Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wysoka temperatura procesora Lenovo G530


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cddx

cddx

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 12 2009 - 15:22

Witam!
Mam laptopa Lenovo G530, procesor Intel® Pentium® Dual CPU T3400 @ 2.16GHz.
Gdy tylko uruchomię jakąś grę, po chwili temperatura rdzenia sięga 95 stopni (screen załączony), wentylator zaczyna chodzić, gra się tnie niemiłosiernie.
Obecnie, gdy piszę tego posta, mam uruchomione Chrome, GG, słuchając muzyki z youtube - temperatura wynosi 84C, a ACPI - 85C. Wczoraj, gdy Chrome mi się zawiesiło, użycie procesora wynosiło 90%, temperatura znowu wynosiła 95 stopni. U kolegi, który posiada podobny procesor, temperatury te są znacznie niższe. Wcześniej problemu nie zauważyłem, bo nie grałem - aczkolwiek wentylator uruchamiał się często i chodził intensywnie.

Czy takie temperatury są normalne? :D Czy uderzać z tym do serwisu?

Dziękuję i pozdrawiam.

Załączone miniatury

  • speedfan.png

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 28 12 2009 - 16:14

A jak wygląda zużycie pod FF ? Chrome nie ma mechanizmu blokowania reklam jak otworzysz kilka zakładek gdzie na każdej jest jakiś flash lub nawet kilka to nie dziwota, że masz tak zajęty proc. spróbuj FF i do tego adblock, zobaczysz, że jest dużo lepiej. Co do gier ten lapek nie jest demonem w grach z racji zintegrowanej grafiki (speedfan nie koniecznie podaje dobre dane) odnośnie temp. proca użyj "intel TAT" lub "realtemp" lub "core temp" ponadto bardziej Ci się grzeje właśnie chipset w którym jest grafika. Podczas grania wyłącz wszystkie inne programy, trzymaj lapka na płaskiej powierzchni, tak by powietrze miało swobodny dostęp do kanałów wentylacyjnych, jeśli to nie pomaga to oddaj do serwisu, możesz też samemu przedmuchać kanały wentylacyjne sprężonym powietrzem.

  • 0

#3 Miodnyj

Miodnyj

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 29 12 2009 - 23:58

@ geronimoo
Co Ty chłopie bredzisz?
Jaki Firefox,jakie reklamy???
Ewidentnie jest banan produkcyjny co to kwalifikuje się na servis.
Tempy za duże,nawet dla syntetyka.
Poprawią mu chłodzenie na gwarze i będzię miał git.
  • 0

#4 Gość_DoctorMofisBACK_*

Gość_DoctorMofisBACK_*

Napisano 30 12 2009 - 00:37

Zmierz temperaturę Core Tempem albo Everestem, pewności nigdy za wiele.
Wiem że się tnie, ale to może być grafa, speedfan lubi zamieniać miejscami temperatury.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych