Skocz do zawartości


XDA Orbit - czerwona dioda przy próbie ładowania przez USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 01 06 2010 - 21:12

Witam , dostałem ten telefon od kolegi i nie znam jego stanu sprzed tego zajścia . mam do niego 2 baterie lecz przy próbie ładowania normalnym kablem mini-usb świeci się przy głośniku czerwona dioda i tyle z wszystkiego ,
standardowy kabel microusb ma 2 zgrubienia na dole złącza , a ten do htc spv czy właśnie xda wygląda jak prostokąt scięty z jednego boku w rogu- może to o to chodzi , może gniazdo ma gdzieś mikrostyk i jak się wsadza zwykłe microusb to nie łączy i nie może przystąpić do ładowania

może to być też kwestia baterii , jako iż nie wiem jak mocno były zużyte przed tym kiedy go otrzymałem , mogą być totalnie rozwalone i dlatego nie ładuje

a może to po prostu kwestia tego że nie mam ładowarki a port usb dostarcza za mało prądu ?

cóż wstępnie to za 16zł z przesyłką zamówiłem zgodny kabel usb i będe próbować , potem kupię baterię , a jak i to nie pomoże to ładowarkę

to by było nieciekawie gdyby mimo to nie wstał dlatego proszę was o radę - co poczynić , macie jakieś inne propozycje ? może on poprostu zdechł , ale w to nie wierzę bo zalany nie był ani rozkręcany nigdy też nie był

  • 0

#2 gsmpl.com

gsmpl.com

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 02 06 2010 - 10:18

Przede wszystkim chodzi o wydajność prądową ładowarki, kabel i wtyk nie ma znaczenia (o ile pasuje:) )
Standardowa ładowarka od Motoroli, a pewnie takiej używasz, nie ruszy Ci rozładowanej baterii.
Tak samo nie ruszy jej kabel USB z komputera (wydajność gniazda usb ma własnie coś około 500mA)
Na pewno ją podładuje, ale jeśli telefon się włącza.

Do ruszenia tej baterii z martwych potrzebujesz albo ładowarki o wyższym natężeniu (powyżej 500mA , na przykład 750, lub 1A)

lub ruszyć baterię uniwersalną ładowarką (do kupienia na alledrogo :coolface: ):

Dołączona grafika

Użytkownik gsmpl.com edytował ten post 02 06 2010 - 10:20

  • 0

#3 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 04 06 2010 - 21:24

załatwiłem sobie zbędny kabel i wybebeszyłem go podając napięcie 5v bezpośrednio do telefonu z zasilacza , i dalej ta czerwona dioda , czyli prawdopodobne jest że te baterie są rozwalone , i będe musiał nowe kupić

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych