Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zepsuta plyta główna lub bios


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 DonBartezz

DonBartezz

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 01 2010 - 21:41

Witam! Wziołem w rozliczeniu kompa z padniętym zasilaczem, zamontowałem nowy ale nic to nie dało ponieważ gdy podłącze wszystkie kostki tak jak ma być komp włącza się dosłownie na sekundę po czym odcina mu zasilanie, po kilku kombinacjach zauważyłem że gdy wypnę tą małą 4 pin'ową kostkę komputer działa normalnie tyle ze nie wyświetla obrazu choć wiatrak na karcie działa, nie ma tez zasilania w myszy ani klawiaturze dokładniej to mysz od dołu się nie świeci. Resetowanie biosu dało tyle ze z podłączoną 4 pin'owom kostką komputer pracuje w miarę płynnie ale co jakiś czas tak jakby mu odcinało prąd tzn. pracuje tak jakby pulsacyjne, po odłączeniu kostki kręci się normalnie a i jeszcze gdy działa tak pulsacyjne słuchać przy odcince takie tykniecie w zasilaczu. Ma ktoś może jakiś pomysł co się mogło z tym stać? Czy to wina jakiegoś zwarcia czy płyta do wymiany?? Z góry dziękuje za odpowiedź

A i specyfikacja:
To podaje specyfikacje:
Płyta: MSI MS-7097
Zasilacz: Procomp 500W sprawny bo to od drugiego komputera i właśnie na tym zasilaczu teraz pisze ;p
Ram: 512 MB GoodRAM PC3200 DIMM
Grafika: Geforce FX5500
Dysk: Samsung SP0842N 80GB

Użytkownik jackass edytował ten post 22 01 2010 - 23:04

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 22 01 2010 - 22:50

Więc tak, zanim coś zepsujesz całkowicie to może najpierw dopytaj co jest do czego, bo widzę, że bladego pojęcia o tym nie masz. Do płyty mają być OBOWIĄZKOWO podpięte obie wtyczki zasilania, jedna 24pin a druga 4pin, tak ma być i już. Zasilacz Procomp to nie jest zasilacz, to metalowe pudełko ma tylko 220W tam gdzie powinno mieć 400, już to tykanie wewnątrz źle wróży dla kompa. Odnośnie płyty ogłądnij ją dokładnie czy nie ma gdzieś przypaleń/okopceń, tak samo w wtyczce 24pin od zasilacza czy tak wszystkie piny są w porządku tak samo jak w gnieździe na płycie. Na razie tyle, jak to zrobisz pisz dalej.

  • 0

#3 DonBartezz

DonBartezz

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 01 2010 - 23:03

- płytę oglądałem kilka razy i nic takiego nie zaobserwowałem, kostki tez w porządku
- Tykanie jest tylko przy tamtej płycie i tylko gdy kostka 4 pin jest podłączona, teraz mam ten zasilacz wpięty do kompa z którego pisze, dużo mocniejszy zestaw i żadnego tykania nie ma i wszystko działa idealnie.
  • 0

#4 DonBartezz

DonBartezz

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2010 - 23:13

Dobra, wymieniłem dziś płytę i dołożyłem jeszcze ramu i jest kolejny problem. Zainstalowałem płytę w takim stanie jak ja wyciągałem z pudełka podłączyłem dysk, pamięć i CD-rom i efekt jest taki ze komputer włącza się normalnie próbuje zainstalować Windowsa i w pewnym monecie już w kreatorze instalacji, najczęściej jak ma przechodzić tam gdzie się dzieli dysk komputer porostu się wyłącza?? Jaka może być tego przyczyna?
  • 0

#5 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 27 01 2010 - 17:27

Podstawowe pytanie: czy dalej próbujesz podłączać tą podróbkę zasilacza? Widać za mało jest dla ciebie jedna zepsuta płyta.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 27 01 2010 - 17:54

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych