Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana litery dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kapi1008

kapi1008

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 15 10 2006 - 14:21

Witam. Mam problem. Chodzi mi o to czy mozna zmienic Litere dysku??? Mam 2 partycje i na tm gdzie zainstalowany jest system mam litere F a na 2 partycji z muza filmami itp. mam C czy mozna to zmienic np. na C z systemem i D z plikami bez formatowania oby partycji????

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 15 10 2006 - 16:01

partition Magic ma takie funkcje, ściągnij wersję trial i zmien ustawienia :D

  • 0

#3 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 15 10 2006 - 21:27

W Panel Starowania->Narzedzia Administracyjne->Zarzadzanie Komputerem znajdziesz zakladke "Zarzadzanie dyskami" gdzie znajdziesz wszystko o swoich dyskach logicznych i fizycznych. Prawym klawiszem mszy mozesz wybrac opcje zmien litere dysku. I tyle :D
  • 0

#4 przemka_mm

przemka_mm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 28 02 2010 - 20:09

Witam !

Proszę o pomoc w zmianie litery dysku DVD-RAM.Mam taki problem.
Kilka dni temu chciałem zmienić literę dysku DVD-RAM z H na F i nie mogłem tego zrobić,ponieważ po kliknięciu na aplikację "Zarządzanie dyskami"(w zarządzaniu komputerem)wyskakuje mi okienko z napisem :>>>> Menadżer dysków logicznych(program LDM)nie jest zarejestrowany.Program LDM obsługuje system 2000 lub nowszy.Sprawdź wersję systemu operacyjnego na komputerze o nazwie<<< ...!

Chociaż kiedyś przed formatem juz to robiłem,a mam trzy napędy optyczne(pozostałości po kilku modernizacjach komputera) i chciałem je mieć po kolei oznaczone tzn. F ,G ,H (teraz mam H G F)

Mój system to Windows XP Pro SP3 !Proszę o radę - bardzo mi na tym zależy !
przemka_mm,pozdrawiam.

Użytkownik przemka_mm edytował ten post 28 02 2010 - 20:11

  • 0

#5 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 28 02 2010 - 21:10

Jak masz inny napęd na F: to jakim sposobem chcesz zmienić z H: na F:. Litery nie mogą się powtarzać.
  • 0

#6 przemka_mm

przemka_mm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 03 2010 - 20:05

Jak masz inny napęd na F: to jakim sposobem chcesz zmienić z H: na F:. Litery nie mogą się powtarzać.


Zgoda,nie mogą się powtarzać i dlatego zmieniałem(kiedyś-teraz nie mogę) na początek np. na Z,a dopiero z Z na F !
I właśnie w tym problem,że nie mogę się do tego zabrać ponieważ "Zarządzanie dyskami " nie chce się uruchomić !?!
Co zrobić ?
  • 0

#7 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 02 03 2010 - 20:31

Działasz z konta administratora?

Nie masz nigdzie zablokowanego tego narzędzia?

Jaki masz komunikat? Brak uprawnień, czy może brak pliku?
  • 0

#8 przemka_mm

przemka_mm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 03 03 2010 - 20:28

Działasz z konta administratora?

Nie masz nigdzie zablokowanego tego narzędzia?

Jaki masz komunikat? Brak uprawnień, czy może brak pliku?


Witam !
Mam konto administratora,a po kliknięciu na zarządzanie dyskami jest ten komunikat "Menadżer dysków logicznych(program LDM)nie jest zarejestrowany.Program LDM obsługuje system 2000 lub nowszy.Sprawdź wersję systemu operacyjnego na komputerze o nazwie<<< ...!
I właśnie to jest problem Dołączona grafika
Pozdrawiam !
  • 0

#9 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 03 03 2010 - 22:22

System oryginalny, czy jakaś przeróbka?

Nie blokuje ci jakiś AV lub inny program ochronny?

Czy też jest tak gdy dajesz w uruchom
diskmgmt.msc

Czy sama konsola mmc działa? Daj w uruchom
mmc
i podaj czy się uruchomiła.

I nie cytuj ciągle poprzedniego postu. Normalnie inteligentny człowiek wie do czego się odnosisz.

Użytkownik izaw edytował ten post 03 03 2010 - 22:23

  • 0

#10 przemka_mm

przemka_mm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 05 03 2010 - 21:04

A więc krótko ! "Przeróbka",komunikat ten sam a konsola działa.Co dalej? Wychodzi więc na tę przeróbkę!?!
Aha ! AV raczej nie robi żadnej blokady.

Użytkownik przemka_mm edytował ten post 05 03 2010 - 21:30

  • 0

#11 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 06 03 2010 - 00:13

1. Sprawdź czy są u ciebie obecne usługi: Menadżer dysków logicznych i Usługa administracyjna Menadżera dysków logicznych. Typ uruchomienia u obu powinien być Ręczny.
2. W aplecie Usługi wybierz uruchomienie Usługi administracyjnej dysków logicznych. Powinna się uruchomić sama i uruchomić usługę Menadżera dysków logicznych.
3. Jeżeli tak się stanie spróbuj ponownie uruchomić aplet Zarządzanie dyskami.
4. Jeżeli się nie uda to zmień w folderze system32 nazwę pliku diskmgmt.msc na diskmgmt.msc.bak i wypakuj z płytki instalacyjnej z folderu i386 plik diskmgmt.ms_ do folderu system32.

Opisz wyniki.

  • 0

#12 przemka_mm

przemka_mm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 06 03 2010 - 21:41

1. Sprawdź czy są u ciebie obecne usługi: Menadżer dysków logicznych i Usługa administracyjna Menadżera dysków logicznych. Typ uruchomienia u obu powinien być Ręczny.
2. W aplecie Usługi wybierz uruchomienie Usługi administracyjnej dysków logicznych. Powinna się uruchomić sama i uruchomić usługę Menadżera dysków logicznych.
3. Jeżeli tak się stanie spróbuj ponownie uruchomić aplet Zarządzanie dyskami.
4. Jeżeli się nie uda to zmień w folderze system32 nazwę pliku diskmgmt.msc na diskmgmt.msc.bak i wypakuj z płytki instalacyjnej z folderu i386 plik diskmgmt.ms_ do folderu system32.

Opisz wyniki.


Hej !Nadal jest to samo .Wszystkie zalecenia wykonane,ale niestety zawiodły.Jeśli masz jeszcze cierpliwość to poradź coś jeszcze!
Pozdrawiam i powodzenia.

Użytkownik przemka_mm edytował ten post 06 03 2010 - 21:42

  • 0

#13 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 06 03 2010 - 22:31

Wygląda na to, że ktoś odchudził system wycinając funkcjonalność zarządzania dyskami. Albo brakuje jakiejś biblioteki, albo nie została zarejestrowana w systemie. Niestety nie wiem o jaką bibliotekę może chodzić.
  • 0

#14 przemka_mm

przemka_mm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 06 03 2010 - 22:48

Mówi się trudno.Dzięki za chęci i za czas dla mnie.Kidyś lubiłem rozwiązywać krzyżówki do końca(nie tylko hasło)i w tym przypadku będe szukał rady może na innych forach.Ale muszę się z tym uporać,choć ta zmiana litery dysku nie aż tak ważna.Tylko sam fakt,że coś nie działa pobudza mnie do szukania pomocy.Powodzenia !

Użytkownik przemka_mm edytował ten post 06 03 2010 - 22:49

  • 0

#15 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 06 03 2010 - 23:42

Spróbuj jeszcze instalacji nakładkowej z normalnej płyty z systemem i takim samym lub wyższym SP. Ewentualnie instalacja SP3, o ile nie posiadasz. Niestety może to spowodować problemy związane z nieoryginalnością systemu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych