Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana procesora Ashland 2 d845gvad2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 BodyArmor

BodyArmor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 08 2012 - 22:21

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Otóż błagam Was o pomoc w uratowaniu komputera mojej dziewczyny. Jeśli mi się to nie uda, to niedługo ja będę potrzebował pomocy :D.
Z powodu słabej wydajności jej zestawu komputerowego postanowiłem wymienić jej dotychczasowego Celerona 1,7 GHz 128/400 na Celeronka 2,8 Ghz 256/533. Płyta główna to Intel Ashland 2 d845gvad2. Naturalnie zdjąłem boxowy coolerek, radiatorek, wyciągnąłem procesor, wymieniłem, nałożyłem nową pastę termoprzewodzącą, podłączam, odpalam = efekt: komp startuje, cooler zaczyna się kręcić, słychać talerze dysku, BRAK OBRAZU NA MONITORZE oraz dioda oznaczająca pracę dysku świeci się światłem stałym na pomarańczowo. Myślę sobie - coś nie działa, więc postanowiłem zamontować stary procesor, aby pogrzebać w necie i czegoś poszukać. Po wymianie na starego Celerona komputer się nie uruchamia. W ogóle. Dokonywałem zmian procesora jeszcze kilkukrotnie, resetowałem BIOS zworką i baterią ale to na nic. Przy nowym procesorze komputer startuje ale z objawami w. w. W wypadku starego procesora nie dzieje się nic.
I tu proszę Was o pomoc. Co z tym fantem zrobić i czego to może być przyczyna?!

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 08 2012 - 11:25

Na liście nie ma supportowanego Celerona o szynie 533Mhz. Po drugie nie sprawdziłeś BIOSu przed zmianą. Pełne wyjaśnienie masz w specyfikacji. Spróbuj wyjąć bateryjkę na pół godziny i podejść do montowania sprzętu jeszcze raz na spokojnie. Nie zapomnij op podłączeniu dodatkowego zasilania do płyty głównej zgodnie z instrukcją podaną wyżej.

  • 0

#3 BodyArmor

BodyArmor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 08 2012 - 11:30

Czy to jest taka duża różnica jeśli chodzi o szynę FSB? Nie można zmusić go do pracy przy 400 MHz? Skoro płyta obsługuje Pentiumy 533 a Celeronów już nie? Zasilania w ogóle nie odłączałem od płyty głównej.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 08 2012 - 11:38

Jak można w ogóle wymieniać procesor nie odłączając zasilania od płyty głównej?! Chyba już masz odpowiedź, dlaczego teraz ci nie działa.

ps. do nowszych procesorów wymagany BIOS P09 or greater.
  • 0

#5 BodyArmor

BodyArmor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 08 2012 - 12:06

Odłączałem zasilanie od gniazdka.
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 08 2012 - 12:12

Why is a power supply dangerous even after the power is disconnected

W skrócie, w zasilaczu są umieszczone duże i pojemne kondensatory, które rozładowują się po jakimś czasie. Napięcie zmienia się stopniowo po wyłączeniu zasilania, dlatego tak ważne jest aby przy wymianie najważniejszych komponentów odłączyć kabel zasilania od płyty głównej.
  • 0

#7 BodyArmor

BodyArmor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 08 2012 - 18:46

Rozumiem. Załóżmy, że uszkodzeniu uległ jedynie ten stary procesor a ten nowy jest niekompatybilny z płytą główną. Czy jedynym sposobem na naprawę tego jest kupno kompatybilnego procesora? Istnieje może jakiś sposób na zmuszenie tego nowego Celeronka do pracy przy FSB 400 MHz? Czy da radę w takim stanie zaktualizować BIOS?
  • 0

#8 BodyArmor

BodyArmor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 21 08 2012 - 21:51

Wymieniłem procesor - wszystko śmiga jak należy :- ). Temat można zamknąć!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych