Skocz do zawartości


Zdjęcie

Źle skonfigurowany router = brak internetu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Davi

Davi

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 27 04 2011 - 17:37

Witam,
Kilka dni temu przeprowadziłem formata i od tego czasu mam pewnie problem na dwóch komputerach (stacjonarny podłączony bezpośrednio kablem z routera oraz laptop [wifi]) .

Na obu internet chodzi fatalnie wręcz po kilku minutach nie ładują się już strony , jednocześnie wcześniej przez około 3 miesiące nie miałem problemów z internetem ( jest to neostrada 6 Mega) .


Są wysyłane pakiety , lecz nie są odbierane i zastanawiam się czy leży tu wina po stronie routera czy po przez formata coś się z psuło bo na obu komputerach net po kilku minutach surfowania po prostu nie działa.

Mój model routera to TP-Link TD-W8901G


2.Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie czy przy takim routerze gdy np. jeden laptop jest połączony z internetem za pomocą WiFi (laptop z Vista) to drugi laptop który się chcę połączyć z internetem także za pomocą Wifi (Laptop z XP) może się nie połączyć z internetem lub połączyć się wyłączając dostęp temu drugiemu laptopowi ? Czy wynika to po prostu z błędnej konfiguracji Routera?



Pozdrawiam ;)

  • 0

#2 DeckTone

DeckTone

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 27 04 2011 - 18:26

1. Poprzez kabel z internetem nie powinno być problemów, poza tym router ma wszystko wgrane od początku, więc nie możesz nic zainstalować źle ( no chyba, że sterowniki karty sieciowej...)

2. Nie, na raz może się łączyć przez WiFi kilka komputerów, tylko, jeśli są połączone 2 komputery, to prędkość będzie mniejsza niż przy 1 komputerze...

  • 0

#3 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 27 04 2011 - 20:03

Co do zamierania, to sprawdź pingiem jak zamrze połączenie czy to jest wina połaczenia PC <==> router, czy router <==> serv TP tylko podajesz ip routera ;) czyli 192.168.1.1
[_PING_]

Użytkownik cabana edytował ten post 27 04 2011 - 20:05

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: TD-W8901G tp-link



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych