Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xonar czy X-fi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 albat

albat

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 14 12 2008 - 17:47

Witam,
potrzebuje karty dzwiekowej, jednak mam dylemat jaka wybrac. Skladalem niedawno kompa i w zamysle byla Asus Xonar (taka kupilem). Jednak jak sie okazalo nie moglem jej podlaczyc gdyz nieprzewidzialem szerokosci chlodzenia mojego Radeona <lol>. Takze karte sprzedalem a teraz musze kupic nowa. I tutaj przydalaby mi sie opinia osoby, ktora na porownanie pomiedzy kartami asus'a, a creative'a.
Cele do jakich ma byc wykorzystywana to przede wszystkim muzyka, filmy i od czasu do czasu jakas gra. Cena w jakiej chce sie zmiescic to max 500zl (moze i duzo, ale fakt faktem ze karte dzwiekowa zmienia sie raz na milion lat :P).
Tak wiec moje pytanie jest: Jaka karte wybrac i jaki model?
Obecnie mam zintegrowana z plyty msi neo3 P45 oraz Sound blastera Live'a. Nie musze dodawac, ze ta pierwsza to porazka nawet w stosunku do Live'a. Problem z ta druga to taki, ze obsluguje max. glosniki kwadrofoniczne (osobiscie posiadam 5.1).
Najlepiej w tej roli bym widzial wspomnianego Asus'a Xonar DX/:( ale niestety karta musi byc na PCI.
Takze opcje jaka teraz znalazlem to:
- Asus Xonar D2..
- Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro

w ogole jakies sa roznice pomiedzy 'Champion Series', a 'Professional series'? Tylko pilotem i przednim panelem?
Czy roznice w dzwieku pomiedzy wyzej wymieniona karta creative'a a jej tanszymi modelami sa zauwazalne?
Mam informacje ze Asus nie zawsze sobie radza z dzwiekiem w grach. To prawda?

czekam na opinie :(

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 14 12 2008 - 21:20

Z tych co podałeś do wybrałbym Creative, chociaż Asus też nie jest zły. Różnice Champion, a Professional to tylko pilotem i panelem. Moim zdaniem, wystatczy sama karta bez pilota czy panela. Co do radzenia ze dzwiękiem w grach, to nie wiem jak jest naprawdę czy są takie problemy z asusem.

  • 0

#3 Rotring

Rotring

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 18 12 2008 - 02:32

Słyszałem jedna i drugą w tym samym zestawie - Xonar grał zauważalnie lepiej. Z grami niestety też nie wiem jak jest.
  • 0

#4 S4TYR

S4TYR

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 19 06 2009 - 17:46

Tu musisz podac wiecej info odnosnie samego kompa. Z creative sa ogromne kłopoty pod vista x64 i win 7x64 w przypadku kiedy w systemie jest zainstalowane 4gb ram lub wiecej.
Xonar D2 ma nieco lepsze parametry na papierze, jesli nie uzywasz glosnikow ultra jakosci to nie zauwazysz roznicy. Kolejna sprawa to gry, asus nie obsluguje sprzetowo eax powyzej 2, jest obejscie softwarowe ale tez nie jest idealne.
Na dobra sprawe to w obecnej chwili nie ma karty dla gracza godnej polecenia. Do samej muzy chyba lepiej asusa.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych