Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyłączanie procesów w windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 10 01 2008 - 23:17

Mam pytanie: co sie stanie jak powyłączam systemowe procesy? i ile srednio powinno być procesów włączonych? Bo ja jak wszystko powyłączam to ok. 120 procesów. I wszyscy mi mówią, ze to sporo tylko niewiem czy mają racje...

  • 0

#2 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 10 01 2008 - 23:24

to nieźle ci mulić musi, ja mam średnio 40, a jak powyłączam swoje programy to zostaje 28, a kiedyś (przy świeżym systemie) miałem normalnie 19. Zależy jakie powyłączasz, przy wyłączeniu niektórych może cie do biosa wywalić, ale nic sie nie powinno stać, więc możesz eksperymentować.

  • 0

#3 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 10 01 2008 - 23:27

No troche muli, dlatego sie chciałam spytac. Bo wszyscy mi właśnie mówią, że mają ok.20-40 a ja im nie za bardzo wierzyłam. A minimalnie to ile musi byc, ale zeby cos na tym komputerze było?
  • 0

#4 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 10 01 2008 - 23:45

ale te 120 procesów to nie są takie same, więc możesz zamknąć tylko te niepotrzebne, najlepiej daj pare screenów z tych procesów, to ja porównam ze swoimi i powiem które są nie potrzebne. w dodatku, jeśli wraz z windowsem uruchamiają ci się też programy, których nie chcesz to daj start>>uruchom i wpisz msconfig>>zakładka uruchamianie i tam powyłączaj.
  • 0

#5 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 11 01 2008 - 00:08

daj no logi hjt + zrób screna menadżera zadań na zakładce procesy.Ja mam 25 i to jest dużo:)
  • 0

#6 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 11 01 2008 - 11:24

Troche se powyłączałam, teraz mam ok.70 to już nie jest tak źle jak na mój kmputer. Tam jest mało procesów windosowskich, tam głównie to są jakieś programy. Tylko, że mam je pogaszone, a procesy cały czas są. Dzisiaj rano juz był u mnie kolega i powiedział, że to dlatego, ze zrobiłam śmietnik z komputera i żebym se powywalała chocaż kilka antywirósów, zapor i firewalów. Bo mam Avasta, Kaspersky'iego, Ad-Aware , Kerio, Ashampoo, Bitdefander, Norton, Spy Swepeer, der web ,Windows derender i jeszcze kilka na pewno pominełam. I mam pytanie jakiego antywirusa mam zostawić, czy wywalic wszystkie i ściągnąć innego?
  • 0

#7 madzia.7

madzia.7

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 11 01 2008 - 11:38

Troche se powyłączałam, teraz mam ok.70 to już nie jest tak źle jak na mój kmputer. Tam jest mało procesów windosowskich, tam głównie to są jakieś programy. Tylko, że mam je pogaszone, a procesy cały czas są. Dzisiaj rano juz był u mnie kolega i powiedział, że to dlatego, ze zrobiłam śmietnik z komputera i żebym se powywalała chocaż kilka antywirósów, zapor i firewalów. Bo mam Avasta, Kaspersky'iego, Ad-Aware , Kerio, Ashampoo, Bitdefander, Norton, Spy Swepeer, der web ,Windows derender i jeszcze kilka na pewno pominełam. I mam pytanie jakiego antywirusa mam zostawić, czy wywalic wszystkie i ściągnąć innego?


ja mam avasta i Windows defender i to mi wystarczy, dzialaja bardzo dobrze i sa darmowe

rzeczywiscie tyle to ich nie potrzebujesz- na cholewke?
  • 0

#8 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 11 01 2008 - 12:00

rzeczywiscie tyle to ich nie potrzebujesz- na cholewke?

Jak to po co ? Żeby sobie kłopotów narobić :D
  • 0

#9 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 11 01 2008 - 12:35

Ale to mi nie sprawia zadnych kłoptów, tylko poprostu mi komputer troche muli :D Ale chyba nie przez te antywisrusy tylko przez durna procesy. A 2 tyg. temu robiłam formatke.
  • 0

#10 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 11 01 2008 - 18:30

(...)nie sprawia zadnych kłoptów (...)
(...)komputer troche muli (...)

Jedno wyklucza drugie :D

W tym przypadku to może tylko spowolnienie ale widziałem sytuacje jak dwa jednocześnie zainstalowane antywirusy połozyły system dokumentnie.

PS A nadmiarowe procesy to nie z nadmiaru oprogramowaniania (w tym też i antywirusów) sie nie biorą ?
  • 0

#11 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 11 01 2008 - 18:36

Tyle antywirusów :D .Po co?.Jeśli chce wejść wirus to wejdzie!Wyrzuć wszystkie i zostaw sobie tylko kasperskiego!.

  • 0

#12 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 11 01 2008 - 19:45

Wiem, że i tak jak bedzie chciał to wejdzie. A ja nie mówie, że mi są wszystkie antywirusy potrzebne :D Mam je bo sie do nich przyzwyczaiłam. Ale bede musiała sie odzwyczajic od nich i od jeszcze wielu programów :D bo po sformatowaniu komputera, jakis tydzień i już mam cały komplet uruchomionych procesów i pełno różnych gier, programów itp.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych