Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana obrotów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 18 03 2008 - 16:51

Witam. chciałem sie zapytać czy jest program do zmiany Szybkosci Wiatraka na karcie graficznej:)
posiadam GF 8600 Palit
Chodzi mi o zmiane szybkosci obrotów:)
thx za odpowiedzi pozdro.

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 18 03 2008 - 17:59

W programie RivaTuner jest taka opcja. Sam z niej korzystam. Mój Palit Sonic+ hula na 33% prędkości, jest cisza, ale jest też wydajnie... :P

  • 0

#3 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 18 03 2008 - 19:44

ale jak ta opcja sie nazywa?

i czy jak odinstaluje rivatuner to zostanie zapisane tak jakzmienilem?

i jak ja nastawic?

mozesz dac jakies Screeny ? plz
  • 0

#4 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 18 03 2008 - 19:51

Jak usuniesz Rivę, to oczywiście ustawienia zostaną skasowane. RivaTuner i tak działa sobie w tle, więc po miałbyś go usuwać? Dodatkowo to czołowy program, jeśli chodzi o samo podkręcanie kart graficznych.

Uruchamiasz okienko Rivy, w polu Driver Settings przy "ForceWare detected" klikasz tę małą strzałeczkę. Uruchomi się menu. Klikasz na "system settings", a następnie wchodzisz w zakładkę "Fan". W tym momencie możesz regulować obroty wentylatora...
  • 0

#5 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 18 03 2008 - 19:53

aha jak dam na maxa to bedzie glosniej ale wydajniej tak?




i na ile moge podkrecic mojego GF 8600 Palit


tak zeby bylo bezpiecznie


moj komp

Ram 768 DDr1
i sempron 3000+
i płyta asrock 939dualsata2
  • 0

#6 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 18 03 2008 - 20:01

Skąd mamy to wiedzieć? Podkręcasz stopniowo najpierw rdzeń, a następnie pamięci karty o ok. 5-10MHz. Jeśli w grach lub benchmarkach będą pojawiać się problemy, wówczas zjeżdżasz o te 10MHz spowrotem w dół, aż stanie się stabilnie.

Oczywiście im wyższe obroty wentylatora, tym wydajniej i głośniej, a chłodzenie Palit'a na 100% buczy, jak suszarka. Aktualnie ustawiłem u siebie 33%, jest cisza, a temp. podkręconej karty w dobrze wentylowanej obudowie nie przekracza 60*C.
  • 0

#7 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 18 03 2008 - 21:52

ja mialem ustawione chyba na 50 bo pisalo 50


wiec dałem na 70% ;)

z 540 nakrecilem na 600 a ram na 1520 oczywiscie i dalej sie boje a wiatriaczek dałem na 90% dla pewnosci ze sie nic nie stanie i cicho komp chodzi;P

sprawdzałem czy cos sie dzieje programem 3dmark2003 ale dobrze było ide pograc w crysisa i powiem czy cos sie zrypało

a żeby nie robic nowego tematu jest program do Zwiekszenia obrotów Collera na Procesorze?


aha i czemu w tym rivatuner co resetuje kompa choc w Fan Daje 80% Zeby wlaczalo sie przy starcie systemu daje Save,Zastosuj i jak resetne to daje na 25%??



co do karty chyba działa w grach dobrze i chodził komp cała noc to dziala ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych