Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zablokowany BIOS


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 N.Roper

N.Roper

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 10 04 2011 - 13:54

Chciałem zabezpieczyć swój komputer hasłem w BIOSie tak jak to zrobiłem w poprzednim komputerze. No ale chyba wybrałem złą opcje i teraz zamiast pytać o hasło podczas startu kompa to mam zablokowane prawie wszystkie opcje w BIOSie i nie moge tego odblokować mimo iż znam te hasło. Wiecie może co moge z tym zrobić czy jest jakiś sposób aby zmienić to hasło nie wywalając całego BIOSu ?

Użytkownik N.Roper edytował ten post 10 04 2011 - 13:54

  • 0

#2 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 10 04 2011 - 14:00

Zapewne interesuje Cię następujący temat:

Czyszczenie pamięci CMOS

Ustawienia BIOSu, wliczając hasło, zapisywane są w pamięci CMOS. Wiele płyt głównych ma zworkę służącą do czyszczenia pamięci CMOS. Spowoduje to utratę wszystkich ustawień BIOSu.

Położenie tej zworki jest różne na różnych płytach głównych. Najlepiej odnaleźć tę informację w dokumentacji płyty. Jeżeli nie posiadasz dokumentacji, możesz spróbować samemu odnaleźć tę zworkę. Zwykle znajduje się w blisko krawędzi płyty, obok baterii CMOSu lub w pobliżu procesora. Często oznaczona jest etykietą CLEAR - CLEAR CMOS - CLR - CLRPWD - PASSWD - PASSWORD - PWD.

Przed przestawieniem zworki wyłącz komputer i odłącz go z sieci elektrycznej. Po przestawieniu zworki uruchom komputer ponownie, jeżeli BIOS nie pyta o hasło, wyłącz komputer i ustaw zworkę w wyjściowym położeniu.

Garść informacji zaczerpniętych z: http://students.mimuw.edu.pl


PS. Pamiętaj, że prace w BIOS'ie to nie zabawa, więc miej świadomość tego, że jeżeli coś robisz bezmyślnie to możesz niestety wyrzucić komputer na śmietnik.

Użytkownik FOR edytował ten post 10 04 2011 - 14:04

  • 0

#3 N.Roper

N.Roper

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 10 04 2011 - 15:42

Ok, zworka pomogła i pamięć CMOS została wyczyszczona wraz z hasłem. Tylko żeby się do niej dostać to musiałem połowę bebechów wywalić z płyty głównej, no ale przynajmniej wiem teraz gdzie ta zworka jest. Wielkie dzięki za pomoc ;)
  • 0

#4 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 10 04 2011 - 16:20

W końcu to moja praca - nie ma za co ;)

Temat rozwiązany - zamykam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych