Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup dysku zewnętrznego 3,5'' (USB)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mihauw

mihauw

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 27 10 2007 - 22:43

Planuje kupic dodatkowy dysk (normalnej wielkosci, 3,5 cala), ktory zamierzam umiescic w obudowie USB i w zwiazku z tym mam pare pytan do specjalistow :P

1. Chce kupic dysk o pojemnosci 160-250 GB (jeszcze nie zdecydowalem). Czy zakladajac, ze bedzie on uzywany przede wszystkim jako podlaczony przez USB, warto jest kupowac dysk SATA, SATAII i z 8 lub 16 MB buforu? Czy przy USB2.0 tego i tak nie wykorzystam i lepiej jest kupic dysk ATA?

2. Obudowa. Czy sa jakies, ktore mozecie szczegolnie polecic? Znalazlem na A. taka: LINK ktora jest niedroga i zakladajac, ze nie bedzie to dysk SATA - wystarczajacal

3. Czy majac taki dysk na USB mozna go dzielic na partycje? Czy musi on byc wykrywany jako jedna partycja o pojemnosci np. 250GB?

Z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc :P

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 27 10 2007 - 23:51

1. Chce kupic dysk o pojemnosci 160-250 GB (jeszcze nie zdecydowalem). Czy zakladajac, ze bedzie on uzywany przede wszystkim jako podlaczony przez USB, warto jest kupowac dysk SATA, SATAII i z 8 lub 16 MB buforu? Czy przy USB2.0 tego i tak nie wykorzystam i lepiej jest kupic dysk ATA?

Nie ma znaczenia jaki dysk kupisz, ograniczeniem będzie i tak usb. Na pewno nie warto dopłacać za bufor 16MB. Czy ATA czy SATA to sam zdecyduj, różnice w cenie są prawie żadne.

2. Obudowa. Czy sa jakies, ktore mozecie szczegolnie polecic? Znalazlem na A. taka: LINK ktora jest niedroga i zakladajac, ze nie bedzie to dysk SATA - wystarczajacal

Ja używam obudowy firmy techsolo, sprawdza się bardzo dobrze, ale jest sporo drozsza. Ma za to na wyposażeniu taką fajną torbę do przenoszenia http://hardpc.pl/readarticle.php?article_id=52 - moja to ta druga, tylko ma torbę jak ta ostatnia.

3. Czy majac taki dysk na USB mozna go dzielic na partycje? Czy musi on byc wykrywany jako jedna partycja o pojemnosci np. 250GB?

Tak, możesz go dzielić.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych