Skocz do zawartości


Wylej swoje żale nt forum...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 10 02 2009 - 21:49

Długo się zastanawiałem, czy utworzyć taki wątek, ale może wyjść z niego cos konstruktywnego, bo będziecie tu pisać co Wam leży na wątrobie.

Piszcie co Wam się nie podoba na forum i jakie macie pomysł, by to poprawić.

Pamiętajcie, zrzędzenie nic nie da i to od nas zależy, czy coś tutaj się zmieni, tak więc proszę, by wywiązała się tutaj rzeczowa dyskusja! ;)

  • 0

#2 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 10 02 2009 - 22:23

opieszałość administracji
nie-podatność administracji na wprowadzanie zatwierdzonych przez moderatorów zmian
trudności z kontaktem prywatnym (gg pw) z administratorami

sztuczne wywołanie kryzysu na forum - spowodowanie złego indeksowania w google

traktowanie jednych lepiej od innych - istnieją też święte krowy którym włos z głowy nie spadnie pomimo że trolle z nich nieziemskie- i należałby się im ban dożywotni po ip

i osobiście - przydała by się zmiana administracji

ale kogo to obchodzi ? ja sobie moge pisać a co będzie to będzie

tweaks to w tej chwili ruina - stali bywalcy wiedzą jaki to duet sprawczy do tego doprowadził

zero sumienia- najważniejszy zysk , interesy znajomi i układy.

tyle mam do powiedzenia

  • 0

#3 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 10 02 2009 - 23:16

Szkoda, że się dzieje jak się dzieje...

przychodząc tutaj z KSE myślałem, że będzie fajnie... widzę, sypie się tak samo jak i tam.
Czuje się jak na wygnaniu.. nie mogę znaleźć swojego miejsca w sieci ;) ;)

Wszędzie źle.
  • 0

#4 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 11 02 2009 - 00:15

Taa, zalozylem niedawno konto na idg bo tutaj to tak juz lyso...
Moze i nie jestem specem, ale lubie pomagac w miare mozliwosci. Ale tutaj jest lepsza moim zdaniem atmosfera niz na idg ;) Oczywiscie dla mnie, bo ja na idg jestem nowy a tweaks to pierwsze forum komputerowe w ktore sie zaangazowalem, choc troche. A dlaczego sie sypie to nie wiem sam, wszystko bylo git a teraz jakos mniej tematow, pogaduchy zamkneli, znow otworzyli, atmosferka sie tez skwasila przez geronimoo, odejscia ze sluzby modow, Plusa i Bardocka. A do administracji zalow nie mam, bo wiadomo ludzie mlodzi sie rozwijaja, ucza, pracuja, nie zawsze maja czas do poswiecenia itd.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 02 2009 - 00:23

Wybór mnie brutusa3 na moderatora, to nawet najwięksi oponenci by mnie z czasem przetrawili i nie było by problemu. Zaskoczyłem makensisa tym że nie odmówiłem stanowiska moderatora, ale to malutki pikukś, to co zrobił dodatkowo makesis. Wybrał na moderatora człowieka którego całe grono userów nie zaakceptowało. Można być mędrcem ale nie należy lekcjeważyć, ludzi i traktować ich jak tępaków którymi można pomiatać, bez względu czy jest się właścicielem forum czy też ma się plecy jak stół bilardowy. Do tego właściciel pozbywa się sprawdzonych moderatorów, zamiast ich wysłuchać i dać im szansę, to wek z moderatora. Dobry szef/właściciel nie zamyka swym pracownikom ust ani ich nie zwalnia. Wręcz przeciwnie pozwala im na prowadzenie swobodnej wymiany zdań, dzięki temu wie co się dzieje wokoło niego, a nawet takie rozmowy naprowadzają na wiele ciekawych i nie konwencjonalnych pomysłów, dających dobre efekty, w prowadzeniu biznesu.
Więcej nie mo co pisać wystarczy pomyśleć i wyciągnąć wnioski, a przyznanie się do błędu to stać tylko wielkich ciekawe czy stać na to naszego admina.
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 11 02 2009 - 11:50

Administracji chyba już nie zależy na forum skoro doprowadziła je do tego stanu. Byliśmy jednym z bardziej popularnych for a teraz ? wszyscy zapomnieli że w ogóle istniejemy.

I tak pewnie admin zamknie ten temat.
  • 0

#7 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 11 02 2009 - 16:16

Wylewanie żali znajduje się też w temacie poniżej, i kończy się makensisowym:

Na życzenie zamykam temat.

Więcej do powiedzenia nie miał.

Nie sądzę żeby atmosfera zepsuła się po moim i Bardocka odejściu jak to powiedziałeś Oskar. Wszystko padło tak po prostu. Jeżeli to upadnie do końca, to będzie to moje ostatnie forum w życiu. Tutaj siedzę z przyzwyczajenia, świadomy czasu który mogę poświęcić na coś bardziej twórczego.
  • 0

#8 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 11 02 2009 - 16:30

Nie rozumiem jak można było doprowadzić to forum do takiego stanu. Jeszcze nie tak dawno forum było na pierwszej stronie w Google, było popularne i w ogóle wszystko było super. Teraz to ruina, która może runąć w każdej chwili. Byłem przez pewien czas na kilku forach, ale to było moim ulubionym. Teraz wchodzę tu dużo rzadziej. Dlaczego? Po co mam wchodzić, żeby przeczytać 2-3 tematy, które powstały przez jedną godzinę? ;)

Mówię wam, jak Ziele nie wróci to to forum upadnie. ;)
  • 0

#9 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 11 02 2009 - 17:23

Mi też jakoś się odechciewa, bo już nie ma praktycznie po co. Kiedy Ziele był aktywny, wszystko się kręciło. Teraz, gdy zostałem moderatorem, nagle okazuje się, że pole do moderacji jest dość ograniczone ze względu na ilość tematów. A myślałem, że będzie tak pięknie - nie dlatego uciekłem tutaj z PCF-a, żeby "nie było niczego"
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 02 2009 - 01:16

Ajć, to że wiele się nie dzieje to zasługa samych moderatorów, których aktywność ograniczyła się ostatnio do pogaduch. Jak chcecie widzieć forum lepsze jeśli nie umiecie nic dać od siebie? Moderować całe forum może każdy, jednak bycie moderatorem to nie tylko poprawianie tytułów, ale tez nadzór nad treścią, który był fatalny. Przestańcie wróżyć z fusów, tylko weźcie się w garść.
  • 0

#11 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 12 02 2009 - 01:49

"Aktywność ograniczył się tylko do pogaduch"
Skoro forum spadło w google (i to o wiele pozycji), nie przybywało użytkowników, a co za tym idzie, nie przybywało nowych tematów. A jak już się jest na forum fajnie jest coś napisać... tylko gdzie? Zostają Pogaduchy, bo sztucznych tematów nie ma sensu zakładać....

Kiedy rozpoczynałem pisanie na tweaksie panowała tutaj miła atmosfera. Od razu spodobali mi się Ziele i Plus. Nie tylko za okazanie pomocnej dłoni, ale też za powagę z humorem. Włączyłem się w życie forum, ale po kilku miesiącach zaczęło się sypać. Najpierw (z tego co pamiętam) nieprzyjemne pożegnanie Marixa125, potem Killaz z niemiłej atmosferze odchodził, potem Ziele sam się zdegradował z administratora, żeby potem do tej funkcji wrócić (chyba widział, że forum bez niego nie może). Potem durne prowokacje za strony różnych userów. Ciekawa sprawa także z bacą, który okazał się (nie)znajomym (?) i moderatorem? o.O ktoś przegiął. Szczególna łagodność wobec jego zachowań? Można by jeszcze dużo wymieniać, ale wtedy nikt tego nie przeczyta, bo post będzie za długi.

Przestańcie wróżyć z fusów, tylko weźcie się w garść.
Weźcie się w garść? Ile to było dobrych pomysłów, które nie został dopuszczone przez administrację (czyt. Ciebie). Niby banalny powód jak zakaz ustawienia skinu jako standardowy w dziale GSM... Wchodząc w ten dział ma się odczucie że przechodzi się na inne forum.

Trzeba ponownie wypozycjonować w google forum, aby, jak kiedyś, po wpisaniu "forum komputerowe" Nasze było na pierwszym miejscu. Wtedy będą się schodzić początkowo (tak jak ja) pijawy, a niektórzy z nich się tematem zafascynują i zostaną stałymi użytkownikami.

  • 0

#12 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 12 02 2009 - 01:50

To co powiesz na to, że użytkowników nie przybywa, szybko jakiś spadek w Google, tutaj też zawierucha dotycząca ekipy i fatalne przebudowy... nie lepiej było wrócić do starego modelu albo publicznie uzgodnić nowy??

Moje propozycje:
- reelekcja moderatorów na zwykłych i globalnych
- integracja forum z serwisem
- umieszczanie coraz to nowszych i ciekawszych treści -nikt nie będzie czytał cały czas tego samego
- automatyczne czyszczenie ostrzeżeń po pewnym czasie
- koniec z despotyzmem, mobbingami itp.
- cośtam się jeszcze znajdzie

  • 0

#13 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 02 2009 - 01:56

Dobre forum i bez Google się obroni, pamiętam jak statystyki dzienne wynosiły 500.. odwiedzin i jakoś nikt nie narzekał. Wszystko w waszych rękach, jeśli nie lubicie pisać w osobnych wątkach to po co wam to forum, gdzie raczej wypowiedzi są tematyczne. Oczywiście od czasu do czasu pogadać nie zaszkodzi ;) Chinka jak masz pomysły to dawaj, chętnie posłuchamy..
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 02 2009 - 01:57

makensis a dj im trochę więcej luz, wydziel obszary w których chcą coś zmienić i niech zmieniają. Przecież zawsze można przywrócić do poprzedniego stanu, jeśli chcą jakieś subforum usunąć niech usuną, a chcą założyć niech założą. Mają chęć jakiś temat połączyć z innym niech połączą. Oczywiście nie wszystko odrazu, ale po kawałku, zobaczysz że się sprawdza, dasz im następny kawałek do zmiany.
Kurcze jak ja miałbym taką stronę i forum i na dodatek za friko chętnych to pracy to skakał bym koło nich, klepał po plecach chwalił byle by jak najwięcej za mnie pracy wykonali. ;) Może to nie etyczne co napisałem i wkużające ale taka jest prawda, mają władzę na userami ale nie mają możliwości działania. A to zniechęca po pewnym czasie, bo nawet banowanie/karanie może zbrzydnąć, jak nic po za tym nie można zrobić. Założę się że każdy zmoderatorów chciałby przyciągnąć jak nawiękasz liczbę userów do działów nad którymi ma możność moderowania. Mało tego widać że niektóre tematy mają jakby dwóch moderatoów którzy mają inne tematy plus jeden wspólny, to dogadają się i coś dobrego na pewno wymyślą aby ten współny temat też miał swych usreów.
A tak mianowąłeś kogoś na moderatora ten ktoś ucieszył się trochę zrobił porządku komuś dał ostrzeżenie a warna/karę i dość, motywacja uszła jak powietrze z balonu, i tu zaczyna się powoli znichęcenie, marazm, że nawet ukarać czy ostrzec jakiegoś usera się nie chce. Patrz pisałem że regulamin powino się uaktualnić i wiesz co mam taką depresję coś mi palce po klawiaszach niechcą biegać, a wcześniej czy puźniej, będziesz musiał zmienić-zaktualizować regulamin, dlaczego a choćby sprawa praw autorskich. Przecież udostępniasz forum swoje prywatne do urzytku publicznego i to formie bezpłatnej. I teraz weź jak taki zrejestrowany członek forum napisze coś co inne fora będące częścią jakiegoś czasopisma np. CHIP-a, i będzie chciało taki artykół czy wypowiedź u siebie zamieścić oczywiście odpłatnie. To musi być podział do kogo ten artykuł należy i w jakim procencie. Tak możesz naprzykłąd już dodac wstawkę do obecnego regulaminu ale jest takie przysłowie "Co dwie głowy to nie jedna".
Ale taka dyskusja musi zakończyć się żeczywiście wprowadzonymi zmianami to samo dotyczy wszekich dyskutowanych spraw.
Dlatego nie oczekuj że już wszyscy moderatoży żucą się na forum i niewiadomo co będą robić jak ich zniechęcenie dorwało z nie z ich winy.
  • 0

#15 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 02 2009 - 02:10

@Brutus

Ostatnią ideą był recykling działu karty graficzne na AMD(?) Radeony i nVidie, jednak jak doszło do oceny ilości tematów do przerobienia to zabrakło chęci. Poza tym nie ma innych pomysłów. Co do postanowień regulaminu to trzymamy się ich praktycznie od początku istnienia forum, nie tolerujemy kopiowania artykułów i sami nie chcemy być kopiowani. Mogę obiecać, że niedługo forum i serwis będzie wyglądał i działał inaczej, a to za sprawą poważnych zmian jakie szykujemy od dłuższego czasu.


@Chinka

Moje propozycje:
- reelekcja moderatorów na zwykłych i globalnych

Realne jeden, dwóch moderatorów globalnych, nie więcej.

- integracja forum z serwisem

Pracujemy już nad tym od kilku tygodni

- umieszczanie coraz to nowszych i ciekawszych treści -nikt nie będzie czytał cały czas tego samego

To już nie zależy ode mnie tylko

- automatyczne czyszczenie ostrzeżeń po pewnym czasie

Jak komuś zależy to pisze PM.
  • 0

#16 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 12 02 2009 - 02:12

forum to nie tylko sztywne miejsce, gdzie działa zasada pytanie-odpowiedź. To swego rodzaju społeczność, którą tworzą stali userzy. Trzeba robić wszystko aby ta "rodzina" się powiększała. Mak, mówisz, że dobre forum i bez google sobie poradzi, ale nasze forum jest dobre, ale dla tych, którzy tu byli. Inni nie maja jak nas znaleźć i się krąg potencjalnych użytkowników zawęża. A google to skuteczniejsza reklama niż banner w topie na onecie.
  • 0

#17 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 12 02 2009 - 02:14

Jeszcze coś:

- przebudowa kolejności działów (najpierw ogłoszenia, pytania, dyskusja o pracy forum na górze - moderuje jedynie administracja)
- im ważniejsze działy, tym wyżej powinny być
- podział oprogramowania jest bez sensu (przynajmniej według mnie) - problemy + pakiety biurowe + inne = software, poddział z oprogramowania, którego nie wymieniłem + dział fotografia = dział multimedia [to moja propozycja]
- z płytami głównymi i kartami graficznymi postąpić jak z procesorami
- zastanawiam się, czy dobrym pomysłem nie byłoby połączenie którychś działów z forum Komputery
- każdy dział ma przynajmniej jednego przydzielonego junior moda

Narazie tyle wypatrzyłem.
  • 0

#18 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 02 2009 - 02:51

Proszę zobaczyć coś takiego :
Dołączona grafika Pozostałe urządzenia
Pozostałe urządzenia: Dyski Twarde, napędy CD/DVD, nagrywarki, pamięci Flash, Tunery TV, Myszki, Klawiatury, Drukarki, Skanery i inne.
Subfora: Napędy optyczne, Pamięć masowa, Drukarki, kopiarki, skanery, Myszki, klawiatury, pady, joysticki, trackballe, Pozostałe komponenty

A teraz wyobraźcie siebie jako usera szukającego pomocy w którymś z tych tematów. Dyski, Nagrywarki CD/DVD (napędy CD/DVD skreślić), Myszki, Klawiatura to są podzespoły zasadnicze bez których komputer będzie inwalidą.
Pozostałe komponenty są dodatkami z tym że Skanery, Drukarki-urządzenia wielofunkcyjne to osobny temat czyli wychodzi na to że należy porozdzielać.
O to przykład :
1. - Dyski twarde
2. - Napędy optyczne
3. - Drukarki, kopiarki, skanery
4. - Akcesoria Myszy, Klawiatury, Joysticki, i inne dodatki.
  • 0

#19 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 12 02 2009 - 10:44

Ajć, to że wiele się nie dzieje to zasługa samych moderatorów, których aktywność ograniczyła się ostatnio do pogaduch.

Jeżeli wszystko jest posprzątane to co stoi na przeszkodzie żeby pogawędzić?

Chinka jak masz pomysły to dawaj, chętnie posłuchamy..

W dziale ekipy masz kilkustronicowe tematy z pomysłami, najpierw te poczytaj.

forum to nie tylko sztywne miejsce, gdzie działa zasada pytanie-odpowiedź. To swego rodzaju społeczność, którą tworzą stali userzy.

Dobrze prawi.

Weźmy jako przykład hipermarket. Towary są tam ułożone w taki sposób, aby te najbardziej potrzebne były na samym końcu. Klient przy wędrówce przez labirynt półek kupi po drodze jeszcze mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. To samo powinno być tutaj, na górze działy najmniej potrzebne, simlocki, oprogramowanie i sprzęt zepchnąć na dół. Całkiem możliwe że kogoś nowego zainteresuje np. Sport zanim wejdzie w simlocki. Widziałem coś podobnego na kilku warezach, przykład dość przewrotny, ale tam działy z downloadem są zawsze na dole.
  • 0

#20 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 12 02 2009 - 14:16

Ostatnią ideą był recykling działu karty graficzne na AMD(?) Radeony i nVidie, jednak jak doszło do oceny ilości tematów do przerobienia to zabrakło chęci.
Taaa, a to ciekawe. Unitrax zdeklarowal się wszystko potagować, a ja w tamtym temacie napisałem tylko, że karty graficzne są obszerniejszym działem niż procesory, ale nie wpłynęło to na brak chęci ze strony unitraxa. Poza tym maglowaliśmy to na gg i ja również bym mu pomógł - co on sam moze potwierdzic. Jedyną przeszkodą było to, że nie wprowadziłeś tam tagów, a były już one ustalone 8.02.2009r. ( /index.php?showt...st&p=166713 )



Mogę obiecać, że niedługo forum i serwis będzie wyglądał i działał inaczej, a to za sprawą poważnych zmian jakie szykujemy od dłuższego czasu.
Irlandzki cud, czy jak? ;) A może coś mnie/nas (moderatorów) ominęło, bo nic nie wspominałeś o poważnych zmianach.

Załączone pliki


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych