Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana całego kompytera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bahus

Bahus

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 07 09 2008 - 20:51

Witam. Mam niezłą zagwozdkę. Chyba jak każdy kto zmienia 90% swojego sprzętu. Pisałem już na różnych forach internetowych ale niestety zainteresowanie userów było conajmniej mierne lub żadne, a akcja kończyła się odsyłaniem do gotowych zestawów. Więc trafiłem do Was. Proszę odpowiedzcie mi bo nie chcę popełnić byka za ponad 3 koła. Najpierw zaczęło się od gotówki ok 1500-2000pln i miałem wepchać w obecną konfigurację Core2Quad9xxx ale dość szybko się z tego wyleczyłem bo zależy mi przede wszystkim na grach i zdążyłem się kapnąć za 2rdzeniowy C2DE8400 3.0Ghz będzie pracował w grach szybciej niż np Quad na 4 rdzeniach powiedzmy 2,5Ghz, bo 2 będą zwyczajnie bezczynne.Chyba że się mylę... Ale brniemy dalej.. Co do płyty wybrałem chipset P35 i płytę asusa ASUS P5K Premium choćby ze względu na 3x PCI i 1xPCIEx16 (nie mam ochoty na SLI i tym podobne). Dodatkowo płyta ta obsłuży mi pamięci 667Mhz których póki co mam 4Gb i dopóki się ich nie pozbędę nie będę pchał tam nowych.Mimo dość mocnej karty graficznej postanowiłem i ją zmienić. Poniżej Macie zestawienie cen i zdjęcia. Oceńcie też obudowę i panel który chcę kupić. Na pierwszym zdjęciu znajduje się opis sprzętu który chcę kupić opisany kolorem czarnym i sprzętu który już posiadam opisany kolorem czerwonym a który to planuję wepchnąć do nowej budy. A oto i specyfikacje
Sprzęt obecny:
procesor : Intel Pentium IV3.06HT EMT64 Socket 775
płyta gł. : Gigabyte 8I915P-D PCIEx16 DDRII(max.4Gb 566Mhz) S775
zasilacz : Chieftec 450W
pamięć : 2x2Gb GOODRAM DUAL 667Mhz
obudowa : IBOX ... jakiśtam:D
karta gr. : EVGA GeForce 8800 GTS 640Mb DDRIII KO ACS3 PCIE

Sprzęt jaki mam zamiar kupić:
CORE 2 DUO E8400 3.0GHz LGA775 BOX : 485pln
ASUS P5K Premium/Wi-Fi Intel P35 Socket 775 : 481pln
EVGA GeForce GTX 280 1024 MB DDR3/512bit TV/DVI PCI-E (0.8ns) (602/2214/1296) : 1394pln
PATRIOT DDR2 2048MB PC1066 DUAL 2 x 1024 CL5 EP : 173pln
ZASILACZ TAGAN TG600-U33 (600 Watt) : 336pln
Obudowa Zalman GS1000 : 499pln
AEROCOOL FP-01: 145pln
CAŁOŚĆ: 3513pln

Poniżej zamieszczam zdjęcia:
Zestawu z zamontowanym już panelem Aerocool (montowany photoshopem)
Dołączona grafika

oraz obudowy które jeszcze brałem pod uwagę
Dołączona grafika
i panele które mnie interesowały
Dołączona grafika

Czekam na wasze opinie i podpowiedzi ... coś może jeszcze zmienić w efekcie końcowym ?? Jak oceniacie ten zestaw..

Pozdrawiam Mr.B

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 09 2008 - 22:14

zmieniłbym płyte na: Asus P5E , DFI LanParty X38 T2RB lub Asus P5Q Deluxe.

grafe na radka 4870x2 2GB

ram na A-Data Viesta Extreme 1066MHz 2x1GB

bude brałbym jakąś tańszą za ok 200zł , zasilacz jakiś tańszy 500-550W.

  • 0

#3 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 07 09 2008 - 22:16

OMG. To może polecisz mu coś? :rolleyes:
  • 0

#4 Bahus

Bahus

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 07 09 2008 - 22:56

Buda bardzo mi się podoba więc tutaj nie ma przebacz :rolleyes: / Dlaczego mam się pchać na X38 jak toto to jest chłyt materrrtingowy co ma z czego mógłbym skorzystać ?? Zasilacz jest mi taki potrzebny bo mam kope sprzętu i uwierz mi muszę mieć zapas mocy a przy tym sprzęcie to raczej lepiej mieć dobre zabezpieczenie niż zbierać na następnego kompa. Co do Radków ... coście się tak na nie uparli i to na 2GB ??? sory ma mi zastąpić pamięć operacyjną ??? Poza tym przecież radeony to idealne grzejniki na zimę, a jak do tej pory najgłośniejsze są u mnie 2 zegarki w pokoju obok ... a i te zamierzam odstrzelić... Pozatym pokaż mi jakąkolwiek grę która skorzysta choćby z 1GB na grafie.Jedyne co mnie zainteresowało to pamięci ... tu jestem zielony i nie za bardzo wiem które tak naprawdę są najlepsze . Nigdy nie kręciłem komputera i póki co nie mam zamiaru. Doradźcie coś w sprawie pamiątek. Jeszcze jedno w sprawie płyty. Nie mam zamiaru pchać 2 kart na CROSSSLIFIRE'rze lub innym mostku... wolę już mieć dodatkowe PCI niż PCIE.

Pogrzebałem trochę w necie i ...
http://www.frazpc.pl/artykuly/612/SAPPHIRE.../razy/dwa/i/pol

Nie jest aż tak kolorowo z tym Waszym X2.... co z tego że w testach benchmarków łapie punkty, jeśli w grach i to naprawdę banalnych często dostaje od X280 a czasem nawet od 8800GTS'a Dołączona grafika! Nie sądzisz że to trochę przechodzone układy i karta została zrobiona na siłę ?? NVidia już teraz proponuje nawet od układów NV80 GF8800 i wzwyż obsługę NVidia PhysX i dodatkowo w nowszych układach CUDA ... a nie 2 stare karty w jednej budzie... słyszałem o Havoku na radeonie, ale pokaż mi go.... w działaniu... bo z PhysX już korzystam na GF 8800.. czyżbyście dali się nabrać na sztuczki marketingowe AMD/ATI ??
  • 0

#5 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 08 09 2008 - 20:22

pamięci bierz A-Data Viesta Extreme 1066MHz lub OCZ Reaper 1066MHz , bo patrioty ostatnio są słabe.
  • 0

#6 Bahus

Bahus

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 12 09 2008 - 23:42

No dobra to na sam koniec moja ostateczna decyzja.
CORE 2 DUO E8400 3.0GHz LGA775 BOX
ASUS P5K Premium/Wi-Fi Intel P35 Socket 775
EVGA GeForce GTX 280 1024 MB DDR3/512bit FTW
pamięci OCZ 2x2048MB CL5 REAPER
ZASILACZ TAGAN TG800-U33 (800 Watt)
Obudowa ZALMAN GS1000 BLACK
Przedni Panel Aerocool FP01

Zdecydowałem się że przy kwocie 3500pln warto dołożyć te 500-700 pln ale mieć wsio po swojemu... za 4200pln
Walczyłem z wieloma sklepami i chciałbym zwrócić Wam pewną uwagę, na to co tak naprawdę dzieje się na rynku po obserwacji przez 2 tygodnie całej sceny sprzęt-sklep-klient...
Z uwagi na to iż będzie to sprzęt za grubą kasę i to gotówką od ręki ,postanowiłem zawalczyć o upust.
Przez około tydzień wertowałem internet w poszukiwaniu sklepów w których zakup będzie dla mnie najkorzystniejszy i zaobserwowałem pewną zależność, wyczytaną zresztą przez przypadek na innym forum... mianowicie.. Pochodzę z Sosnowca więc najbliższe skupisko sprzętu jakby się wydawać mogło mam w Katowicach,bo teoretycznie duża konkurencja i ceny powinny być niskie... Z opinii dotyczących wielu sklepów internetowych stwierdziłem że nie ma co topić gotówki bo się tylko pogrążę, a tego przecież nie chciałem.A to jedni przysyłają nie to co trzeba i nie ma opcji zwrotu, inni czekają z wysyłką 2-3 tygodnie,
jeszcze inni bawią się w kotka i myszkę... Zdecydowałem się więc na kontakt osobisty... z uwagi iż w tygodniu nie mam zbyt dużo wolnego czasu a chciałem
już conieco się dowiedzieć, poszukałem na internecie poprzez Ceneo sklep w którym najbardziej odpowiadałyby mi ceny i jakość obsługi a także bliskość sklepu.
Padło na TBK. Firmę z Katowic. Zadzwoniłem do panów, przedstawiłem sprawę,zestaw i zapytałem czy mogę liczyć na jakiś upust, pan odparł że oczywiście, spisał moje dane i potwierdził iż zadzwoni po obliczeniu całości kwoty oraz upustu w celu dalszego potwierdzenia mojego zlecenia i celem dalszej współpracy.
Telefon wykonałem w środę o 11.20 i do 18.00 czyli godzin końcowych pracy sklepu nikt ze mną się nie skontaktował... cóż mówię ... miał pan ciężki dzień dużo liczenia ... może otwierał nowe konto w banku abym mógł mu swobodnie ... wlać ... ... przelać pieniądze. Dzwonię na drugi dzień do chłopa ... 2 telefony
nikt nie odbiera... 3 .. o jest.. pytam czy pan już policzył ten mój zestaw... okazało się że chłop się zaciął i zapomniał... ale ok powiedział że zaraz się do tego weźmie i oddzwoni .... była bodajże 12.00. Ale z czystej ciekawości zaglądam na stronę sklepu internetowego TBK a tam .... ceny przez noc wzrosły tak że zestaw podskoczył o 170pln... no nie mówię ... (załamka) tym bardziej potrzebny mi będzie upust... ale patrzę na ceneo i ceny u nich po staremu a na tbk nowe ... o co kamon >???< .. no nic.. dzwonię jeszcze 2 razy o 13.00 i o 15.00 nikt nie odebrał telefonu, do 18.00 nikt też ze mną się nie skontaktował...
Pełna rezygnacja i wystawienie negatywu na Ceneo co .... o dziwo do tej pory nie wyszło bo ceneo chyba faworyzuje pewne sklepy i negatywy puszcza ale
tylko te delikatne... opis całej akcji w negatywie był w 90% podobny do tego co tutaj piszę... link do Ceneo z cenami innymi niż w tbk . Stwierdziłem że muszę szukać dalej... no i co się okazało... szukam daleko a mam pod nosem...
Znalazłem sklep z naprawdę tanim sprzętem w sosnowcu i mogę go z chęcią polecić każdemu.... raz że na miejscu .... dwa tanio ... a trzy mają to co chcę.
Techsys czyli stara reguła się potwierdza, nie kupujcie sprzętu w centrum dużych miast bo na obrzeżach może być dużo taniej a i obsługa lepsza niż wymieniona powyżej.

Na sam koniec przyjrzałem się jeszcze mojemu zestawowi i postanowiłem sprawdzić czy to co kupuję aby napewno spełnia moje wymagania...
Znów zacząłem kopać w necie... i znalazłem coś takiego ... PimpMyComp opis totalnie mnie załamał bo bardzo chciałem ten panel. Ale nic to ... już miałem go zmienić na Aksa all in one gdy wpadłem na jeszcze jeden pomysł który i wam polecam...
Mianowicie.. mówię sobie ... nie może być aż tak źle... zobaczymy to na żywo na filmikach np. na Youtube ... i okazało się że jest BARDZO DOBRZE ...
a recenzent trochę zwalił sprawę ... na PMC .. bo panel faktycznie jest dużo jaśniejszy niż na zdjęciach... a wygląda na filmie tak postanowiłem że może też poszukam i mojej obudowy Zalman GS1000.. i znalazłem kopalnię testów... na 3DGameMan okazało się że obudowa spełnia moje wymagania a nawet duuużo więcej...

W sumie to już chyba koniec posta.... artykułu... ale powstał on z uwagi na WAS ... aby podzielić się z Wami tym co może was czekać.Co i gdzie można sprawdzić ... i chyba głównie żeby ostrzec... że nie ma tak kolorowo .. w branży IT oszustów jest naprawdę sporo i lepiej kupić coś pod nosem niż później pluć sobie w brodę...

Na sam koniec polecę Wam obejrzenie wg mnie prawidłowo wykonanego testu obudowy... Zalman GS1000 i już wiem że ją kupię...
TEST OBUDOWY ZALMAN GS 1000

Pozdrawiam...Bahus

I znów zmiana ....
Powiedzcie co sądzicie o płycie Asus P5QC link w sumie ciekawa alternatywa na przyszłość.
ASUS P5QC
Tańsza o 80 pln a oferuje chociażby Magic Gate ; PCIE2.0 ; wsparcie dla DDR II i DDR III (teoretycznie DDR2 na 1066 chodzą tylko na czarnych slotach ale o tym nigdzie w sklepach nie pisze więc moje pamięci OCZ chyba ruszą ??) ; Crash Free Bios3 i parę innych pierdół a dodatkowo wyczytałem że w P5K Premium lubią się odklejać radiatory na mostkach a w P5Q Radiatory wzmocnione są dodatkowo od spodu płytkami. W sumie .. niby taniej i lepiej...
Co o tym sądzicie .... zmieniać >>??<< bo mam zamiar włożyć na to Thermaltake GoldenOrbII i nie chcę później mieć problemów z przegrzewaniem się płyty... tylko dlatego że radiatory się poodklejają... pozatym te DDRIII....
  • 0

#7 Bahus

Bahus

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 27 09 2008 - 23:07

Ale to życie potrafi namieszać :P

Już zestaw kupiłem i przedstawia się on następująco:

Procesor : Intel Core 2 Duo 8400
Płyta główna: Asus P5Q
Grafika: Gainward Radeon HD4870X2 2048MB DDR5/256b T/D PCI
Pamięć: Patriot Extreme Performance Viper Series DDR2 4GB (2 x 2GB) PC2-8500 1066Mhz
Obudowa: Zalman GS 1000
Zasilacz :TAGAN TG800-U33 (800 Watt)
Panel: Zalman MFC2
Czytnik kart pamięci: 25 in 1 CHIEFTEC CRD-151 3,5'

jedynie buda i panel mają przyjść w poniedziałek ... więc wtedy poskładam to do kupy...

ale chyba rozsądek zwyciężył co ??? Podoba się zestawik >>??<< co o tym sądzicie ??
  • 0

#8 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 28 09 2008 - 08:49

Po co Ci panel do budy? :P
Zmieniłbym zdecydowanie tylko RAM-y. Reszta nic dodać, nic ująć.
  • 0

#9 Konioklonio

Konioklonio

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 28 09 2008 - 10:21

To teraz jeszcze zainwestuj w jakiś dobry cooler na cpu i kręc tego E8400 na ~4GHz.Polecam firmę Scythe.
Do tego "zwentyluj" troche bude żeby obieg powietrza był bo ci sie radosław zdusi.
  • 0

#10 Bahus

Bahus

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 30 09 2008 - 06:29

Buda jest dobrze wentylowana ... sprawdzałem ... ma kope miejsca i jest przystosowana do ATX i EATX ... Co do coolera ... to już mam Thermaltake GoldenOrbII który jeszcze obecnie lata na moim Pentium IV 3.06HT EMT64 S775 ... i jest zimniutko i cichutko.... a porównując boxowe coolery PIV i C2D to ten od C2D jest 3 razy mniejszy (podejżewam iż z uwagi na to że C2D mniej się grzeje) to GoldenOrb II powinien dać radę... a jak nie to zasadzę albo
Scythe Ninja (ale ciut mi się nie podoba)
Thermaltake Beetle CL-P0086 CPU Cooler (ten ładniejszy pod modding)
Zalman 9700NT (też niezły)
Antazone AS-C1000 (całkiem przyjemny choć nie znam firmy ... mimo to cały CU)
Asus Silent Knight 2 (podobny do żuka od TT)

który Wy byście wybrali ?? ja najbardziej
1)Zalman 9700NT
2)Asus Silent Knight 2
3) Antazone AS-C1000
  • 0

#11 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 30 09 2008 - 14:47

Powiem inaczej, ile masz kasy?

  • 0

#12 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 30 09 2008 - 14:57

brałbym albo ThermalRight Ultra 120EXtreme + fander 120mm , ok 170+30zł
lub
Scythe Ninja II , ok 130zł.

9700NT jest przeciętny tylko fajnie wygląda.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych