Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyświetla mi się niebieski ekran z jakimś komunikatem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mooner

mooner

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 06 02 2008 - 20:29

Mam problem, więc proszę o pomoc.
Ni stąd ni zowąd już dawno temu (wcześniej nie chciało mi się opisać tego problemu) zaczął mi sie sam resetować komputer i to było oznaką, że być może coś się zaczyna chrzanić. Ale najczęściej się resetował na początku korzystania z kompa później się "rozkręcał" i było ok.
Od jakiegoś czasu pojawił się kolejny problem, mianowicie pojawia mi się niebieski ekran z komunikatem.. emm..:

Że wystąpił błąd i należy podjąć takie kroki jak, sprawdzenie miajsca na dysku, wyłączyć sterowniki wideo, zaktualizować bios lub skontaktować się z producentem. Jakoś tak.

Do tego "kod błędu":
STOP: 0X0000008E (0xC000001D, 0xBF807C9E, 0xF75CE9D8, 0x00000000)

win32k.sys Address BF807C9E base at BF800000, Date Stamp 461b6dfe
--
A wcześniej podobny komunikat i też mi się "chciało" go przepisać:

Driver_iRQL_NOT_LESS_OR_EQ0AL

tcpip.sys Address BA775D7E base at BA77000 Date stamp 44477c19

uff..

No i nie wiem o co chodzi, proszę o pomoc, parametry mojego kompa:

Athlon XP 2000+
Radeon 9550 128 mb
768 mb ram ddr
płyty głównej nie umiem sprawdzić

  • 0

#2 Jendras1

Jendras1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 02 2008 - 23:10

Rozumiem, że jest to niebieski ekran kontrolny. On może wyskakiwać z różnych przyczyn, ale na twoim miejscu najpierw dokładnie wyczyściłbym komputerek od środka, a w szczególności radiator od procesora bo takie komunikaty często wyskakują kiedy dochodzi do przegrzania procka. Jeśli problem pojawia się podczas grania, a jesteś pewny, że procesor zanatto sie nie grzeje może być to wina sterowników od grafiki tak jak było to w moim przypadku kiedy jeszcze miałem podobny sprzęt. Pozdrawiam ;)

  • 0

#3 mooner

mooner

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 02 2008 - 00:25

ale na twoim miejscu najpierw dokładnie wyczyściłbym komputerek od środka, a w szczególności radiator od procesora bo takie komunikaty często wyskakują kiedy dochodzi do przegrzania procka.

Czyściłem już, być może niedokładnie, ale raczej jets porządek, nie ma kurzu.

Jeśli problem pojawia się podczas grania, a jesteś pewny, że procesor zanatto sie nie grzeje

A skąd mam wiedzieć czy się przegrzewa czy nie? Jak to sprawdzić?

może być to wina sterowników od grafiki tak jak było to w moim przypadku kiedy jeszcze miałem podobny sprzęt.

Mam zmodyfikowane sterowniki Omega Drivers.
  • 0

#4 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 07 02 2008 - 00:32

Podaj temperatury procesora i grafiki oraz wartości napięć programem everest.Napisz też jaki masz zasilacz markę i moc(musisz odkręcić lewą stronę obudowy i na zasilaczu jest napisane).Jeszcze jedna rzecz jak grasz w jakąś grę o dosyć dużych wymaganiach to po pewnym czasie zdarza się że komputer się zrestartuje?
  • 0

#5 szczurek83

szczurek83

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 07 02 2008 - 23:01

Ej a ten problem to tak sobie poprostu wyskoczyl ^_^ czy poprzedzilo go jakies konkretne wydarzenie, dodales nowe urzadzenie czy cos takiego. i jeszcze jedna rzecz... czy jak komp chodził bez zarzutow to miales wszystkie te same sterowniki co obecnie (z problemem). bo niekoniecznie musi to byc wina przegrzanego procka, albo zasilacza. Z tego co tam napisales na poczatku to masz probem ze sterami ...??
  • 0

#6 mooner

mooner

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 08 02 2008 - 15:46

Podaj temperatury procesora i grafiki oraz wartości napięć programem everest.Napisz też jaki masz zasilacz markę i moc(musisz odkręcić lewą stronę obudowy i na zasilaczu jest napisane).

Temp płyty głownej - 32
Temp procesora - 46
Temp WDC WD800JB-00ETA0 - 28 -- to jets karta grafiki? jak nie to gdzie to jest?
Cooling Fan: Procesor - 3.3
Wartość napięcia: Napięcie rdzenia procesora - 1.6

Podałem wartości, które są pokazane w prawym dolnym rogu koło zegara, po uruch programu oczywiście.

Jeszcze jedna rzecz jak grasz w jakąś grę o dosyć dużych wymaganiach to po pewnym czasie zdarza się że komputer się zrestartuje?

Nie. Juz pisałem, że gdy komputer się rozkręci to juz działa normalnie, najczęściej błąd wyskakuje po uruchomieniu komputera i po krótim korzystaniu z niego, później już błąd nie wyskakuje i działa normalnie.

Ej a ten problem to tak sobie poprostu wyskoczyl czy poprzedzilo go jakies konkretne wydarzenie, dodales nowe urzadzenie czy cos takiego. i jeszcze jedna rzecz... czy jak komp chodził bez zarzutow to miales wszystkie te same sterowniki co obecnie (z problemem). bo niekoniecznie musi to byc wina przegrzanego procka, albo zasilacza. Z tego co tam napisales na poczatku to masz probem ze sterami ...??

Hmm.. raczej nie ale jeśli się nie myle to może to być spowodowane sterami Omega Drivers, chociaż nie jestem pewien. Ale one sa w porządku no nie? Sprubuje zainstalowac zwykłe od producenta. Innego wydarzenia raczej nei było <_<
  • 0

#7 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 08 02 2008 - 15:48

Pokaż log z HJT.
  • 0

#8 mooner

mooner

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 08 02 2008 - 16:29

Pokaż log z HJT.

Nie rozumiem, jak to się robi?

ps przeinstalowałem stery, sie zobaczy.. <_<
  • 0

#9 szczurek83

szczurek83

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 08 02 2008 - 17:40

no i dobrze ! najlepiej sie nie bawić z innymi sterami i instalować te co mamy od producenta <-- większa gwarancja niezawodności i stabilności :P
Natomiast nie zawracaj sobie na razie głowy logiem hijackthisa jak ci po re-instalacji serowników nie wyjdzie to wtedy pokaz ten log. A robisz to tak :

Ściągasz program hijackthis , instalujesz, odpalasz i wybierasz opcje " do a system scan ans save a logfile" wszystko robi sie automatycznie potem tylko z okienka notatnika czy jakiegoś wordpada (bo w tym sie pokazuje ten cały log) kopiujesz zawartość na forum i tyle <_<.
  • 0

#10 mooner

mooner

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 08 02 2008 - 18:29

No więc przeinstalowanie sterów nic nie dało, właśnie chwile temu wystąpił mi ten sam błąd, tylko że... niebieski ekran był, ale tekstu nei było! ^^

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 17:42:30, on 2008-02-08
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.20583)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
C:\Program Files\Opera\Opera.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://onet.pl/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = 
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = 
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=74005
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = 
R3 - Default URLSearchHook is missing
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe"  -lang 1033
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'Default user')
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset  - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

--
End of file - 3834 bytes

I jak? to pomoże?
  • 0

#11 mooner

mooner

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 10 02 2008 - 14:12

Czy ktoś mi pomoże o ile wystarczająco jasno przedstawiłem mój problem?

  • 0

#12 mooner

mooner

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 13 02 2008 - 19:14

Mój zasilacz:

MGB350ATXP4 115/230V MOC 350 W

czy jeszcze jakis materiał do "analizy" chociaz wiem ze to abrdzo gleboki problem i to jest jak szukanie igly w stogu siana, naprawd eprosze o pomoc

Przeinstaluje windowsa i będe robił kopie po kazdym zainstalowanym programie czy sterze, to pozwoli wykluczyc ze to moze byc cos w winie.

  • 0

#13 Bahus

Bahus

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 13 02 2008 - 23:53

Temperatury grafiki nie podałeś a WDC WD800JB-00ETA0 to najwidoczniej jest teperatura dysku twardego Western Digital 80Gb.
Podaj temperature Grafiki. Aha i czy temperatura procka którą podałeś jest taka po dłuższym czasie pracy komputera czy dopiero go włączyłeś ?
I jeszcze jedno sprawdź zarówno w biosie jak i w windowsie czy na jednym przerwaniu nie chodzą Ci 2 urządzenia. Jeśli w biosie masz opcję Assign IRQ lub podobna to przełącz ją na AUTO. Teoretycznie z komunitaku :
Wykonano operację STOP , 2 urządzenia wykorzystują ten sam zakres pamięci używając jednego (tego samego) przerwania.
Jeśli masz w biosie opcję Assign IRQ to VGA to włącz ją , jeśli masz opcję PCI VGA Palette SNOOP również ją włącz.
Jeśli posiadasz oprócz karty dźwiękowej dodatkowo kartę dźwiękową zintegrowaną na płycie wyłącz ją ....

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: 0X0000008E



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych