Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyłączanie i reset komputera przy reinstalacji.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 pipen0

pipen0

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 04 2010 - 11:20

Witam.

Mam pewien problem z komputerem, mianowicie gdy stwierdziłem, iż mój komputer potrzebuje twardego formata (wirus chyba, opera włączała się wiele razy itp.), zabrałem się za reinstalkę. Niestety po skończeniu formatowania i skopiowania plików (jak zwykle pokazuje się za 10 sek nastąpi restart), komputer znowu wraca do punktu wyjścia i muszę znowu formatować, idzie restart i znowu to samo...
Gdy uruchomiłem komputer u kolegi, instalacja poszła dalej. Windows się włączył i instalował sobie urządzenia itd., jednak przy instalowaniu sieci wyłączył się! I znowu było tak samo jak na początku.
Nie znam szczegółowej konfiguracji komputera, ale dysk jest SATA. Dyski C,D,E są pokazane jako NTFS. Na pewno nie jest to zasilacz.

Ktoś polecił mi sprawdzenie statusu SMART dysku programem MHDD, jednak pojawił mi się błąd widoczny na zamieszczonych screenach (This function works only for IDE devices). Próbowałem szukać czegoś w BIOSIE, jednak bezskutecznie. Daję screeny z BIOSu i MHDD.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 01 04 2010 - 11:26

Przeciez ewidentnie widać, że bios dysku nie wykrywa. Na drugim obrazku "IDE/SATA RAID function" daj "disabled", to raz dwa napisz nazwę płyty głównej.

Gdy uruchomiłem komputer u kolegi, instalacja poszła dalej.

tego nie rozumiem, znaczy wziąłeś kompa pod pachę i poszedłeś z nim do kolegi i tam było w porządku?

Użytkownik geronimoo edytował ten post 01 04 2010 - 11:27

  • 0

#3 pipen0

pipen0

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 04 2010 - 12:33

Wiem, że nie wykrywa dlatego prosze o rade.

Komputer jest kumpla i po prostu wzialem od niego jednostke. Napisalem to inaczej, bo tak mi pasowalo. Instalacja poszla dalej co jest super-dziwne, ale i tak komputer sie wylaczyl. Sprobuje poszukac gdzies nazwy plyty glownej i zobacze czy pojdzie z tym "disabled".

[mod]nie cytuj postow bezposrednio nad Twoim[/mod]

Ale jestem glupi.. Zapomnialem podlaczyc na nowo dysku, dlatego nie wykrywal :mellow:

W BIOSIE bylo wszystko tak samo (to mnie zdziwilo), ale MHDD costam wykryl i sprawdzilem tego SMARTa. Oto screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik fernandez edytował ten post 01 04 2010 - 12:10
cytowanie

  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 01 04 2010 - 18:01

Smart źle nie wygląda, ale zdanie "coś tam wykrył" nic mi nie mówi.
  • 0

#5 pipen0

pipen0

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 04 2010 - 18:28

Chodziło mnie o to, że wykrył dysk :wallbash: Może zasilacz jest winien?
  • 0

#6 Gość_Andziorka_*

Gość_Andziorka_*

Napisano 01 04 2010 - 18:30

A jakiej marki masz zasilacz? Jaka moc?
  • 0

#7 pipen0

pipen0

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 04 2010 - 19:37

Zasilacz jest raczej w porządku. FEEL ATX - 350

Podmieniłem na taki sam i tak samo się komp zachowywał.

Może karta graf. ? Coś głosno chodzi na poczatku. Albo RAM... Nie wiem co robic.
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 04 2010 - 08:49

Kolego nie baw się, szkoda twego czasu, i nerwów, po prostu pytanie czy dysk twardy formatowałeś GParted-em?, jeśli nie bo format robiłeś z pod systemu Windowsa to źle i masz teraz problemy. Jeśli chodzi o wykrywanie dysku twardego to wszystko zależy czy solidnie podpiąłeś dysk twardy. Pytanie po co go ruszałeś przy reinstalacji dysku się nie rusza.
Po podłączaj wszystko jak było, weź program GParted wykasuj partycję systemową i sformatuj w Linux-ie, i potem format pod system Windowsa i w czasie instalacji systemu instalujesz system na już utworzonej partycji. potem reszta sterowników z płyty CD/DVD dołączonej do płyty głównej, i inne. potem przeglądarkę na koniec programy zabezpieczające komputer przed wirusami, oraz do optymalizacji Odkurzacz 12. Teraz masz problem, bo w nie te gniazdo podpinasz dysk.
  • 0

#9 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 02 04 2010 - 11:19

Brutus3 - dla dysków SATA nie ma znaczenia w które gniazdko go przyłączysz, to tyle w tej kwestii. Jakie znaczenie ma program użyty do formatowania dysku? Żadnego, format to format i już, podobnie z zakładaniem partycji. Sterowniki zazwyczaj instalowane są przez sam system i niejednokrotnie wystarczą dla szarego użyszkodnika.

pipen0 -

Mam pewien problem z komputerem,

miałeś jeden problem z dyskiem, który został rozwiązany, teraz napisz może o właściwym problemie.
  • 0

#10 pipen0

pipen0

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 02 04 2010 - 12:35

Problem masz dokladnie opisany w pierwszym poscie.

Co do dysku, podlaczania go itp. po prostu zapomnialem podlaczyc SATA, poniewaz odlaczalem ten dysk by go wyjac. Tyle.

RAM, Zasilacz, Dysk w porzadku. Reset BIOSu tez nic nie dal. Jakies pomysly?
  • 0

#11 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 02 04 2010 - 12:41

Wypal więc sobie botowalny memtest i uruchom z niego kompa, przetestuj pamięć przez kilka godzin lub do pierwszego błędu.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer się wyłącza samoistne wyłączanie reset komputera restart komputera reinstalacja Windows



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych