Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór spośród 3 płyt gł. pod AM2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 vees

vees

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 23 09 2007 - 23:22

Mam pewien problem, ponieważ ostatnio buszując po internecie, czytając recenzje, przeglądając fora i opinie na temat płyt głównych pod podstawkę AM2 w głowie zrobił mi się bałagan. Nie jestem do końca zdecydowany którą z poniższych płyt głównych wybrać. Zacznę od przedstawienia i krótkiego opisu, i myślę, że Wy pomożecie mi wybrać najlepszą!

Atuty: podkręcanie procesora, architektura jak najlepsza (to jest według mnie b. ważne), innowacja i estetyka wykonania!

DFI Infinity NF4 ULTRAII-M2
1. Jestem ciekaw czy ta płyta obsługuje DDR2 800MHz CL4? :)
2. Płyta stabilna, ma możliwości OC - i to nawet pokaźne.
3. ARCHITEKTURA - według mne kolor laminatu mógłby być inny niż zielony... Za to układ elementów jest OK.
4. Co sądzicie o układzie zasilającym procesor?
5. Czy w PCI-Ex16 zmieści się np. PALIT GEFORCE 7300, lub 8600GT?


Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI
1. Jak się ma ten chipset nForce 570 SLI do nForce4 w płycie DFI?
2. Czy płyta jest stabilna i jakie ma mozliwości OC?
3. Co do architektury to nie jestem pod wrażeniem mogło być lepiej! Szczególnie te złącze FDD.
4. Jeszcze jedno - ktoś wspominał (nie pamietam kto) ze radiator na mmostku poludniowym bardzo, bardzo sie grzeje... A ze wzgledu na złacze PCI-Ex16 po zamontowaniu k. graficznej radiatora nie mozna wymienic... Co o tym sadzicie? Eliminuje to plyte z wyboru?
5. Czy w PCI-Ex16 zmieści się np. PALIT GEFORCE 7300, lub 8600GT?
6. Układ zasilajacy procesor - zeby dobrze podkreic musi byc stabulny - jak jest w tym wypadku? Nie jest zly, tylko na tej plycie Gigabyte nie zadbal o radiator na tym ukladzie... Da sie jakis pasujacy dokupic?... ale to juz ewentualnosc...
7. A moze nowsza konstrukcja? GA-M59SLI-S5 (nForce 590 SLI) ?

Asus M2N-E (nForce 570 Ultra)
1. Jakies ogolne opinie o tej plycie? Bo slyszalem ze wiele osob sobie ja chwali. Mi sie wydaje ze osiagow w OC to ona nie ma zbyt wysokich (i na pewno nie przewyzsza DFI)...!?
2. Druga kwestia. UKŁADY ZASILAJĄCE! Totalna porazka czy przy srednio podkreconym procku wytrzyma?
3. Chlodzenie bardzo mi sie podoba, + za innowacje. Chociaz zastanawiam sie czy nie widzialem tej ocji w starszych plytach...
4. PCB. Dobre czy nie? Intreresuje mnie naprzemienny tryb dual channel... Mozna zainstalowac radiatory na pamieciach.
5. Co z kompatybilnoscia kilku kart rozszerzen?



Ok. W sumie bardzo sie przekonalem do plyty DFI - wysoka stabilnosc, dobry stosunek jakosc-cena (bo tylko okolo 300zł), duze, wrecz bardzo duze mozliwosci OC, PCB wrecz idealne. Czego wiecej chciec? Choc mam kilka zastrzezen do plyty - czy chodza te DDR2 800Mhz? I czy wystepuja problemy z instalacja karty graficznej pod PCI-E x16 typu 7300 lub 8600?

Plyta z Asusa to wedlug mnie najgorszy wybor z tych trzech plyt. Tak wiec zastanawiam sie nad plyta DFI lub GIGABYTE. Może udzielicie mi pomocy?


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 09 2007 - 09:41

Jesli myslisz o OC to weź DFI. nForce 5x0 do piet nie dorasta staremu dobremu nForce4 pod tym wzgledem. Co do pamięci - nie widze powodu zeby miała nie obsługiwać 800MHz CL4

  • 0

#3 vees

vees

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 24 09 2007 - 15:12

Dzięki. Też mam do niej większe przekonanie.

Jeszcze jedno pytanie, jakie są różnice pomiędzy tymi płytami:

DFI Infinity nF4 SLI-M2/G
DFI Infinity NF Ultra II-M2
DFI Infinity NF Ultra II-M2/G

?? którą najbajdziej polecasz?
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 09 2007 - 17:31

Jak się nie mylę to te z G na końcu mają zintegrowaną grafikę. Zwykły nF4 od Ultra różni się bodajże wyższym oficjalnym HT (1000MHz) I obsługą ncq. Najlepsza moim zdniem będzie ta srodkowa
  • 0

#5 vees

vees

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 24 09 2007 - 20:40

Ok, kupuję DFI Infinity NF Ultra II-M2 ! :) Dzięki za odpowiedzi!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych