Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zalany laptop brak oznak życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiskas

Wiskas

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 16 04 2011 - 16:34

Witam mam tylko pytanko czy coś jeszcze można pokombinowac z zalanym sonym vivo...Koleżanka zalała kawą z cukrem....laptop chodził jeszcze ze dwa dni po zalaniu i zgasł...po czym trafił w moje rece...laptop nie daje oznak życia żadna dioda sie nie pali czy to na bateri czy to na zasilaczu....rozebrałem go na do naga tylko płyta główna uległa zalaniu...żadnych innych zacieków oprócz MB nie było widać...wiec wyczyściłem płytę główną izopropanolem wygląda jak nówka...po złożeniu dalej nie pali ...jakie jeszcze czynności mógłbym wykonać by dowiedzieć sie gdzie jest przyczyna???

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 16 04 2011 - 16:36

zalałeś więc pewnie mobo się spaliła i nie ma szans na jgo uratowanie , naprawa pewnie minimum 500zł wyniesie jak i nie weicej.

Użytkownik jackass edytował ten post 16 04 2011 - 16:36

  • 0

#3 Wiskas

Wiskas

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 16 04 2011 - 18:17

zalałeś....

Odrazu zalałeś...:) czytaj uważnie staram sie koleżance pomóc...Szkoda bo lapek "taki ładny był taki Amerykński............."
  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 16 04 2011 - 21:27

Teraz ratuję ją tylko kąpiel w wannie ultradźwiękowej, która może wyczyści syf spod kuleczek, które są pod układami BGA(technologia lutowania nowych układów w formie kuleczek cyny) , ewentualnie grzanie płyty hotem (gorącym powietrzem) nie suszarką czy opalarką ! Jednym słowem profesionalny serwis zajmujący się laptopami.
Poczytaj opinię o serwisach z Twojego miasta i tam się udaj. Naprawa, jeśli jest możliwa nie powinna przekroczyć 200zł. Niestety nikt nie udzieli Ci gwarancji na tego rodzaju naprawę, gdyż urządzenie po zalaniu zawsze pozostaje urządzeniem po zalaniu i zawsze jakaś resztka cieczy może powodować nowe korozje na płycie...
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 04 2011 - 22:05

Jeśli zalanie nastąpiło przy włączonym komputerze to i serwis nie pomoże bo jak go postawi to tylko częściowo, bo nie zawsze pada cały układ scalony może paść tylko jakaś część w układzie. i Będzie komputer inwalida bez prawa do renty. :)
  • 0

#6 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 16 04 2011 - 22:14

Jakieś historie PRLu opowiadasz, układ scalony albo działa albo nie ;P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych