Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszenia kompa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 2001awi1991

2001awi1991

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 10 2015 - 23:42

Witam.

Mam problem z laptopem. Po bardzo spowolnionym uruchomieniu systemu, gdy próbuję otworzyć jakiś program lub pasek autostartu, następuje zawieszenie komputera (ikonka klepsydry przy kursorze). Ma to miejsce szczególnie po kliknięciu na pasek autostartu i uruchomieniu okna Panelu Sterowania, gdzie edytować można takie ważne ustawienia jak włączenie oprogramowania antywirusowego, zainstalowanego wraz z systemem.

Dzieją sie na tym laptopie także dziwne rzeczy z nagłym wyskakiwaniem okien, które tak jakby same się otwierają.

Program antywirusowy zainstalowany wraz z systemem wyłącza się sam - próba włączenia go ręcznie kończy się albo zawieszeniem komputera albo wyświetleniem komunikatu o tym, że uruchomienie programu zostało wstrzymane/zablokowane.

Wszystko opisane powyżej dzieje się bez połączenia laptopa z internetem. Wygląda to na ingerencję w system z zewnątrz i złośliwe trolowanie go, aby uniemożliwić korzystanie z laptopa.

Słyszałam o oprogramowaniu, które jest w stanie ingerować w systemy komputerów i naruszać prywatność użytkowników poprzez śledzenie ich aktywności bez podłączenia urządzenia do internetu, ale nie mogłam znaleźć informacji, co mówi o tego typu przestępstwie prawo.

Sprawne funkcjonowanie laptopa jest dla mnie niezbędne, ponieważ ma on mi służyć do NAUKI. Znajdują się na nim także prywatne fotografie rodzinne, na których mi, co oczywiste, zależy - nie ma możliwości skopiowania ich, by nie zostały złośliwie usunięte z dysku, gdyż laptop zawiesza się po otwarciu folderu. W laptopie nie działają również wejścia na USB, służące np. do podłączenia pendriv'a i zainstalowania innego programu antywirusowego (system sugeruje ściągnięcie go z internetu po tym, gdy wyłączy się antywirus podstawowy).

Czy ktoś z Państwa jest w stanie rozwiązać tego typu problem z zablokowaną z zewnątrz możliwością korzystania z laptopa? Laptop to Lenovo G570, model 20079, z systemem Windows 7 Home Prem OA, ma ok. 2-3 lata.



Użytkownik jackass edytował ten post 26 10 2015 - 19:03

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 26 10 2015 - 17:58

Laptopa przede wszystkim trzeba oczyścić z infekcji wirusy, trojany itd a do tego niezbędne są logi. Następnie zbadać dysk pod kątem uszkodzonych, relokowanych sektorów (np CrystalDiskInfo), po tych zabiegach będzie można szukać dalej jeśli nadal się nie poprawi ale stawiam że masz trojana w systemie albo był zalany i zaczyna świrować bo nic innego nie mogło tu zajść przy takich objawach.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych