Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xonar DX i system 5.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lexcaliber

lexcaliber

    Początkujący

  • 88 postów

Napisano 16 12 2012 - 08:52

Posiadam karte dzwiekowa xonar dx i zestaw logitech z-5300 THX ( win XP sp3 ) i podczas ogladania filmow wszelkie rozmowy/dialogi slyszalne sa tylko w centralnym glosniku :/ - i wogole brakuje mi jakos tego efektu 5.1 co przed formatem.

Przed sformatowaniem dysku wszystko dzialalo w porzadku ( mam na mysli ze bylo i 5.1 i glosno ) a teraz kiepsko sie filmy oglada !

Wie ktos moze co jest teo przyczyna i ewentualnie jak to zmienic ??

Dziekuje i pozdrawiam ( jak potrzeba dodatkowych informacji wystarczy powiedziec ).

  • 0

#2 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 16 12 2012 - 13:03

Instalowałeś wszystkie potrzebne sterowniki, ustawiłeś w ustawieniach dźwięk 5.1? A czy jak włączysz muzykę przykładowo na youtube to każdy z głośników gra? Spróbuj włączyć opcję "wyrównanie głośności" :)

  • 0

#3 lexcaliber

lexcaliber

    Początkujący

  • 88 postów

Napisano 16 12 2012 - 18:11

Wszystkie sterowniki mam, ustawsione w winowsie na 5,1 rowniez. Przed chwila wlaczylem youtube i graja wszystkie glosniki wieec problem jest teraz tylko podczas odtwarzana filmow z komputera.
Generalnie graja wszystkie glosniki (tez w zaleznosci od jakosci filmu raz glosniej a raz cicho) ale dialgogi i wszelkie rozmowy slychac tylko w centralnym ( byc moze trzba cos zmienic podczas instalacji k-lite codec ) ???

Przed formatem niezaleznie jakiej jakosci bym film wszystko bylo slychac (wlacznie z rozmowa/dialogami) na wszystkich glosnikach i przede wszystkim bylo glosno i 5.1
  • 0

#4 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 16 12 2012 - 18:53

A oglądasz filmy z DTS, które odtwarzają dźwięk przestrzenny?
  • 0

#5 lexcaliber

lexcaliber

    Początkujący

  • 88 postów

Napisano 16 12 2012 - 19:30

nie rozumiem pojecia DTS

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych