Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zalany laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 miesiektoja

miesiektoja

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 11 2015 - 22:24

Witam.

 

Wczoraj zalałem sokiem pomarańczowym laptopa. Sok "poleciał" głównie na prawą stronę klawiatury. Kiedy to nastąpiło wyłączyłem komputer i szybko go wytarłem. Laptop odpala się normalnie, wszystko działa jak powinno oprócz prawej części klawiatury. Przykładowo zamiast literki "P" jest "Q", zamiast "Backspace" mam "3", przy przycisku "home" robi się odstęp jak przy spacji. Kiedy naciskam przycisk num-lock to przycisk  jest "wykrywany" dioda zapala się na panelu komputera. Przyciski działają raczej normalnie, nie lepią się, nie zacinają, jakby było wszystko ok.

Nie znam się na komputerach, sprzęt potrzebny mi jest do pracy, nie mam zdolności manualnych (czytałem trochę jak postępować z takim zdarzeniem). Lepiej oddać komputer do serwisu komputerowego, niech specjaliści się nim zajmą czy samemu kupić próbować? Ile taka usługa może wynieść?

Laptop, który posiadam to ASUS N53S (klawisze dość ciężko tam wyskakują). 



  • 0

#2 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 28 11 2015 - 23:55

Prawdo podobnie nastąpiło zwarcie w klawiaturze i trochę nie przypaliła. Pomoże wymiana klawiatury, koszt nowej to ok. 50 zł. 



  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 11 2015 - 11:47

Wymień klawiaturę. Pracy niewiele bo to odkręcenie raptem kilku śrubek i odpięcie tasiemki. Przy okazji obejrzysz go dokładnie po wyjęciu klawiatury czy rozlanie nie poszło dalej na płytę. Kiedyś w Lenovo N200 wymieniłem klawiaturę w 15 min robiąc to dosłownie 1 raz w życiu.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych