Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasilacz firmy Tagan głośna praca.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasz79

Tomasz79

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 26 05 2011 - 11:22

Komputer 4 letni, amd 64 4800
zasilacz Tagan ktory 4 lata temu kosztowal mnie ponad 400 zl
Komputer zaczal nagle wyć, ryczec - jakby wentylator o cos darl - ale udezenie w obudowe gorna lub boczna powodowalo ze cichl. Czasem na chwile, a zdazylo sie ze ucichl na 2 tygodnie.
ale ostatnio znowu zaczyna, i teraz nie pomaga to zwykle na dlugo
kiedy palcem zatrzymalem na moment wentylator procesora, dzwiek nie uchchl wiec wnioskuje ze to glowny wentylator w zasilaczu
Czy moge cos sam zrobic, moze zakup powietrza w sprayu pod cisnieniem zeby dobrze go przedmuchac (ale watpie bo ten glosny dzwiek jest taki, jakby chodzilo o cos wiecej niz darcie koltunow kurzu)
Choc przyznaje, ten komp nie jest wzorem czystosci...
Teraz jak to pisze, wlasnie ucichl sam z siebie, co sie nie zdazalo za bardzo, moze cos sie ztarlo za bardzo... albo zaraz sie porzegrzeje i cos sie spali?
W kazdym razie, bede bardzo wdzieczny za jakas podpowiedz, jesli byliscie w podobnej sytuacji albo to typowa usterka, czy bede musial wymienic zasilacz, w ciemno - czy moze podejsc z kompem dpo serwisu...?

Pozdrawiam i dziekuje

Tomek

Użytkownik metsej edytował ten post 10 10 2011 - 05:17

  • 0

#2 pawlik23

pawlik23

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 26 05 2011 - 11:44

wymontuj zasilacz z obudowy, rozkręć go i odkurz w środku, jak to nic nie da to może trzeba będzie wymienić wentylator

  • 0

#3 Tomasz79

Tomasz79

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 26 05 2011 - 12:49

Dzieki - rozkrecilem kompa, odkurzylem wymontowany zasilacz... przy okazji odkrylem ze to nie on jednak halasuje - tylko wentylatorek karty graficznej, radeona serii 4600 - takie male g... robilo tyle halasu! - ja tez przeczyscilem, ale problem pozostal. Teraz chwilowo po dotknieciu wentylatorka halas ucichl, ale juz mi po tej operacji naprzemiennie halasowal i cichl. Wiec chybaczeka mnie wymiana kary grafiki, bo chyba nie kupie samego wentylatorka do tej nie najnowszej juz grafiki, prawda? Nie jestem nawet pewny jakie to zlacze, zdaje mi sie ze PCI Express.
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 26 05 2011 - 13:22

Ten powinien być idealny
http://allegro.pl/arctic-cooling-accelero-l2-pro-b-cichy-gwa-24m-fv-i1622957394.html
Nie ma sensu przez wentylator od razu całej grafiki wymieniać :D
Złącze PCI-Express :)

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 26 05 2011 - 13:25

  • 0

#5 Tomasz79

Tomasz79

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 26 05 2011 - 22:08

Dzieki wielkie :)

Dokladnie to zakupilem, cena calkiem fajna, pozdrawiam!

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 27 05 2011 - 08:17
Cytat niepotrzebny :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych