Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbyt długie ładowanie XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pakito

Pakito

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 27 08 2008 - 20:17

Witam. Mam taki problem, kupiłem niedawno dysk 320 GB zainstalowałem XP i wszystko było OK, uruchamiał się szybko, po jakimś czasie zaszkodził mu jakiś sterownik (tak mi się wydaje) albo coś takiego i samo ładowanie się tego paska do pojawiania się ekranu logowania zajmuje ponad 90 sekund.

Wcześniej było o wiele szybciej. Problemem nie jest zbyt duża ilość aplikacji, czy "zasyfienie" sytemu.

Czy jest jakiś program diagnostyczny, który monitoruje uruchamianie i ile jest konkretna usługa uruchamiana? Bo jest taki "zawias" podczas ładowania, tak jakby go coś na niecałą minutę zablokowało, bo nawet nie słychać jak dysk "chodzi" w tym momencie.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

PS: Przywracanie systemu odpada.

  • 0

#2 speed007

speed007

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 27 08 2008 - 20:19

Wykasowałeś te stery??

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 08 2008 - 21:15

Witaj; zainstaluj sobie program Odkurzacz 11, program optymalizuje pracę dysku twardego i systemu, po użyciu programu system będzie ci się szybciej wczytywał i szybciej uruchamiały programy. Co dzień czyścisz opcją szybką a raz w tygodniu opcją dokładną. Po oczyszczeniu dysku/systemu, robisz defragmentaryzację.
Powodzenia
  • 0

#4 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 28 08 2008 - 10:28

będe strzelał teraz na ślepo ale jeśli masz zapore zonealarm to ona ci spowalnia włanczanie kompa.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 08 2008 - 11:02

Do wyłączenia nie których zbędnych opcji w Windowsie służy ten program:

A do monitorowania jakie pliki są uruchamiane wraz z Windowsem, jest ten program, nim też robisz loga i możesz wrzucić np. na forum:

Powodzenia


Użytkownik bipiw edytował ten post 01 07 2013 - 22:16

  • 0

#6 Pakito

Pakito

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 28 08 2008 - 13:57

Witaj; zainstaluj sobie program Odkurzacz 11, program optymalizuje pracę dysku twardego i systemu, po użyciu programu system będzie ci się szybciej wczytywał i szybciej uruchamiały programy. Co dzień czyścisz opcją szybką a raz w tygodniu opcją dokładną. Po oczyszczeniu dysku/systemu, robisz defragmentaryzację.
Powodzenia


Odkurzacz to jeden z większych syfów, robi co mu się podoba ;/

będe strzelał teraz na ślepo ale jeśli masz zapore zonealarm to ona ci spowalnia włanczanie kompa.


Nie trafiłeś. Mam Kaspersky Internet-Security 8.0 i tyle.

Do wyłączenia nie których zbędnych opcji w Windowsie służy ten program:
[attachment=1291:2008_08_28_105715.png]
A do monitorowania jakie pliki są uruchamiane wraz z Windowsem, jest ten program, nim też robisz loga i możesz wrzucić np. na forum:
[attachment=1289:2008_08_28_105824.png]
Powodzenia


Skorzystam; pierwszy ciekawie się zapowiada, ale to raczej nie pomoże.
Co do Hijack już zrobiłem log'a i sprawdziłem sam i wszystko jest OK (nic podejrzanego nie widze).
Mogę w tym temacie wkleić loga?

gerwazy87 napisałeś o zaporze, ale być może to mój KIS spowalnia... Wyłącze go albo odinstaluje i wtedy zobacze.
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 08 2008 - 14:10

1). Odkurzacz: wybacz ale widać brak wiedzy na jego tema z twojej strony, nie uważasz i nie czytasz co ci pokazuje, i nalezy aktualizować program, mam go używam i jeszcze mnie nie zawiódł. Tylko należy umieć go obsługiwać bo można sobie dużo dużych problemów narobić z systemem i nie tylko.
2). Pomorze nie znasz go więc nie wątp w niego.
3). To trzeba było dać loga co parę głów to nie jedna, tobie może wydawać się w porządku a w rzeczywistości okaże się że jest coś czego nie zauważyłeś.
Daj dla spokoju twego ducha log zobaczymy jak jest a cha używasz/masz Nero?.
  • 0

#8 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 28 08 2008 - 18:36

Ja znam taki programik: Anticrash.
Nie raz juz ratowal moj komp jak mialem jakies problemy z ladowaniem windows :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych