Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór telefonu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryk(:-)

Patryk(:-)

    Początkujący

  • 94 postów

Napisano 26 08 2009 - 12:47

Witam !
Niedługo będę miał okazję wybrać sobie nowy telefon (jako przedłużenie umowy w erze). Mam problem bo nie wiem na co się zdecydować. Czytałem opinie ale wraz wybór jest trudny.

W LG KU990i:
+ Duży dotykowy ekran
+ Ładny wygląd
+ Dobry głośnik

-Żywotność baterii (to mi akurat nie przeszkadza bo jestem przyzwyczajony)
-Wolna Praca
-Podobno czasami wyświetlacz nie reaguje
-Aparat podobno jak na 5 Mpix robi słabe zdjęcia :/

Samsung Avila:
+ Duży dotykowy ekran
+ Ładny wygląd
+ Widgety

-Żywotność baterii
-Wolna Praca

Nokia 6220:
+Aparat 5 Mpix
+GPS
+Nokia ;)
+Zwykła klawiatura

-Nudna stylistyka
-Brak WI-FI

LG KS360:
+Klawiatura QWERTY
+Duży dotykowy Ekran

-Słaby aparat
-Słaba bateria

Tyle nazbierałem informacji o tych telefonach. Do nokii jestem przywiązany od początku. Bardzo cenię tą firmę i szczerze mówiąc najchętniej kupiłbym nokię. Jednak ta nokia jest tak "nudna" :/
LG KU990i bardzo mi się spodobał ale słaby aparat i słaba czułość ekranu raczej go eliminują.
Samsung Avila bardzo mi się podoba tylko nie wiem jak jest z pisaniem sms`ów. Do tej pory dużo pisałem ze słownikiem T9 a teraz nie wiem jakbym sobie poradził.
LG KS360 Spodobał mi się chyba najbardziej jednak użytkownicy piszą że się zamula i potrafi się zawiesić ;) No i ten Aparat 2 Mpix to jak na dzisiejsze czasy baardzo malutko.

Proszę użytkowników, testerów albo po prostu ludzi którzy się znają o pomoc w wyborze jednego z tych telefonów (a może i innych dostępnych w erze w tej cenie ?). Wcześniej miałem nokię N80 więc też dosyć zaawansowany telefon więc wybór jest jeszcze trudniejszy.
Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję !

  • 0

#2 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 26 08 2009 - 13:26

A do czego ci będzie potrzebny ten telefon przeglądanie internetu, robienie zdjęć czy tylko dzwonienie oraz pisanie sms-ów ??

  • 0

#3 Patryk(:-)

Patryk(:-)

    Początkujący

  • 94 postów

Napisano 26 08 2009 - 19:23

Tzn. Śmigał po internecie to nie będę bo żaden z tych nie ma WI-FI :/ Szczególnie do pisania smsów. Kilka fotek dziennie (miałem w N80 aparat 3 Mpix i myślę że taki mi wystarczy) dzwonię dosyć rzadko. Czasami pogram w jakieś gry i obejrzę filmiki i chyba tyle ;)

Jeszcze zastanawiam się nad Nokią E51 bo w sumie ma podobne funkcje do N80 (tylko słabszy aparat i mniejszy wyświetlacz), także ma WLAN, ale nie wiem czy mnie na nią stać :/ Byłem w Erze tak pooglądać to mi zaproponowali LG KC550. Taki prosty telefon z aparatem 5 Mpix. Ale wie ktoś czy ten słownik T9 w LG działa tak samo jak w NOKII ? Bo jak działa tak jak w SE to z miejsca podziękuję...
  • 0

#4 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 26 08 2009 - 19:59

Niedawno kupiłem LG KP 500.

Wyświetlacz dobrze reaguje na dotyk (lepiej niż KU990), dosyć dobrze gra na głośniku (ma tylko jeden) i przyzwoicie na słuchawkach.
Zdjęcia robi ładne, pomimo, że "tylko" 3mpx bez AF.
KP 500 ma wbudowany czujnik ruchu, więc podczas pisania SMS'a, można obrócić telefon "na leżąco" i wyskoczy nam klawiatura qwerty. Pisanie ryskikiem (palcem po qwerty nie dasz rady) sprawiało lekką trudność przez pierwsze 5 sms'ów. Teraz pisze się szybko, sprawnie i wygodnie.
A do tego jest lekki i płaskie (na szczęście bez przesady).
KU990 w porównaniu do KP 500 to ciężarny kloc (menu w nim też działa wolniej niż w Cookie).
Jak masz jakieś pytania dot. tego telefonu pisz.
  • 0

#5 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 26 08 2009 - 20:02

Brałbym nokię to klasa sama w sobie posiada wiele przydatnych funkcji np. GPS z AGPS, TV out oraz pare innych. W zupełności wystarczy.
  • 0

#6 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 26 08 2009 - 20:30

Nie rozumiem tego toku myślenia.

-Kupujesz telefon?
-Tak
-Bierz nokię, bo jest dobra

__
Dlaczego od razu, z góry resztę firm skazywać na przegraną?
  • 0

#7 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 26 08 2009 - 23:16

motyx>> bo te cale szajsungi i lg to masówka robiona dla nastolatków, by sie mieli czym lansowac przed innymi, niestety, ale nie zmienisz tego. Pewnie masz tego cookie raptem pare tygodni i sądzisz, że to dobry telefon. Może i tak, ale taką opinie wygłoś prosze za rok. jestem ciekaw, jak sie wtedy bedzie trzymal ten telefon.
Moja siostra rownież niedawno otrzymała w prezencie owe LG. No coz, nowe jak to nowe, świeci miga (wow,wow!), generalnie siostra zachwycona. Po zakupie szajsunga u700 tez byly takie reakcje, no ale po 2 msc, poszedl pod wirtualny mlotek (szkoda, ze nie pod prawdziwy, bo nadawal sie tylko do tego by go rozwalic owym narzedziem). Tak wiec jestem ciekaw czy ten wyrob telefonopodobny wytrzyma w kobiecych rekach dluzej niz 2 miesiace. Dodam jeszcze, ze telefon nie ma lekko bo jego operator posiada tipsy i nie obchodzi sie z nim jak z jakiem a jak z NORMALNYM telefonem który słuzy GLOWNIE do DZWONIENIA. Tak wiec nie ma taryfy ulgowej.

Co do glownego watku: KU990i odpada. Cegielka, idiotyczne przewijanie (jakis chinczyk wadl na oryginalny pomysl by umiescic pokretlo wokol aparatu - o.O co zmusza to nas do obiecia telefonu obiema rekami, a nie zawsze jest to mozliwe np. w autobusie, gdzie starsze babcie czaja sie na miejsca siedzace ;) ,wiec jedna reka jest juz zajeta (chyba ze chcesz byc poturbowany). Natomiast jesli tego wyczynu (przewijanie) dokonasz za pomoca kciuka to otrzymasz ode mnie medal za wieloletnie i ciezkie treningi. :F

Tą aville i ks360 (<wymiotuje>) dyskryminuje ze wzglegu ktory zostal wymieniony w pierwszym zdaniu mojego posta. Szczerz, to nie znam tych telefonow, nie mialem ich w rece ale nie czuje takiej potrzeby bo domyslam sie co one reprezentuja. ;)

Jestem posiadaczem Nokii E51 od czerwa ubieglego roku. Od tego czasu tel mnie ani razu nie zawiodl. Wyglada skromnie acz elegancko i niczego jak na moje oko mu nie brakuje. Prezentuje sie nieskazitelnie mimo tego ze ma na karku ponad rok. Pewnie myslicie ,ze trzmam go w futerale za 100 zl ,ale nie - po prostu zwyczajnie go eksploatuje.
6220 tez bardzo dobra, moze nie te wykonanie co e51, ale wiecej wodotryskow posiada. ;) (takie n95 w innej obudowie)
  • 0

#8 Patryk(:-)

Patryk(:-)

    Początkujący

  • 94 postów

Napisano 27 08 2009 - 09:45

Więc jeśli pędzie mnie stać - biorę E51. Jeśli nie - będzie trudno :/ Ale bawiłem się taką Nokią (a zresztą funkcje ma niemal takie same co N80) więc to duży + Tylko nie wiem jak z różnymi opcjami. W N80 Np. Mocno mnie wkurzało powolne chodzenie (wchodząc w menu nie otwierało się od razu tylko np. po 1-2 sekundach ) No ale moja "Enka" miała już 3 latka. I jestem ciekaw czy coś się zmieniło w kwestii wychodzenia czerwoną słuchawką. Np. Gram sobie w grę, pilnie muszę przerwać no to czerwona słuchawka. Za chwilkę chodzę po "necie", znudziło mi się no to czerwona słuchawka. Potem przeglądam zdjęcia, chcę powiększyć a tu komunikat "brak ogólnej pamięci. .... bla bla bla..."... Strasznie wkurzające. Najlepsze wyjście to reset telefonu co trwało baardzo długo :/
Ciekawi mnie czy w E51 też tak jest.

LG Cookie z tego co wiem posiada rozpoznawanie pisma. Ciekawe jak to działa i czy rozpoznało by moje "oryginalne" pismo ;) I ciekawe czy do Cookie jest jakaś przenośna klawiatura QWERTY do wygodnego pisania SMS`ów ??
  • 0

#9 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 27 08 2009 - 12:55

rozpoznawanie pisna w cookie jest przereklamowane. Nie działa zbyt dobrze.
A klawiatuwę qwerty masz po obróceniu telefonu ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych