Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw komputerowy (do gier) + monitor za 4520zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Liotr Pesiak

Liotr Pesiak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 10 07 2016 - 23:05

Dzień dobry.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc tutejszych "weteranów" w wybraniu dla mnie zestawu komputerowego, mieszczącego się w 4520zł.
Jak wspomniałem w temacie, zakupiony sprzęt miałby mi służyć w znacznej mierze do grania, jednak mam nadzieję, że przy funduszach, jakie jestem w stanie na niego przeznaczyć, będzie on potrafił znacznie więcej smile.png

Jeżeli do określenia mojego "celu" są potrzebne jakieś dodatkowe informacje, to służę stosowną pomocą wink.png

Z góry dziękuję za zainteresowanie!

 

Z poważaniem,

 

Marek Tarek

 

 

PS

 

Zauważyłem, że użytkownicy tego forum starają się, aby dobrany przez nich zestaw był ściśle dopasowany do obecnych potrzeb autora postu. Nie uważam, że to ZŁE, jednak fakt, że planuję w najbliższym czasie grać w gry A,B,C (z gatunku 1,2,3) oraz korzystać z programów X oraz Y nie oznacza, że po roku nie "ruszę dalej" i nie zechcę pobawić się z czymś bardziej wymagającym- wtedy jednak może okazać się, że dobrany przez Was sprzęt będzie już na styk spełniał dane wymagania, ponieważ nie był wybierany "przyszłościowo". Jako, że nie chcę zmyślać tytułów gier i programów proszę, abyście patrzyli nieco dalej, niż przedstawione przeze mnie zastosowania komputera, abym nie musiał zmienić niektórych części za mniej, niż parę lat (może 4? happy.png). Tak więc nie chcę widzieć słów typu "w przyszłości"! mad.gif tongue.png 

W razie, gdybyście nie mogli się zmieścić w budżecie, to zamiast "cięć kosztów" napiszcie ile musiałbym dołożyć wink.pngCzas na "Szablon"!

Zastosowanie komputera :
* Gry: HOTS, Overwatch, Diablo III, CS: GO, Darksiders 1&2, Wiedźmin 3,Metro:Last Night,DmC,BF3,Skyrim,
* Programy: Matlab, Simulink, Photoshop, GIMP;
Maksymalna kwota : 4520zł- budżet na zestaw komputerowy + monitor
Kiedy zamierzam kupić komputer? : w następnym tygodniu, chyba, że mam czekać do 29.06.;
Których części potrzebuję : wszystkich, jakie Świat widział (włącznie z monitorem)
Czy będę podkręcać sprzęt? : nie wiem czy to bezpieczne- musielibyście mnie wtajemniczyć, czy to trudne i czy warte zachodu;
Rozdzielczość mojego monitora i model : zależy jaki dla mnie znajdziecie (myślałem o FULL HD 24'', ale czy to dobre?);
Specjalne wymagania : Byłbym wdzięczny za 16GB szybkiego RAMu (chyba, że odradzicie smile.png ) oraz dysk SSD + HDD; Czy HDD z mniejszą pamięcią nie będzie chodził szybciej ze względu na mniejszą pojemność do "przeszukiwania"?
Własna propozycja zestawu :
* RAM : 2 x http://www.esc.pl/pr...oducts_id=68194
* Dysk HDD : http://www.esc.pl/pr...ducts_id=14459 
* Dysk SSD : http://www.esc.pl/pr...oducts_id=27112
Szukając na własną rękę zwróciłem uwagę na te podzespoły smile.png Radzicie coś innego?
Inne : Naprawdę na Was liczę- nie zawiedźcie mnie!

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi i z góry niezmiernie dziękuję za wszelką pomoc!



  • 0

#2 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 11 07 2016 - 14:24

Których części potrzebuję : wszystkich, jakie Świat widział (włącznie z monitorem)

Sprecyzuj. Myszka, klawiatura, głośniki, słuchawki i/lub coś jeszcze innego też potrzebne? Czy tylko jednostka centralna z monitorem?

System też wliczyć w cenę zestawu?



  • 0

#3 Liotr Pesiak

Liotr Pesiak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 07 2016 - 21:49

Racja, rzeczywiście mogłem to nieprecyzyjnie napisać.

Miałem oczywiście na myśli jednostkę centralną + monitor - na to budżet wynosi 4520zł. Czekam na Wasze propozycje!!

 

O ile uda się kupić wszystko przed 30lipca, to mam nadzieję, że nabędę po taniości Win7, wgram na kompie, zaktualizuję do Win10, a potem wgram na czysto- wtedy koszt będzie niemal zerowy, ponieważ Win7 kosztuje teraz ~50zł. Dlatego też nie trzeba go wliczać w budżet- skupmy się na jednostce centralnej + monitorze.


  • 0

#4 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 12 07 2016 - 10:06

Hmm no to tak... Monitor to będzie z 600 złotych, do tego SSD, trochę RAM, na resztę zostanie jakieś 3500 złotych. Przy takim budżecie to ja bym czekał na GTX 1060.. W sklepach ma się podobno pojawić 19 lipca.


  • 0

#5 Liotr Pesiak

Liotr Pesiak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 07 2016 - 13:12

Oki, w takim razie czekamy :)


  • 0

#6 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 12 07 2016 - 13:25

Odśwież w takim razie ten temat za tydzień ;)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych