Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór urządzenia wielofunkcyjnego do 400 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Devih

Devih

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 02 10 2010 - 16:03

Niestety mój zasłużony HP F480 zepsuł się, a jego naprawa nie ma sensu. Przyszedł czas, aby zakupić coś nowego do kwoty 400 zł (no tak +/- 50 zł + przesyłka). Chodzi mi o urządzenie wielofunkcyjne, gdyż często coś kopiuje i drukuje. Zastanawiałem się nad wariantem wybory skanera + laserówki, ale jednak te z kolorem są drogie, a on by mi się tez przydał.
Kompletnie nie wiem jaką firmę wybrać i co jest lepsze od czegoś. Nie znam jakichś specyfikacji / recenzji tych urządzeń i być może coś w tej samej cenie może być lepsze niż coś innego i tu zwracam się do Was, żebyście mi w tym doradzili.
Reasumując - chcę coś najlepszego względem ceny do jakości.
Dziękuję.

  • 0

#2 szmyk

szmyk

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 03 10 2010 - 20:49

Jest sporo ciekawych urządzeń na rynku. Jak rozumiem chodzi o coś do domowego zastosowania. W cenie do 400 zł możesz mieć urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w bezprzewodowy interfejs Wi-Fi Polecam zerknąć np na urządzenie EPSON SX515W. Ma ono 4 osobne tusze co daje możliwość wymiany tylko tego który się skończył, Posiada też wbudowany wyświetlacz LCD oraz czytnik kart pamięci. Co nieco o tym urządzeniu możesz przeczytać tu: http://tech.wp.pl/kat,111804,title,Drukowanie-bez-kabli-test-Epson-Stylus-SX515W,wid,12444972,wiadomosc.html

Użytkownik szmyk edytował ten post 03 10 2010 - 20:50

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 10 2010 - 15:20

Brotcher , to ci do domowego użytku starczy a i eksploatacja jest tańsza niż epsona.
  • 0

#4 zypolek

zypolek

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 05 10 2010 - 15:30

Brother - http://www.gral.pl/Brother+DCP-375CW_komplet_1.html
Cena jest równa 400 złotych ;-) Zresztą cała seria urządzeń z tej serii jest spoko ;-)

#5 Devih

Devih

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 08 10 2010 - 15:26

Też mnie właśnie firma Brother zaciekawiła. Osobiście patrzyłem na coś takiego.
Jak to tu jest z tuszami? Bo chyba są 4 tak? To one są droższe niż, np. jeden kolorowy jak do mojego starego urządzenia?
Ważne jest to, aby właśnie tusze były jakieś dość tanie i mogły być zamienniki.
I nie chce jakichś wodotrysków - jak ten EPSON, że wifi itd. Chyba to zbędne jest. Ten Brother mnie zaciekawił.
Doradźcie jeszcze co wybrać zważając na jak najmniejsze koszty eksploatacji przy jak najlepszych osiągach :)

Aha i dodam, że 400 zł to górna granica z przesyłką i najlepiej jakby coś taniej się wychaczyło (300 zł)? Poprostu coś dobre, praktycznego i niepsującego się.

I jak to jest z drukowaniem fotografii - wystarczy tylko specjalny papier czy i tusze inne trzeba?

Użytkownik Devih edytował ten post 08 10 2010 - 15:32

  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 10 2010 - 16:27

Musisz mieć inny atrament i papier jak chcesz drukować profesjonalne zdjęcia, a tak to sobie możesz drukować fotki na zwykłym atramencie i papierze.
Tę drukarkę co podałem to ma 4 pojemniki każdy z osobna i wejdź na stronę www.taniedrukowanie.pl.
  • 0

#7 Devih

Devih

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 09 10 2010 - 12:01

A co powiecie o tej Canon MP550 drukarce? Dobra by była dla moich potrzeb?
Kurcze mam istny mętlik... Najlepiej jakby było coś podobnego do F480 tylko no napewno o jakiś "model" lepsze (czyli nie krok w tył, a przód) i za przystępną cenę.
Znajdzie się coś takiego?
Wydaje mi się, że Produkty Brother'a (np. Brother DCP-375) i Canon'a (MP550) są chyba dobre, tylko teraz co z nich (a może coś z tych firm, ale lepszego)? Zależy mi na taniej eksploatacji i niezawodności.
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 10 2010 - 05:21

Tylko że ten Brother chodzi jak traktor a Epson ciszej i troszkę szybciej drukuje, oraz ma lepszą jakość wydruku od Brothera.
  • 0

#9 Devih

Devih

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 10 10 2010 - 12:44

Tylko wiesz co. Tak sobie ostatnio myślałem, że nie chcę coś aż takiego nowoczesnego. Nie drukuję tak dużo - jakieś referaty do szkoły, zdjęcie od czasu do czasu i tyle... Po prostu chyba sprzętu za 4 stówki i tak nie wykorzystam...
Może coś tańszego? 200 / 300 zł? Po prostu chodzi mi, żeby w miarę dobrze drukowało i kserowało i tusze tanie były :)
Dobrze jakby jakiś kabel był itd., bo nie wiem czy te od HP będą pasować.
  • 0

#10 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 10 2010 - 20:12

Poniżej 300zł to drukarki/urządzenia mają większe koszty użytkowania bo z reguły maja instalowane pojemniki zintegrowane i tu są problemy z napełnianiem a taki pojemnik drogo kosztuje mało tego np. zużyjesz niebieski, połowę żółtego i prawie nic czerwonego. Taka jest zasada im drożej tym taniej w użytkowaniu.
  • 0

#11 Devih

Devih

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 11 10 2010 - 19:12

Czyli reasumując to wszystko, co polecasz abym miał jak najlepszą pracę przy jak najmniejszych kosztach eksploatacji?

  • 0

#12 Devih

Devih

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 17 10 2010 - 19:28

Odświeżam!

  • 0

#13 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 19 10 2010 - 23:55

Cześć :P
ja też chcę coś kupić za około 400zł i właśnie też się zastanawiam nad Brotherem. Moich dwaj koledzy mają Brother'y każdy inny model ale chwalą sobie i wszystko działa OK z tego co wiem i tusze nie drogo.
Tylko właśnie niewiem na jaki model ew. się zdecydować, nawet WIFI by mi się przydało i chciałbym wyświetlacz LCD większy niż zwykły sam pasek.

Ten model mnie zaciekawił: BROTHER DCP-J315W hmm


EDIT
Wczoraj się zdecydowałem na Brother'a DCP-375CW z WIFI, Router TP-LINK TL-WR34OG i RAM DDR2 PC800 2x 2GB GOODRAM.
Narazie chcę na nowo Winde 7 wgrać i potem zainstaluje nowy sprzęcior i napisze jak chodzi B) Sprzedawca mi troche odradzał brać nowe modele bo mówił że narazie nie ma zamienników, a z LCD to jest prawie to samo co sam pasek co wyświetla tekst. I mówił że w komplecie są tusze startowe i że lepiej żebym je zostawił na później bo mają taki skład że udrażniają głowice i jeśli bym miał z tym problem to żebym wtedy zamienił tusze zamienniki na oryginały. Za tusze zamienniki ActiveJet dałem 4x po 15zł = 60zł. Kolory są po 19,5ml. Czarny 29ml.

Już podłączyłem nowy sprzęcior, podrukowałem sobie rozkłady jazdy autobusów B) z 10 stron. I jeszcze kopiowałem z 4 kartki. Jak dla mnie to drukuje ok B)

Użytkownik dymcio111 edytował ten post 06 11 2010 - 17:09

  • 0

#14 zypolek

zypolek

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 15 11 2010 - 16:43

Devih przecież ja ci dokładnie tego samego wskazywałem. Jeśli Canon w tej cenie to taki: http://www.gral.pl/Canon+PIXMA+MP550_103.html
Chociaż z doświadczenia wiem, że Brothery są dużo mniej zawodne.

#15 aze

aze

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 15 11 2010 - 22:22

to ja sie podlacze i nie bede juz tworzyl nowego tematu.

od dobrego juz miesiaca zastanawialem sie nad kupnem urz. wiel. do 400zl. po dokladnej selekcji wypadlo mi na Brothera DCP 375 W. i kiedy juz mialem kupowac okazalo sie, ze poznikaly z rynku, a jak sie jeszcze gdzies uchowaly to cena jest juz wysoka. okazalo sie, ze zostaly wycofane, bo weszly nowe modele (z 'J' w nazwie).
wiec teraz padlo na Brothera DCP J315W. nie widze wiekszych roznic z 375W, a jesli juz to na korzysc 'nowego' - np. cena, lcd.
co o nim uwazacie? moze ktos juz zakupil? jest nowy i ciezko jeszcze znalezc jakies konkretne o nim opinie.
wiem, ze jeszcze nie ma zamiennikow i pod tym wzgledem ustepuje starszemu koledze. ale wiem tez od sprzedawcy, ktory dowiadywal sie u producenta, ze zamienniki beda do niego na przelomie listopada i grudnia, firmy black point.
  • 0

#16 gosia22

gosia22

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 20 11 2010 - 22:45

Ja kupowałam na http://www.platforma.lobos.pl/ z takich tańszych- HP Deskjet F4580 WiFi,nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.Nie jestem biegłą znawczynią tematu;),więc nie wiem czy o coś takiego Ci chodzi,wiem,że wybór był stosunkowo duży,anawet w tych cenach 300-400 złotych.I ja jakoś najbardziej polegam na tych hp,jeszcze żadne mnie nie zawiodło.Pozdrawiam:)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych