tak można zrobić? Czy w ogóle trzeba pytać o "pozwolenie" operatora u którego telefon zakupiłam ? Chciałam po prostu już teraz zmienić telefon. Byłabym ciągle w Plusie tyle że inny telefon. Karta sim z abonamentem przełożona by była do tego nowego który sobie upatrzyłam. Pytanie tylko do Was czy tak zrobić mogę?? Czy koniecznie muszę czekać do końca abonamentu by ten telefon wymienić ? Mam nadzieję że jasno wyraziłam o co mi chodzi. Jeżeli nie to pytajcie może uda mi się jeszcze raz wytłumaczyć a jasno. Tylko proszę - pomóżcie mi . Jeżeli nie wy to kto ? Do tego Plusa mam dosyć daleko, i żeby się tam zabierać to musiałaby to być ważna sprawa a nie tylko zwykłe pytanie czy można czy nie można. Proszę Was o pomoc. Pozdrawiam :)

  • 0

#2 jakubgorz

jakubgorz

    Stały użytkownik

  • 251 postów

Napisano 22 07 2007 - 17:42

Mój Tato wzioł rok temu nokie 6020, i dał ją mojemu młodzszemu bratu a sam używał dalej nokie 3510i (przekładając karte sim z n 6020 ), którą miał z wcześniejszego abonamentu bo nie potrzebny był mu lepszy aparat i do tej pory wszystko jest w porządku nikt się do tego nie przeczepił i raczej nie ma do czego gdy regularnie płaci się abonament. Przykład, który podałem jast bardzo podobny i polega na tej somej operacji przełorzenia karty sim. Na wszelki wypadek jednak przejżyj umowe abonamentową. :)

  • 0

#3 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 22 07 2007 - 17:49

Tak właściwie to operatora nie interesuje czy ty nawet używasz swojej karty jego głównie interesuje czy płacisz abonament więc bez problemu możesz sobie kupić nowego fona i go używać z kartą plusa.
  • 0

#4 kamila27b

kamila27b

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 07 2007 - 20:26

Ahh dziekuję Wam bardzo :) Już wiem przynajmniej co teraz zrobić. Tylko że ten który chciałabym to by musiał być na kartę, a wątpie że taki będzie. jak już to na abonament. Chyba że na Allegro..ale tam się trochę boje. Mogłabym uzbierać ale..czy wolno mi tego SE sprzedać żeby za tą kase kupić ten upatrzony "komórfon" ? To chyba takie ryzyko nie? Bo a nóz się okaże ze czegoś będą chcieli np. jak umowa się skonczy.... no nic. Dziękuję jeszcze raz za pomoc ; P Jakby co to już wiem gdzie się zgłaszać ;p
  • 0

#5 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 22 07 2007 - 21:47

Ahh dziekuję Wam bardzo :) Już wiem przynajmniej co teraz zrobić. Tylko że ten który chciałabym to by musiał być na kartę, a wątpie że taki będzie. jak już to na abonament. Chyba że na Allegro..ale tam się trochę boje. Mogłabym uzbierać ale..czy wolno mi tego SE sprzedać żeby za tą kase kupić ten upatrzony "komórfon" ? To chyba takie ryzyko nie? Bo a nóz się okaże ze czegoś będą chcieli np. jak umowa się skonczy.... no nic. Dziękuję jeszcze raz za pomoc ; P Jakby co to już wiem gdzie się zgłaszać ;p



Zgodnie z umową kupiłaś telefon za złotówke czy za 100 zł to raczej nikogo nie obchodzi telefon jest twój i kropka. Nikt nie może się do tego przyczepić więc możesz go spokojnie sprzedać. Napisz jaki telefon wziełaś w abonamencie a jaki chcesz kupić może ci coś doradzę.
  • 0

#6 kamila27b

kamila27b

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 07 2007 - 12:16

Dowiedziałam się jeszcze od jakiejś osoby, że gdy skończy się umowa a ja jej nie przedłużę, to karta sim z moim numerem tel. przepadnie i nic się z tym zrobić nie da. A od jeszcze kogoś innego dowiedziałam się że nie mogą zlikwidować mi numeru po zakończeniu umowy, bo w pierwszym rachunku za niego zapłaciłam dodatkowe 50 zł. więc jak to jest ??

Jeżeli umowa sie zakończy to w którykolwiek telefon włożę tą kartę sim to już będzie przestawiony żeby był na kartę? chodzi mi oto, czy nawet jakbym telefon zostawiła i nie sprzedawała [chociaż tak zrobię ale żebyście wiedzieli o co mi chodzi mówię przykładowo ze go zostawiam], to karta i telefon są moje. są automatycznie już potem na kartę doładowującą? czy muszę o tym powiedzieć operatorowi ze tak chcę aby nie przedłużać umowy? ale wtedy z kolei chyba będę musiała telefon przynieść..czy on będzie na końcu umowy potrzebny do czegokolwiek żebym mogla załatwić coś z tą kartą sim? jak sie skończy umowa to będę musiała telefon przynieść to tego punktu gdzie go kupiłam ??


A na telefon się już zdecydowałam. Planuję kupić Samsunga D600 . Z kolei on jest tez na abonament tylko na razie ale na allegro można dostać nowy ale z blokada simlock właśnie na Plusa.


PS. Przepraszam jeżeli napisałam do nie zbyt jasno, ale nie potrafiłam się wysłowić i wytłumaczyć o co mi chodzi.
  • 0

#7 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 24 07 2007 - 12:23

Z tego co wiem rozwiązanie umowy jest równoznaczne z utratą numeru. No chyba, że przeniesiesz go, ale to kosztuje (chyba coś koło 100zł).
  • 0

#8 kamila27b

kamila27b

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 07 2007 - 13:16

uuułaa.. :) no to widzę że za przeproszeniem więcej srania jest żeby ten telefon mieć w tej chwili niż gdybym miała go mieć później. widzę że będę musiała poczekać do końca umowy i ją przedłużyć żeby numer został a może wtedy [taką mam nadzieję] ten Samsung będzie dostępny w Plusie na abonament więc na niego wymienię, i kolejne dwa lata tyle że z nim....
No szkoda że aby go mieć w tej chwili, muszę zrezygnować z mojego numeru. :)
  • 0

#9 jakubgorz

jakubgorz

    Stały użytkownik

  • 251 postów

Napisano 24 07 2007 - 13:28

No szkoda że aby go mieć w tej chwili, muszę zrezygnować z mojego numeru.


A to dlaczego??? Przecierz wystarczy że przełożysz kartę sim z se k750i do samsunda d600 i numer pozostanie do końca umowy. A jeżeli umowa się skończy możesz ją przedłużyć i wtedy znów dostaniesz nowego fona za niewielką kase.
  • 0

#10 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 24 07 2007 - 13:29

Czy Ty masz jakiś problem ze wzrokiem? Możesz zmienić telefon, ale nie możesz rozwiązać umowy, a w umowie, raczej nie jest napisane, że nie możesz zmienić telefonu...
  • 0

#11 kamila27b

kamila27b

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 07 2007 - 13:33

Czy Ty masz jakiś problem ze wzrokiem? Możesz zmienić telefon, ale nie możesz rozwiązać umowy, a w umowie, raczej nie jest napisane, że nie możesz zmienić telefonu...



Nie! problemu ze wzrokiem nie mam! Ubolewam nad tym że po zakonczeniu umowy i jej nie przelużeniu, bez wykupienia numeru, stracę go !

A to że moge przełożyć karte sim do innego telefonu to juz wiem od dawna bo mi ktos o tym tu powiedział.

  • 0

#12 sarek

sarek

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 25 07 2007 - 18:11

Nigdy nie bierz w plusie bo tam sa same problemy, ja mialem tak samo niestety; /

  • 0

#13 jakubgorz

jakubgorz

    Stały użytkownik

  • 251 postów

Napisano 25 07 2007 - 18:18

nigdy nie bierz w plusie bo tam sa same problemy, ja mialem tak samo niestety

A O JAKICH DOKŁADNIE TY MÓWISZ PROBLEMACH?
  • 0

#14 kamila27b

kamila27b

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 25 07 2007 - 22:00

A O JAKICH DOKŁADNIE TY MÓWISZ PROBLEMACH?


no właśnie. o jakich problemach mówisz ????? ja pytam bo paru spraw nie wiem a że wyszło że o plusa pytam to czysty przypadek .równie dobrze to samo mogło dotyczyć ery czy orange. problemów w żadnym operatorze nie ma tylko ja mam problemy bo jestem za głupia zeby wiedzieć o co chodzi w ty mwszystkim. tak naprawde wszystko jest jasne lecz nie dla mnie wiec wydaje ci sie ze Plus to same problemy i szkody..

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych