Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakłócenia obrazu - problemy z obrazem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacek82500

jacek82500

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 30 10 2011 - 19:03

Witam wszystkich na forum. Chciałbym Wam przedstawić mój problem i mam nadzieję, że ktoś mi będzie wstanie pomóc. Mój problem polega na tym, iż mam dziwne zakłócenia w obrazie, w postaci jakiś różnokolorowych pasków prążków itp. (zobaczcie załącznik) Zaczęło się to jakieś 2 dni temu podczas gry w fifę kiedy to zniknął mi obraz z gry, a w zamian pojawiły się skośne czerwone linię na czarnym tle. Jeszcze wczoraj mogłem korzystać z komputera bo ten efekt pojawiał się po czasie, ale dzisiaj to już jest nie możliwe ponieważ pojawia się od razu po włączeniu kompa. Poszperałem trochę na necie na ten temat i moje podejrzenia padły na zasilacz lub na kartę graficzną. Chciałbym jeszcze dodać, że od roku mam problem z zasilaniem ponieważ czasami się zdarza, że włączeniu przycisku power, komp nie odpalał się, ale słychać było chodzące wiatraki, w tym wypadku kilka razy włączałem i wył kompa i po kilku razach odpalał. Zaczęło się to od moich zabaw z wiatrakiem na obudowie, gdy przy włączonym kompie podłączałem wtyczkę i spowodowałem spięcie. Komp przez parę dni nie reagował, ale po czasie odpalił.

Akcje, które podjąłem w sprawie prążków:
- wyczyszczenie kompa z kurzu, w tym bardzo wnikliwie karty graficznej
- zainstalowanie najnowszych sterowników karty graficznej
- postawienie systemu na nowo

Mimo moich prób problem nie ustąpił, a wręcz nasilił się.
Zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Odpaliłem komputer za pomocą karty wbudowanej do płyty głównej i na niej niema żadnych problemów z obrazem, wszystko jest ok.

Mój komp składa się z następujących podzespołów:
Zasilacz Chieftec GPS- 400AA- 101A
Płyta główna Gigabyte GA-G33M-S2H
Karta graficzna EVGA Geforce 8800 GTS 640MB
RAM Geil PC2-6400 DDR2- 800 2GB
Procesor Intel COre 2 Duo E6750 2,66 GHz

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i może jasno mi powiedzieć czy to problem z kartą, czy z zasilaczem i co ewentualnie powinienem kupić w zamian, tak żeby pasowało do mojego zestawu. Myśląc o karcie pomyślałem o Radeon HD 6950 lub o GeForce GTX 560 Ti, ale nie wiem czy to nie będzie przerost formy nad treścią i karta ta nie zgra się z innymi podzespołami. Co do zasilacza nie znam się na tym, ale ten który mam to chyba dobrej firmy jest.
Z góry dzięki za pomoc.

Załączone miniatury

  • 1.JPG
  • 2.JPG

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 10 2011 - 22:00

mi to wygląda na kartę graficzną . mam podobny problem tylko ze mi wskakuje brązowe tło.

  • 0

#3 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 30 10 2011 - 23:45

Artefakty, takie coś da się jeszcze odgrzać i powinno pochodzić z 6-12 miesięcy, reballing jest nieopłacalny w wypadku 8800 nikt się tego nie podejmie.
  • 0

#4 jacek82500

jacek82500

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 31 10 2011 - 00:08

Kiedyś widziałem filmik jak koleś wygrzewał kartę w piekarniku. Pewnie muszę tak samo zrobić xD. Macie może jakiś pomysł co kupić w zamian tej starej karty aby to normalnie chodziło?
  • 0

#5 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 31 10 2011 - 04:11

Jeżeli masz taką ochotę to możesz próbować, dodatkowo podlej układ jakimś topnikiem i postaw coś symetrycznego na rdzeniu, np. odważnik.... ale lepiej zrobić to za pomocą lutownicy hotair.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: EVGA GTX 550 nVidia GTX 550 GeForce GTX 550 GTX 560 nVidia GTX 560 GeForce GTX 560



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych