Skocz do zawartości


Zdjęcie

XP Optimizer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 14 06 2006 - 13:27

Witam. Mam wkrótce zamiar napisać, nową wersje programu do optymalizacji komputera XP Optimizer. I co z tego, że mam zamiar napisać, nową wersję programu jak niemam pomysłów na jego funkcję :) . W wersji funkcję programu to były :

- Zamkykanie błędnych procesów (Najczęściej zamyka programy typu Spyware, Adware)
- Automatyczne czyszczenie pamięć Cache
- Przyśpieszanie zamkykania Windows o około 30 %
- Automatyczne usuwanie plików tymczasowych (19 typów)
- Sprawdzał czy są błędne wpisy w autostacie (Jeżeli były to oczywiście usuwał)

No a teraz by się przydało, coś nowego, ale najlepiej, żeby niebyły to porady z serwisu tylko takie coś jak np. Zamykanie aplikacje, przekraczające 70 % pamięć RAM,

  • 0

#2 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 15 06 2006 - 06:38

Z tym zamykaniem aplikacji powyzej zuzycia 70%ram to tak tylko sobie napisales,co nie???Slaby pomysl,no a juz nie mowiac,ze chyba nie miales namysli gier???Generalnie fajnie,ze masz taka zajawke,bo ten program faktycznie moglby komus pomoc kto ma wolnego kompa(w rzeczywistosci ten program praktycznie nic nie przyspiesza,mowie z mojego punktu widzenia).

  • 0

#3 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 24 06 2006 - 19:54

Taki program się docenia, jeżeli masz zawalony komputer plikami tymczasowymi, jakimiś dodatkami do p2p na bearshare uruchamia niepotrzebny save.exe i on pokazuję reklamy i zajmuje niepotrzebne miejsce w pamięć
  • 0

#4 Gierek23

Gierek23

    Stały użytkownik

  • 272 postów

Napisano 24 06 2006 - 20:45

Ja proponuję żeby zawierał jeszcze funkcje takie jak:
-wyszukiwanie tych samych nazw plików (np. w przypadku tych samych .mp3)
-czyszczenie pliku wymiany przy zamykaniu
-wyłączanie niektórych usług (tak jak Game XP)
-defragmentowanie bootsector'a (czy jakoś tak)
-wyłączanie różnych komunikatów (Centrum zabezpieczeń, mało miejsca na dysku, Baloon tips itp.) :lol:

Taki optymalizator to kupa roboty, funkcji do wyłączenia w Windows XP jest o wiele więcej.
  • 0

#5 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 24 06 2006 - 23:01

Ja proponuję żeby zawierał jeszcze funkcje takie jak:
-wyszukiwanie tych samych nazw plików (np. w przypadku tych samych .mp3)
-czyszczenie pliku wymiany przy zamykaniu
-wyłączanie niektórych usług (tak jak Game XP)
-defragmentowanie bootsector'a (czy jakoś tak)
-wyłączanie różnych komunikatów (Centrum zabezpieczeń, mało miejsca na dysku, Baloon tips itp.)


Świetnie :lol:

Ale będę, ze względu, że program ma działać w trybie Real-Time (Czasu rzeczywistego) zostawie

-wyszukiwanie tych samych nazw plików (np. w przypadku tych samych .mp3)


-defragmentowanie bootsector'a (czy jakoś tak)


Dopiszę cię w podziękowaniach. A ja czekam na dalsze propozycję :lol:

------------------------------------------------------------------------------------

Bo jeżeli chodź o ten optymalizator to zawsze miałem na myśli, żeby było to coś nowego. A teraz co 2 program do optymalizacji ma te same funkcje. Tyle, że każdy program ma inny infest albo inaczej wygląda. A ten niech jest od nich inny.
  • 0

#6 Gierek23

Gierek23

    Stały użytkownik

  • 272 postów

Napisano 24 06 2006 - 23:58

Co do usuwania śmieci, myślę żeby dorzucić tam czyszczenie folderów takich jak:
oobe, Driver Cache, Software Distribution, Help, dllcache itd.
One naprawdę dużo zajmują.
  • 0

#7 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 25 06 2006 - 12:18

Właśnie ostatnio nad tym pracowałem. Teraz program w profilu użytkownika usuwa niepotrzebne pliki tworzone przez opere, firefoxa, ie. Bo ostatnio takie pliki zajmowały około 0.3 GB
  • 0

#8 b4rtaz

b4rtaz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 06 2006 - 20:33

...i gdyby była wersja bez instalatora. Bo szczerze mi się kojarzą te wszystkie wspomagacze z kolejnym syfem, wersja bez instalatora wygląda trochę "lżej".
  • 0

#9 Gierek23

Gierek23

    Stały użytkownik

  • 272 postów

Napisano 30 06 2006 - 21:02

mgx8 byłaby możliwość w tym programie jak czyściciel i defragmentator rejestru?
  • 0

#10 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 30 06 2006 - 22:46

Prawdopodobnie, zrobię defragmentator. A czyściciel to zrobię jako oddzielny moduł. Czyszczenie na życzenie bo jak zrobiłem coś takiego w trybie Real-Time to program zajmował w CPU prawie 70 % na procesorze Intel Celeron 667 MhZ i tak niemogło być i dlatego Czyściciel będzie tylko uruchamiany na życzenie i niebędzie działać w trybie Real-Time tylko będzie wybierz foldery które mają być opróżnione i opróżnij. A co do defragmentacji rejestru to będę nad tym pracował. I dzięki za pomysł do tego defragmentatora rejestru

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych