Skocz do zawartości


Ziele

Rejestracja: 10 mar 2007
OFFLINE Ostatnio: 25 01 2015 21:52
****-

#250217 Praktyczne tworzenie stron www

Napisane przez Ziele w 05 04 2012 - 00:25

Witam, dzisiaj chciałbym umożliwić wam dostęp do płatnego szkolenia "Generator sukcesu" za darmo. Jest to możliwe po zapisaniu się za pomocą formularza na poniższej stronie: klik

Szkolenie wyjaśnia zagadnienia takie jak:
-tworzenie strony na divach
-programowanie php
-instalacja i konfiguracja popularnych skryptów (blog/forum)
-zasady projektowania użytecznej strony internetowej
-najczęstsze błędy webmasterów
-tworzenie designów graficznych dla stron
-cięcie i kodowanie layuotów graficznych

Pozdrawiam i polecam lekturę,
Bartosz Zieliński


  • 1


#104855 10 rad, które wzbogacą twoją wypowiedź

Napisane przez Ziele w 23 05 2008 - 16:24

Informacja.. Tak to zdecydowanie jest "coś" czego potrzebujemy aby osiągnąć w internecie sukces.
Pisanie prostego nieczytelnego tekstu już nie wystarcza aby stać się kimś w świecie internetu ;]
Może i nie jestem mistrzem blogowania, ale jestem czytelnikiem i wiem czego oni od nas oczekują.. ;) Zapewne wielu z was podważy moje zdanie i uzna te porady za bezsensowne. Ja liczę jednak, że znajdą się również osoby, które docenią to co tutaj napisałem :P


Dobry tytuł podstawą sukcesu... tylko [beeep] się z tym niezgodzi! Dobry tytuł jest podstawą całego wpisu, ponieważ to na niego najpierw spojrzymy i tylko nasze przemyślenia dotyczące nagłówka sprawią, że przeczytamy, bądź tego nie zrobimy cały wpis. Najlepiej, żeby odzwierciedlał całość i był wyrażony w sposób chwytliwy i plotkarski. Jeżeli dokładnie nie wiesz o czym będziesz pisał wymyśl tytuł dopiero po napisaniu posta. Zaciekaw czytelnika. Jak nie spodoba mu się tytuł to już jest mała szansa, że zacznie czytać resztę. Pamietaj żeby wstęp był "tajemniczy" i nie tłumaczył wszystkiego co w naszej notce się znajduje ;)

Jeżeli nie do końca rozumiesz o co mi chodzi przeczytaj nagłówki z gazet xD


Ilustracja czyli jak zachęcić do czytania
. Urozmaica i ozdabia nasz tekst.. W wielu przypadkach oddaje treść wpisu. Jak w książce, wertując kartki oglądamy obrazki, dzięki którym oceniamy ją na oko. Stwórz własny styl.. Może sam coś narysujesz? Porzuć ten pomysł jeśli jesteś jednak totalnym beztalenciem. Ilustracje owszem przyciągają, ale to nie jakaś galeria więc nie przesadzaj z ich ilością ;)


Urozmaicaj tekst
. Pogrubiaj, pochylaj, skreślaj, zmieniaj kolor, wielkość czcionki. Tylko nie przesadź bo wyjdziesz na trolla, dziecko neo, pokemona czy inne dziwadło w oczach czytelników :( . Co ważniejsze myśli wyróżniaj w jakiś sposób. Jeżeli chcesz coś sprostować, nie usuwaj tego co napisałeś wcześniej lecz skreśl to, o tak :]. Tworzy się wtedy coś w rodzaju mapy myśli. Pamiętaj, że blog to twój internetowy pamiętnik, a pamiętnik jest spisem tego wszystkiego o czym myślimy. xD


Wypunktowuj
. Wymieniając coś nie wypisuj tego mozolnie po przecinku! Stwórz elegancką listę, którą będzie się czytało z uśmiechem na ustach ;) Pamiętaj! Zbity w kupę tekst czyta się o wiele trudniej niż sformatowaną, wypuntowaną notkę, w której skaczemy wzrokiem z akapitu na akapit :)


Nie gadaj o czymś co dawno zostało powiedziane
. Tak tego obawiałem się najbardziej.. Jest do dyskusyjny temat. Ja lubię krótkie i zwięzłe wypowiedzi, w których każdy "wali" to co myśli, a nie przeciąga już od dawna wyczerpany temat xD


Linkuj do przykładów, blogerów, stron itd
Czemu nie? Wymieniamy się informacjami, spostrzeżeniami.. Zaprzyjaźniamy się ze sobą. Warto cytować innych, ponieważ możliwe, że wypowiedzieli się w sposób czytelniejszy niż ty.. Nie bądźmy egostami! Zwykle człowiekowi trzeba pokazać przykłąd zanim zrozumienie o co chodzi. (choć tak inteligentni, ludzie nie potrafią czasem zrozumieć najprostszych rzeczy ;] )


Pytaj
. "Kto pyta nie błądzi" głosi stare przysłowie. Człowiek.. tak nie ma ludzi nieomylnych. Wszyscy popełniamy błędy, ale tylko najmądrzejsi potrafią się do nich przyznać xD Pytaj o opinię i dyskutuj.. A może to twój czytelnik ma rację? Sprawdź!


Szok! Ile razy czytając coś w gazecie byłeś zszokowany tym czego się dowiedziałeś i czytałeś dalej z zapałem? Stawiaj tezy nie z tej ziemi! Nie bój się, Idź na żywioł! Pisz własnym językiem, po swojemu (Bo Polacy nie gęsi i swój język mają...) Bądź szczery i pisz naprawdę to co myślisz a nie to co wypada napisać, lub to co myślą inni.. To twój blog czy ich?! Oczywiście nie przesadzaj i pisz dlaczego tak uważasz, bo jeśli nie.. Nikt nie weźmie cię pod uwagę, bo piszesz głupoty.


Oburz, zachęć, zaciekaw! Zaciekawiając ludzi przyciągamy ich więcej.. Oburzając część z nich zyskujemy tych, którzy podzielają nasze zdanie.. Nasz blog musi zostać zapamiętany. Nie bądź szarą myszką internetu! Dzisiaj to ty możesz zabłysnąć xD

Ortografia
- Zapraszam na stronę http://www.bykom-stop.avx.pl/

Tak... Teraz możemy coś napisać :)
  • 2


#90638 Jak odszkukać miejsce wysłania e-mail'a?

Napisane przez Ziele w 19 03 2008 - 19:40

Zapisujesz tego maila na dysku (*.eml) . Edytujesz ten plik w notatniku. Szukaj linijki "Received:", tam jest IP z którego został wysłany email (ściślej mówiąc jest to ip z którego zalogowano się na server SMTP, a to różnica jak prosię ma np proxy) .

Jak chcesz sprawdzić miasto to wpisz otrzymane IP tutaj:
http://www.geobytes.com/IpLocator.htm?GetLocation lub wpisz w wyszukiwarce ip+whois.
Pamiętaj, że otrzymane w ten sposób miasto jest tylko punktem dostępowym internetu, providerem. Możesz mieć pewność jednak, że osoba znajduje się w tym samym województwie, co otrzymane miasto lub w jego pobliżu.
  • 1


#84061 [PHP] kolorowanie składni czyli kolorowo w php

Napisane przez Ziele w 19 02 2008 - 23:22

Ostatnio bardzo modne jest tworzenie stron www poświęconych webmasteringowi. Oczywiście połowa z nich pada po tygodniu, ale większość osób uparcie kopiuje artykuły i newsy na php-fusion próbując zdobywać sławę w internecie :(

Na większości takich serwisów spotkamy się z tutorialami i artykułami poświęconymi językowi programowanie jakim jest php.
A w tych oto tutorialach i artykułach napotkamy kod php... którego nie chce nam się czytać :(
Dlaczego?
To Proste!! Kod ten napisany jest w sposób monotonny podobną lub nawet taką samą czcionką jak zwykły tekst
(niczym się nie wyróżnia). Aby spowodować, że nasz kod będzie przyciągał wzrok zastosujmy małą sztuczkę jaką jest kolorowanie składni php :(

Zatem przejdźmy do tego banalnego kodu:
<?php
show_source('tweaks-index-kod.txt');
?>
Kod ten wklejamy w miejsce, w którym ma się pojawić nasza składnia mieniąca się wszystkimi kolorami tęczy :(
tweaks-index-kod.txt - W tym pliku umieszczamy kod php, który zostanie wyświetlony i ładnie pokolorowany :(
  • 1